Nasi wychowankowie na podium w dwóch turniejach

Piłkarze z roczników 2005, 2006 oraz młodszych w ostatnim czasie wzięli udział w dwóch turniejach – Giżycku i Węgorzewie. Oba wyjazdy jak najbardziej udane, bo nasi młodzi wychowankowie w Węgorzewie byli drudzy, a w Giżycku pierwsi.

10 stycznia w Węgorzewie odbył się turniej Vęgoria Cap chłopców z rocznika 2006 i młodsi. W turnieju udział wzięło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A rywalami młodych piłkarzy  Mrągowii Mrągowo były zespoły Granicy Kętrzyn, Kłobuka Mikołajki i drużyna gospodarzy Vęgoria Węgorzewo. W grupie B rywalizowały Akademia Piłkarska Węgorzewo, Mazurska Akademia Piłkarska Giżycko, UKS Rona Ełk, Kurpik Kadzidło.

Mrągowia fazę grupową zakończyła na pierwszym miejscu zdobywając 7 punktów. - W pierwszym meczu pokonaliśmy gospodarza turnieju Vęgorię 1-0 po bramce Kacpra Trypuckiego. W tym meczu mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek jednak zabrakło skuteczności. W kolejnym meczu w grupie pokonaliśmy Kłobuka Mikołajki  3-0 po dwóch bramkach Bartka Wirtta i jednej Jakuba Brzozy. W ostatnim meczu grupowym zremisowaliśmy z Granicą Kętrzyn 1-1, ozdobą spotkania byłą bramka z rzutu wolnego Karola Marszalka - komentuje trener Karol Lemecha.

4. AP Węgorzewo 3 pkt

W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z Kurpikiem Kadzidło. Po bramkach Marszałka, Trypuckiego i Wirtta pokonaliśmy Kurpika 3-1. W drugim półfinale Rona Ełk okazała się lepsza od Vęgorii Węgorzewo, pokonując gospodarzy 2-1.  W finale zmierzyliśmy się z Roną Ełk, był to pierwszy mecz z tym zespołem. Mimo kilku dogodnych sytuacji bramkowych i nieznacznej przewagi przez dużą część meczu to zespól z Ełku w ostatniej minucie spotkania zdobył bramkę i wygrał turniej. Chłopcom należał się ogromne brawa. Najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Bejnarowicz.

Mrągowia Mrągowo: Michał Bejnarowicz, Karol Marszalek, Paweł Zapert, Bartłomiej Cichowski, Bartosz Wirtt, Kacper Trypucki, Antoni Dudek, Konrad Drężek, Jakub Brzoza, Mikołaj Węglewski, Daniel Godzwon.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z kolei 25 stycznia chłopcy z rocznika 2005 rywalizowali w Giżycku w turnieju towarzyskim, w którym zagrało 6 zespołów. W turnieju graliśmy systemem każdy z każdym, a mecz trwał 20 minut. Młodzi piłkarze Mrągowii rozegrali bardzo dobry turniej, w każdym meczu osiągali przewagę  i narzucali rywalowi swój styl gry. Bardzo dobrze spisali się bramkarze Jakub Gutowski i Szymon Witkowski, którzy przez  100 minut wpuścili tylko jedną bramkę.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny został Filip Traszkuć - zdobywca 7 bramek. Mrągowia z dorobkiem 13 punktów wygrała turniej.

Mrągowia Mrągowo: Jakub Gutowski, Szymon Witkowski, Marcin Dobrenko, Jan Stankiewicz, Oskar Kamiński, Adam Klecan, Mateusz Abramczyk, Oliwier Olbryś, Filip Traszkuć i Kacper Tchórzewski.