Pewne zwycięstwo nad Motorem

Nasi piłkarze pewnie pokonali Motor Lubawa 5:2 w spotkaniu II kolejki warmińsko-mazurskiej IV ligi. Świetny mecz zagrał Marceli Kowalski, który napędzał akcje ofensywne zespołu i sam dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Po golu dorzucili jeszcze Paweł Kowalewski, Mateusz Niedźwiecki i Szymon Nałysnyk.

Piłkarze trenera Andrzeja Kowalczyka już od pierwszej minuty rzucili się na rywali, którzy kompletnie nie mogli sobie poradzić z pressingiem mrągowian. Wystarczy dodać, że Motor przez całą pierwszą połowę nie oddał nawet strzału na bramkę Mrągowii. A nasz zespół już w 4 minucie wyszedł na prowadzenie. Błąd obrony gości wykorzystał Paweł Kowalewski, który w sytuacji sam na sam, przelobował bramkarza.

Chwilę później mogło być 2:0, ale po wrzutce Marcelego Kowalskiego Szymon Nałysnyk nie trafił czysto piłki głową i ta przeleciała obok słupka rywali. W 20 minucie było już 2:0. Mateusz Niedźwiecki zagrał do Marcelego Kowalskiego, ten ściął do środka i posłał piłkę tuż obok bramkarza. To było pierwsze trafienie nowego pomocnika w barwach Mrągowii, ale jak się później okazało, nie ostatnie tego dnia.

W 30 minucie kolejna ofensywna akcja mrągowian, którzy mieli sporo miejsca na połowie rywali. Ze skrzydła zagrał Mateusz Niedźwiecki, piłkę w polu karnym przedłużył głową Paweł Kowalewski, a zamykający akcję Damian Majak huknął w bramkarza.

Drugą połowę, mrągowianie zaczęli podobnie jak pierwszą czyli od strzelonej bramki. Akcja zaczęła się od Damian Majaka, który zagrał do Kowalewskiego. Nasz napastnik próbował uderzać w stronę bramki, ale piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Mateusza Niedźwieckiego, który trafił do siatki przepuszczając piłkę pod rękami bramkarza.

Wynik 3:0 był odpowiednim odzwierciedleniem przewagi Mrągowii w tym spotkaniu. Ale goście w drugiej połowie kilka razy zapędzili się pod bramkę Piotra Osmańskiego. W 56 minucie bierna postawa naszej defensywy i po wrzutce ze skrzydła Marek Śnieżawski wykorzystuje swoje warunki fizyczne. Piłka po jego strzale głową ląduje w naszej siatce.

Mrągowia mimo wszystko nadal atakowała i stwarzała sobie mnóstwo sytuacji do podwyższenia wyniku. Próbował Damian Majak, po którego uderzeniu piłkę sprzed pustej bramki wybił obrońca Motoru, chwilę później indywidualnie próbował także Paweł Kowalewski, ale jego mocny strzał minął bramkę gości. W 79 minucie udało się podwyższyć wynik na 4:1. Dośrodkowanie Mateusza Niedźwieckiego z rzutu rożnego wykorzystał Marceli Kowalski. W 84 minucie było już 5:1, kiedy to Szymon Nałysnyk znalazł się sam przed bramkarzem gości i pewnym strzałem pod poprzeczkę strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie. W 90 minucie niefrasobliwość w obronie Mrągowii wykorzystał po raz drugi Marek Śnieżawski, dzięki czemu spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

Przewaga Mrągowii w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji. 18 strzałów zespołu z czego 10 celnych, po drugiej stronie zaledwie 3 strzały. Rekordowo wygląda statystyka spalonych. Sędzia Wojciech Krztoń aż 12 razy przerywał grę po wskazaniu przez sędziego liniowego pozycji spalonych naszych piłkarzy.

W środowym spotkaniu w seniorskich barwach Mrągowii zadebiutowało dwóch piłkarzy: Piotr Gofron, wychowanek naszego klubu, a także Szymon Tarnowski, który dołączył do drużyny przed sezonem.

Tekst i fot: Piotr Piercewicz
Statystyki przygotował: Damian Radomski

MKS Mrągowia 5:2 Motor Lubawa (2:0)
Bramki: Kowalewski 4, Kowalski 20' 79, Niedźwiecki 48, Nałysnyk 84, - Śnieżawski 56' 90
Żółte kartki: Kulig, Nałysnyk - Lewalski, Szulc
Sędzia: Wojciech Krztoń
Widzów: 140

Mrągowia: Osmański - Kulig, Miąsko, Bartycha, Adamiec, Nałysnyk, Kowalski, Bubrowski (84' Gofron), Kowalewski (88' Sosna), Majak (85' Tarnowski)

Rezerwowi: Lubowiecki, Gofron, Ropiak, Kurta, Sosna, Wiśniewski, Tarnowski

Motor: Malanowski - Śnieżawski, Brodziński (46' Szulc), Laskowski, Roszkowski, Lewalski, Józefowicz (57' Mederski, 65' Zasuwa), Żak, Kocięda, Remiszewski, Wietecha (46' Urbański)

Rezerwowi: Gamański, Urbański, Zasuwa, Szulc, Linker, Mederski

Statystyki: Mrągowia - Motor