Wysoka wygrana nad rezerwami Stomilu

Nasi piłkarze ze świetnej strony pokazali się w spotkaniu ze Stomilem II Olsztyn. Bohaterem spotkania został Mateusz Niedźwiecki, który zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Wygraliśmy ze Stomilem 6:2.

Z powodu kontuzji spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Paweł Kowalewski, a w wyjściowej jedenastce już drugi raz z rzędu zastąpił go Łukasz Sosna.

Mrągowianie mogli wyjść na prowadzenie w 7 minucie. Cezary Korbus uderzył z kilkunastu metrów, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Dobijający piłkę Mateusz Niedźwiecki trafił wprost w bramkarza. Chwilę później ku zaskoczeniu wszystkich, to goście objęli prowadzenie. Błąd Michała Miąsko wykorzystał jedyny doświadczony piłkarz w drużynie Stomilu – Japończyk Yasuhiro Kato.

Mrągowia mimo straconej bramki nadal atakowała i przyniosło to skutek w kolejnych minutach. Na rozpoczęcie drugiego kwadransa gry, Marceli Kowalski zdobył wyrównującą bramkę. W 29 minucie prowadzenie naszym piłkarzom dał Mateusz Niedźwiecki, który uderzył z rzutu wolnego nad ustawionym przez olsztynian murem. W 32 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Niedźwiecki, a najwyżej do piłki na krótkim słupku wyskoczył Łukasz Sosna. Świetny strzał, po którym piłka wpadła do olsztyńskiej siatki po raz trzeci. Dla Łukasza był to pierwszy gol po długiej przerwie w drużynie Mrągowii.

Na prowadzenie 4:1 Mrągowia wyszła jeszcze przed przerwą. Ponownie dośrodkowywał Niedźwiecki (tym razem z wolnego) , a akcję zamknął Damian Majak. Piłka po jego strzale wpadła do siatki po raz czwarty, co chyba ostatecznie odebrało olsztynianom nadzieję na dobry wynik. Dla będącego nie w pełni sił tego dnia Damiana, był to ostatni akcent spotkania, ponieważ po przerwie musiał zostać zmieniony przez Pawła Kowalewskiego.

W 60 minucie do dwóch asyst i bramki, kolejnego gola dorzucił bezapelacyjny bohater tego meczu Mateusz Niedźwiecki.  Niespełna 10 minut później przed szansą na kolejną bramkę stanął wprowadzony chwilę wcześniej Szymon Nałysnyk. Z sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł jednak bramkarz gości.

Później była chwila dekoncentracji w szeregach obronnych naszego zespołu, co po raz drugi tego dnia wykorzystał Kato. Jednak Mrągowia odpowiedziała jeszcze golem Pawła Kowalewskiego i w pełni zasłużenie wygrała z rezerwami Stomilu 6:2.

Zwycięstwo pozwoliło nam utrzymać czwarte miejsce w tabeli. W czołówce tabeli nic się nie zmieniło. Przed nami zespoły GKS-u Wikielec, Granicy Kętrzyn i Warmiaka Łukta. Strata do lidera to sześć punktów.

W następnej kolejce zagramy w Rynie z Mamrami Giżycko.