Mrągowia zdeklasowała Victorię

Nasi piłkarze dopisali kolejne 3 punkty do swojego dorobku. Tym razem zdeklasowali Victorię Bartoszyce wygrywając aż 6:1.

Pierwsza połowa to całkowita dominacja naszego zespołu. Podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka zamknęli rywali na własnej połowie i raz po raz atakowali bramkę gości. Strzelanie rozpoczął Łukasz Bubrowski, który w tym sezonie trafił do siatki po raz drugi. W 14 minucie było już 2:0 po golu Pawła Kowalewskiego. Później do bramki trafiali kolejno Bartłomiej Bartycha, Marceli Kowalski i ponownie Paweł Kowalewski. W odstępie kilkunastu minut było już 5:0. Wtedy błąd naszej defensywy wykorzystał Kamil Krzemiński, ale z drugiej strony szybko odpowiedział Mateusz Niedźwiecki i po pierwszej części gry Mrągowia prowadziła 6:1.

Ten wynik utrzymał się w drugiej połowie, w której goście pokazali już nieco lepszy futbol. Mrągowianie obili słupek i poprzeczkę ich bramki, do siatki trafił także Kowalewski, ale ze spalonego. Po strzeleckiej pierwszej połowie, w drugiej było już spokojniej.

Wiele o spotkaniu mówią statystyki. Nasza drużyna w trakcie spotkania oddała aż 25 strzałów na bramkę z czego 12 było celnych, a połowa z tego znalazła drogę do siatki.

Mrągowianie dzięki zwycięstwu nad Victorią utrzymali się na trzeciej pozycji w tabeli i zmniejszyli stratę do lidera do dwóch punktów.