Po porażce z Wissą spadamy do IV ligi

Stało się. Mrągowia po sześciu latach żegna się z III ligą. Losy spadku rozstrzygnęły się w ostatniej kolejce, w której Mrągowia przegrała z Wissą Szczuczyn 1:3. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Dawid Bladosz.

Warunkiem utrzymania naszego zespołu było zdobycie punktów w spotkaniu ostatniej kolejki z Wissą Szczuczyn oraz korzystne wyniki innych spotkań. Niestety nie spełniliśmy pierwszego warunku.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18 minucie, a samobójcze trafienie zaliczył niestety Damian Majak. Chwilę później za sprawą Dawida Bladosza mieliśmy jednak remis. Ale ambitnie walczący gospodarze, którzy nie mieli już szans na utrzymanie, jeszcze przed przerwą dwukrotnie trafili do naszej siatki.

W drugiej połowie bramek nie obejrzeliśmy i mecz zakończył się zwycięstwem Wissy 3:1. Dla naszej drużyny ten wynik oznaczał pozostanie na 14-tym miejscu w tabeli, które dawałoby utrzymanie jedynie w przypadku gdyby z II ligi nie spadł do naszej grupy żaden z zespołów. A spadają aż trzy: Concordia i Olimpia Elbląg oraz Olimpia Zambrów.

W III lidze graliśmy od czasu reformy przeprowadzonej w 2008 roku. Siedem sezonów, mnóstwo wspomnień...
W przyszłym sezonie powalczymy w IV lidze.