Newsy
Trzy turnieje, trzy razy na podium


Piłkarze z roczników 2005, 2006 rozegrali kolejne turnieje, tym razem w Reszlu i w Mrągowie grał rocznik 2006, a w Barczewie 2005. Wszystkie turnieje można zaliczyć do udanych bo w Reszlu zajęliśmy trzecie miejsce, a w Mrągowie i w Barczewie drugie.

 

8 lutego w Reszlu odbył się turniej Protrader Cup chłopców z rocznika 2006 i młodsi. W turnieju udział wzięło dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy. Młodzi piłkarze Mrągowii Mrągowo trafili do grupy A razem z zespołami PIKI Gdańsk, MKS Korsze, Orlęta Reszel i BUKS Barczewo. Chłopcy wygrali grupę zdobywając 8 punktów.

 

Pokonaliśmy MKS Korsze 6-0 i BUKS Barczewo 1-0, zremisowaliśmy z Gdańskiem 0-0 i Reszlem 2-2. W półfinale spotkaliśmy się z Polonią Lidzbark Warmiński i po bardzo emocjonującym spotkaniu przegraliśmy 1-0. Był to nasz bardzo dobry mecz, w którym zabrakło jednak skuteczności i to Polonia zagrała w finale turnieju. Został nam mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyliśmy się z Nakami Olsztyn. Był to nasz najlepszy mecz w turnieju i po bramkach Bartka Wirtta i Kacpra Trypuckiego pokonaliśmy zespół z Olsztyna. Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik Bartosz Wirtt.

 

Skład Mrągowii: Michał Bejnarowicz, Paweł Zapert, Karol Marszałek, Bartosz Wirtt, Kacper Trypucki, Antek Dudek, Bartłomiej Cichowski, Filip Gąsior, Jakub Brzoza.

 

14 lutego w Mrągowie odbył się kolejny turniej chłopców rocznika 2006. W turnieju wystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy.

 

Mrągowia I fazę grupową zakończyła na pierwszym miejscu zdobywając 7 punktów. W pierwszym meczu pokonaliśmy MKS Korsze 4-0. W tym meczu mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek jednak chłopcy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. W kolejnym meczu w grupie zremisowaliśmy z Vęgorią Węgorzewo 0-0. W ostatnim meczu grupowym Mrągowia I pokonała Mrągowią II  6-0. Mrągowia II zremisowała z MKS Korsze 0-0 i nieznacznie przegrała z Vęgorią Węgorzewo 1-0 - komentuje trener Karol Lemecha. W fazie finałowej  w pierwszym spotkaniu niespodziewanie przegraliśmy z MAPem Giżycko.

 

W kolejnych spotkaniach było już znacznie lepiej. Wygraliśmy z Vęgorią Węgorzewo 1-0 i pokonaliśmy jedną z najsilniejszych drużyn w województwie Polonie Lidzbark Warmiński 3-0 po znakomitym meczu. Bardzo dobrze radził sobie drugi zespół Mrągowii, mimo że chłopcy zdobyli tylko 2 punkty remisując 1-1 z Korszami, 0-0 z Granicą Kętrzyn i przegrywając 1-0 z Reszlem, chłopcom należą się ogromne brawa bo w każdym spotkaniu grali jak równy z równym i nie ustępowali umiejętnościami rywalom.

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Sierodzki – Polonia Lidzbark Warmiński

Najlepszy Bramkarz Michał Bejnarowicz Mrągowia Mrągowo

Król Strzelców Aleksander Matuć -  MAP Giżycko

 

Grupa A
1. MAP Giżycko                           7 pkt
2. Mrągowia Mrągowo I               6 pkt
3. Polonia Lidzbark Warmiński    4 pkt
4. Vęgoria Węgorzewo                 0 pkt

Grupa B
1. Orlęta Reszel 7 pkt
2. Granica Kętrzyn 5 pkt
3. Mrągowia Mrągowo II 2 pkt
4. MKS Korsze 1 pkt

 

15 Lutego chłopcy z rocznika 2005 pojechali rywalizować do Barczewa. W turnieju wzięło udział siedem zespołów. Graliśmy systemem każdy z każdym. Zespół Mrągowii pojechał na ten turniej bez kilku kluczowych zawodników tego rocznika takich jak Filip Traszkuć, Oliwer Olbryś, Dariusz Bogusz czy Olek Pszenny. Mimo tego chłopcy zagrali bardzo dobry turniej i zajęli drugie miejsce. Trzy bramki dla naszego zespołu zdobył Janek Stankiewicz.

 

Mrągowia  1- 0  DKS Dobre Miasto

Mrągowia  0- 0 GKS Stawiguda

Mrągowia  1- 0  BUKS Barczewo

Mrągowia  0- 2 Frendo Dywidy

Mrągowia  1- 0 Żuri Olsztyn

Mrągowia  0- 1 UKS Świątki

 

Skład Mrągowii Mrągowo: Jakub Gutowski, Szymon Witkowski, Szymon Kopyść, Marcin Dobrenko, Jan Stankiewicz, Oskar Kamiński, Mateusz Abramczyk, Kacper Tchórzewski

 

Przygotował: Trener Karol Lemecha

 

 

 

 


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0