Juniorzy wygrywają po raz trzeci z rzędu!

Nasi juniorzy młodsi pod kierunkiem trenera Kamila Kwiatka radzą sobie w rundzie jesiennej coraz lepiej. W zaległym spotkaniu z Granicą Kętrzyn wygrali 2:1 i było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu!

Piłkarze Mrągowii i Granicy zagrali w środę 22 maja na dolnej płycie Stadionu Miejskiego. Mecz pierwotnie miał się odbyć w połowie kwietnia, ale plany pokrzyżowała pogoda.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale to nasi zawodnicy schodzili do szatni prowadząc jedną bramką W 35 minucie po zagraniu z głębi pola bramkarz Granicy minął się z piłką, a dobrze ustawiony w tej sytuacji Bartosz Fedor wykorzystał jego błąd i skierował piłkę do pustej już bramki Granicy.

Nasi goście wyrównali w 54 minucie, ale to nie podłamało piłkarzy trenera Kamila Kwiatka. Do ostatnich minut dążyli do wyrównania, a decydujący cios zadali w 79 minucie. Po rzucie rożnym i podbramkowym zamieszaniu piłka trafiła do wprowadzonego kilkanaście minut wcześniej Krystiana Ziarkowskiego, który celnym strzałem zapewnił 3 punkty naszej drużynie.

- Przeciwnik postawił trudne warunki gry, ale moi piłkarze podołali zadaniu i to my dopisujemy 3 punkty – skomentował po meczu trener naszych juniorów.

– Trzecie zwycięstwo z rzędu to nie przypadek. Piłkarsko moja drużyna prezentuje się dobrze, z różnych powodów brakowało wyników. Teraz wydostaliśmy się z trudnej sytuacji w tabeli, bo przypomnę mieliśmy 4 punkty straty do bezpiecznego miejsca. Przeskoczyliśmy rywali i jesteśmy coraz bliżej utrzymania. To zasługa przede wszystkim moich piłkarzy, nie moja – skwitował skromnie Kamil Kwiatek.

Kolejne spotkanie nasi juniorzy zagrają w najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim w Mrągowie z drugą drużyną juniorów Stomilu Olsztyn. Początek meczu o godzinie 11:00. Warto przyjść i wesprzeć naszych młodych piłkarzy, bo ich ostatnie wyniki zasługują na uznanie.

MKS Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn 2:1 (1:0)

Bramki: Bartosz Fedor 35, Krystian Ziarkowski 79 - (?) 54

Skład: Lubowiecki – Świder (Łaszkiewicz), Szydłowski, Gabryszak, Sokołowski (Wierzchnicki), Bubrowski, Gofron (Ziarkowski), Bladosz, Styliaras, Fedor (Barycki), Kersz

Tekst i zdjęcia: Piotr Piercewicz