Newsy
Nasi wychowankowie na podium w dwóch turniejach


Piłkarze z roczników 2005, 2006 oraz młodszych w ostatnim czasie wzięli udział w dwóch turniejach – Giżycku i Węgorzewie. Oba wyjazdy jak najbardziej udane, bo nasi młodzi wychowankowie w Węgorzewie byli drudzy, a w Giżycku pierwsi.

 

10 stycznia w Węgorzewie odbył się turniej Vęgoria Cap chłopców z rocznika 2006 i młodsi. W turnieju udział wzięło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A rywalami młodych piłkarzy  Mrągowii Mrągowo były zespoły Granicy Kętrzyn, Kłobuka Mikołajki i drużyna gospodarzy Vęgoria Węgorzewo. W grupie B rywalizowały Akademia Piłkarska Węgorzewo, Mazurska Akademia Piłkarska Giżycko, UKS Rona Ełk, Kurpik Kadzidło.

 

Mrągowia fazę grupową zakończyła na pierwszym miejscu zdobywając 7 punktów. - W pierwszym meczu pokonaliśmy gospodarza turnieju Vęgorię 1-0 po bramce Kacpra Trypuckiego. W tym meczu mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek jednak zabrakło skuteczności. W kolejnym meczu w grupie pokonaliśmy Kłobuka Mikołajki  3-0 po dwóch bramkach Bartka Wirtta i jednej Jakuba Brzozy. W ostatnim meczu grupowym zremisowaliśmy z Granicą Kętrzyn 1-1, ozdobą spotkania byłą bramka z rzutu wolnego Karola Marszalka - komentuje trener Karol Lemecha.

 

Grupa A
1. Mrągowia Mrągowo 7 pkt
2. Vęgoria Węgorzewo 4 pkt
3. Granica Kętrzyn 2 pkt
4. Kłobuk Mikołajki 2 pkt

Grupa B
1. UKS Rona Ełk 5 pkt
2. Kurpik Kadzidło 4 pkt
3. MAP Giżycko 4 pkt
4. AP Węgorzewo 3 pkt

 

W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z Kurpikiem Kadzidło. Po bramkach Marszałka, Trypuckiego i Wirtta pokonaliśmy Kurpika 3-1. W drugim półfinale Rona Ełk okazała się lepsza od Vęgorii Węgorzewo, pokonując gospodarzy 2-1.  W finale zmierzyliśmy się z Roną Ełk, był to pierwszy mecz z tym zespołem. Mimo kilku dogodnych sytuacji bramkowych i nieznacznej przewagi przez dużą część meczu to zespól z Ełku w ostatniej minucie spotkania zdobył bramkę i wygrał turniej. Chłopcom należał się ogromne brawa. Najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Bejnarowicz.

 

Mrągowia Mrągowo: Michał Bejnarowicz, Karol Marszalek, Paweł Zapert, Bartłomiej Cichowski, Bartosz Wirtt, Kacper Trypucki, Antoni Dudek, Konrad Drężek, Jakub Brzoza, Mikołaj Węglewski, Daniel Godzwon.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Z kolei 25 stycznia chłopcy z rocznika 2005 rywalizowali w Giżycku w turnieju towarzyskim, w którym zagrało 6 zespołów. W turnieju graliśmy systemem każdy z każdym, a mecz trwał 20 minut. Młodzi piłkarze Mrągowii rozegrali bardzo dobry turniej, w każdym meczu osiągali przewagę  i narzucali rywalowi swój styl gry. Bardzo dobrze spisali się bramkarze Jakub Gutowski i Szymon Witkowski, którzy przez  100 minut wpuścili tylko jedną bramkę.

 

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny został Filip Traszkuć - zdobywca 7 bramek. Mrągowia z dorobkiem 13 punktów wygrała turniej.

 

Mrągowia Mrągowo: Jakub Gutowski, Szymon Witkowski, Marcin Dobrenko, Jan Stankiewicz, Oskar Kamiński, Adam Klecan, Mateusz Abramczyk, Oliwier Olbryś, Filip Traszkuć i Kacper Tchórzewski.

 

Wyniki:

Mrągowia  –  LUKS Wydminy      5 - 0
Mrągowia  -   Orlęta Reszel          0 - 0
Mrągowia –  GOL Giżycko            2 - 1 
Mrągowia – Mazuria Giżycko I    1 - 0
Mrągowia – Mazuria Giżycko II   8 - 0


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0