Newsy
Nasi żacy trzeci w województwie!


Żacy MKS Mrągowii Mrągowo trenowani przez Karola Lemechę zajęli trzecie miejsce w województwie w swojej kategorii wiekowej. To świetny wynik, dobrze rokujący na przyszłość, bo w finałach zmierzyły się drużyny z dużo wiekszych piłkarskich ośrodków województwa.


W rundzie jesiennej Zawodnicy Mrągowii rywalizowali z Korkami Biskupiec i SKS-em Szczytno. W sześciu rozegranych turniejach zdobyli komplet punktów i awansowali do fazy półfinałowej z pierwszego miejsca w grupie. W grupie półfinałowej młodzi zawodnicy Mrągowii rywalizowali z Vęgorią Węgorzewo i Orlętami Reszel. Mrągowia zdominowała tą grupę i awansowała do finału wojewódzkiego z pierwszego miejsca w grupie.


W niedziele 7 czerwca w  Lidzbarku Warmiński odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa, w którym wzięło udział dwanaście najlepszych drużyn. - W pierwszym meczu grupowym zremisowaliśmy z MMKS Concordia I Elbląg 1:1 po bramce Antka Dudka. W drugim meczu grupowym pokonaliśmy Orlęta Reszel 2:1 po bramkach Kacpra Trypuckiego i Antka Dudka. W meczu ćwierćfinałowym zmierzyliśmy się z Roną Ełk. Po bardzo zaciętym meczy i bramce Kacpra Trypuckiego wygraliśmy 1-0 i awansowaliśmy do półfinału. W meczu o wielki finał zagraliśmy z Wkra Działdowo i mimo dwóch dogodnych sytuacji i przewagi w grze  zremisowaliśmy 0:0, a w rzutach karnych musieliśmy uznać wyższość rywali – komentuje trener Karol Lemecha.


W meczu o trzecie miejsce młodzi mrągowianie pokonali ZKS Olimpia I Elbląg 3:0 po bramkach Bartka Cichowskiego i dwóch Kacpra Trypuckiego. W turnieju finałowym ze względu na kontuzje nie zagrał jeden z najlepszych zawodników zespołu Paweł Zapert, mimo takiego osłabienia chłopcy zagrali znakomity turniej i nalezą się im duże słowa uznania.


Najlepszą drużyną województwa został zespół DKS Wkra Działdowo, który w finale pokonał Mały Jeziorak Iława. Finał zakończył się bezbramkowym remisem i seria rzutów karnych zadecydowała o zwycięstwie, Wkra wygrała 6:5. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Bartosza Nowakowskiego z Wkry Działdowo. Królem Strzelców został Kacper Trypucki z MKS Mrągowii Mrągowo, a najlepszym zawodnikiem został Kuba Majewski z Małego Jezioraka Iława.

Skład MKS Mrągowii Mrągowo: Michał Bejnarowicz, Karol Marszałek, Paweł Zapert, Bartłomiej Cichowski, Konrad Drężek, Mateusz Sobiech, Bartosz Wirtt, Antoni Dudek, Kacper Trypucki, Jakub Brzoza, Mikołaj Węglewski, Daniel Godzwon, Igor Łuksza

Klasyfikacja końcowa
1. DKS Wkra I Działdowo
2. Mały Jeziorak Iława
3. MKS Mrągowia I Mrągowo
4. ZKS Olimpia I Elbląg
5. UKS Rona 03 I Ełk
6. MKS Polonia Lidzbark Warmiński
7. MMKS Concordia I Elbląg
8. Don Bosco Ostróda
9. RKS Orlęta Reszel
10. KS Strażak Gryźliny
11. MAP Mazuria I Giżycko
12. UKS NAKI I OLSZTYN


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

2
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
27

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
25

4
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
21

5
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
21

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
19

7
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

8
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

9
MKS Korsze
MKS Korsze
18

10
Mazur Ełk
Mazur Ełk
13

11
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
13

12
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
12

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
11

14
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
10

15
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
9

16
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
6

0 0 0 0 0 0 0