Newsy
Juniorzy wygrywają po raz trzeci z rzędu!


 

Nasi juniorzy młodsi pod kierunkiem trenera Kamila Kwiatka radzą sobie w rundzie jesiennej coraz lepiej. W zaległym spotkaniu z Granicą Kętrzyn wygrali 2:1 i było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu!

 

Piłkarze Mrągowii i Granicy zagrali w środę 22 maja na dolnej płycie Stadionu Miejskiego. Mecz pierwotnie miał się odbyć w połowie kwietnia, ale plany pokrzyżowała pogoda.

 

Pierwsza połowa była wyrównana, ale to nasi zawodnicy schodzili do szatni prowadząc jedną bramką W 35 minucie po zagraniu z głębi pola bramkarz Granicy minął się z piłką, a dobrze ustawiony w tej sytuacji Bartosz Fedor wykorzystał jego błąd i skierował piłkę do pustej już bramki Granicy.

 

Nasi goście wyrównali w 54 minucie, ale to nie podłamało piłkarzy trenera Kamila Kwiatka. Do ostatnich minut dążyli do wyrównania, a decydujący cios zadali w 79 minucie. Po rzucie rożnym i podbramkowym zamieszaniu piłka trafiła do wprowadzonego kilkanaście minut wcześniej Krystiana Ziarkowskiego, który celnym strzałem zapewnił 3 punkty naszej drużynie.

 

- Przeciwnik postawił trudne warunki gry, ale moi piłkarze podołali zadaniu i to my dopisujemy 3 punkty – skomentował po meczu trener naszych juniorów.

 

– Trzecie zwycięstwo z rzędu to nie przypadek. Piłkarsko moja drużyna prezentuje się dobrze, z różnych powodów brakowało wyników. Teraz wydostaliśmy się z trudnej sytuacji w tabeli, bo przypomnę mieliśmy 4 punkty straty do bezpiecznego miejsca. Przeskoczyliśmy rywali i jesteśmy coraz bliżej utrzymania. To zasługa przede wszystkim moich piłkarzy, nie moja – skwitował skromnie Kamil Kwiatek.

 

Kolejne spotkanie nasi juniorzy zagrają w najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim w Mrągowie z drugą drużyną juniorów Stomilu Olsztyn. Początek meczu o godzinie 11:00. Warto przyjść i wesprzeć naszych młodych piłkarzy, bo ich ostatnie wyniki zasługują na uznanie.

 

MKS Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn 2:1 (1:0)

Bramki: Bartosz Fedor 35, Krystian Ziarkowski 79 - (?) 54

 

Skład: Lubowiecki – Świder (Łaszkiewicz), Szydłowski, Gabryszak, Sokołowski (Wierzchnicki), Bubrowski, Gofron (Ziarkowski), Bladosz, Styliaras, Fedor (Barycki), Kersz

 

Tekst i zdjęcia: Piotr Piercewicz1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

2
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
27

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
25

4
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
21

5
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
21

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
19

7
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

8
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

9
MKS Korsze
MKS Korsze
18

10
Mazur Ełk
Mazur Ełk
13

11
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
13

12
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
12

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
11

14
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
10

15
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
9

16
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
6

0 0 0 0 0 0 0