Remis z Granicą na inaugurację. Bramka 17-latka

Nasi seniorzy meczem z Granicą Kętrzyn zainaugurowali piłkarską wiosnę 2015. Na otwarcie, po ciekawym meczu zremisowaliśmy z wiceliderem 2:2, a bramki dla naszej drużyny zdobyli Mateusz Skonieczka i Szymon Tarnowski.

W spotkaniu z Granicą musieliśmy sobie radzić bez Przemysława Kuliga i Marcelego Kowalskiego, jesienią podstawowych zawodników drużyny. Na boisku od pierwszej minuty zobaczyliśmy za to Mateusza Skonieczkę, który odwdzięczył się trenerowi za zaufanie już w 9 minucie. Wtedy to Szymon Tarnowski z linii obrony zagrał do wybiegającego Mateusza, który przyjął piłkę i przelobował Sebastiana Wojtowicza. Świetne otwarcie spotkania dało nadzieję na zwycięstwo w meczu z wiceliderem.

Kolejne minuty stały pod znakiem szybkiej gry z obu stron. Najgroźniejsze sytuacje po stronie Granicy stworzyli sobie Damian Mazurowski, Mariusz Machniak i Tomasz Dajnowski. Dobrze bronił jednak Piotr Osmański, a kolejnymi świetnymi interwencjami popisywał się także Michał Miąsko. Mrągowia odpowiadała kontrami, ale nie przyniosło to zmiany rezultatu.

– Była szansa podwyższyć na 2:0 i myślę, że w drugiej połowie mecz wyglądałby już inaczej – przyznał po meczu trener Adam Zejer.

A początek drugiej połowy niestety nie należał do naszych piłkarzy. W 59 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Machniaka piłka wróciła do tego zawodnika. Kolejna wrzutka w pole karne, zgranie piłki do nadbiegającego Stanisława Kleina i po jego strzale głową mieliśmy remis 1:1. Mrągowia po chwili otrzymała drugi cios. Ponownie z prawej strony piłkę zgrał do środka jeden z zawodników Granicy, a kilak metrów przed bramką stał Tomasz Dajnowski, który bez problemów trafił do siatki. Straty zostały odrobione z nawiązką.

Ale minęły trzy minuty i rzut wolny spod linii bocznej wykonywał Mateusz Niedźwiecki. Piłka trafiła w pole karne, a tam idealnie w tempo wpadł Szymon Tarnowski, który minimalnie zmienił jej tor lotu i wpadła do siatki przy słupku. Ponownie mieliśmy remis.

Do końca spotkania zostało jeszcze 20 minut i obie drużyny miały nadzieję, że zdążą przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ale wynik się już nie zmienił, choć sytuacji nie brakowało. Dodatkowo, na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Damian Majak.
Na inaugurację zdobyliśmy zatem jeden punkt i z nadzieją na zwycięstwo pojedziemy do Kozłowa!

– Zaczęło się kapitalnie, było później jeszcze kilka sytuacji, ale zabrakło nam jednak trochę do podwyższenia prowadzenia. Muszę jednak przyznać szczerze, że Granica jest bardzo groźnym zespołem, pokazała dobrą piłkę w Mrągowie – mówi trener Adam Zejer. – W drugiej połowie pogubiliśmy się w grze obronnej. Ale ogólnie biorąc pod uwagę przebieg meczu, z wyniku i postawy zawodników jestem zadowolony. Bardzo cieszę się z bramki Mateusza, to kolejny dowód, że talenty są także u nas.

MKS Mrągowia - KKS Granica Kętrzyn 2:2 (1:0)

Bramki: Skonieczka 9', Tarnowski 66' - Klein 59', Dajnowski 63'
Żółte Kartki: Bartycha, Majak, Kapusta, Kundo - Mazurowski, Klein
Czerwona kartka: Majak (85' za dwie żółte)
Widzów: ok 430 osób
Sędzia: Karol Mazuro (Olsztyn)

Mrągowia: Osmański - Tarnowski, Nałysnyk (71' Korbus), Bartycha, Miąsko, Niedźwiecki, Skonieczka (87' Adamiec), Majak, Wiśniewski (71' Kundo), Suchodolski, Kapusta

Ławka: Lubowiecki - Kundo, Bobrowski, Bubrowski, Adamiec, Korbus

Granica: Wojtowicz - Machniak, Aleksandrowicz, Traut, Mikołaj Rałowiec, Kacper Rałowiec, Mazurowski (87' Swacha-Sock), Michałowski, Klein, Dajnowski, Roksela