17 bramka Mateusza daje zwycięstwo nad Mamrami

Nasza drużyna po dwóch porażkach nareszcie odniosła zwycięstwo. Łatwo nie było, bo piłkarze Mamr postawili twarde warunki gry i często gościli pod bramką Piotr Osmańskiego.

Pierwsza połowa sobotniego meczu 28. kolejki warmińsko-mazurskiej IV ligi nie zachwyciła. Na wyróżnienie zasługują jedynie strzały Mateusza Niedźwieckiego z rzutu wolnego i Przemka Kuliga po rzucie rożnym. Poza tym walka toczyła się w środku pola, a tempo gry było raczej senne.

W drugiej połowie było już jednak ciekawiej. Od mocnego uderzenia zaczęli goście, bo piłka po rzucie wolnym wykonywanym przez Krzysztofa Łokietka odbiła się od słupka naszej bramki. W 64 minucie to jednak Mrągowia objęła prowadzenie 1:0. Nasz najskuteczniejszy piłkarz Mateusz Niedźwiecki zdecydował się na indywidualną akcję, zbiegł do środka zbytnio nieatakowany przez przeciwników i mocno uderzył na bramkę Mamr. Piłka wpadła do siatki, a dla Mateusza była to 17 bramka w tym sezonie.

W 71 minucie mogło być 2:0. Z prawego skrzydła dogrywał Marceli Kowalski, ale tym razem Niedźwiecki nie trafił w światło bramki. Ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe. Najpierw goście zmarnowali idealną okazję do wyrównania, ale ich piłkarz nie trafił z kilku metrów do bramki. Piłkarze Mamr protestowali, że piłki dotknął Piotr Osmański i domagali się rzutu rożnego. Rafał Darda chyba zbyt mocno protestował w tej sprawie, bo sędzia Maciej Tarnolicki bez wahania wyciągnął czerwoną kartkę.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę w tym meczu otrzymał Krzysztof Łokietek i w konsekwencji Mamry kończyły mecz w dziewięciu. Choć niewiele brakowało, a piłkarz pozostałby na placu gry, bo sędzia początkowo nie dopatrzył się, że piłkarz otrzymał już wcześniej żółtą kartkę. Po chwili naprawił swój błąd.

W końcowych minutach na boisku w naszych barwach pojawił się junior Marcin Spirydon, dla którego był to debiut w seniorskich rozgrywkach.

Nasz zespół pozostaje na szóstym miejscu, bo swój mecz wygrali także piłkarze piątej Polonii Pasłęk.

MKS Mrągowia - Mamry Giżycko 1:0 (0:0)