Porażka w 1/16 finału WPP

Nasza przygoda z Wojewódzkim Pucharem Polski w sezonie 2015/16 skończyła się 30 września, w 1/16 finału. Niestety, w spotkaniu z trzecioligowcem Zniczem Biała Piska przegraliśmy 1:2.

Drużyna Znicza Biała Piska przyjechała do Mrągowa w mocnym składzie. W pierwszej jedenastce drużyny wybiegło siedmiu zawodników, których w poprzednim meczu ligowym z Olimpią Elbląg trener Ireneusz Piwko także desygnował do gry od pierwszej minuty.

Mrągowia wystąpiła bez Bartosza Sobótki, Michała Suchodolskiego oraz Mateusza Niedźwieckiego.

W pierwszej połowie goście dominowali na boisku, choć z każdą minutą ich przewaga była coraz mniejsza. Zdążyli jednak obić poprzeczkę Łukasza Gabryszaka (nasz bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę po strzale Pawła Adamca). Po drugiej stronie boiska Mrągowia często była łapana na spalonym, choć wydaje się, że w dwóch, trzech sytuacjach sędzia niekoniecznie miał rację. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

Druga część gry zaczęła się dla nas świetnie. Po akcji z lewej strony piłka trafiła na wolne pole do Kacpra Nawrockiego, który technicznym strzałem pokonał Przemysława Masłowskiego. Prowadzenie Mrągowii było zaskoczeniem, ale z naszego punktu widzenia, jak najbardziej miłym. Niestety w 54 minucie Szymon Tarnowski źle obliczył lot piłki, która spadł mu za plecy, a tam czekał Adamiec. Piłkarz gości przyjął i uderzył, a piłka wpadła od słupka do bramki Gabryszaka. W 64 minucie goście już prowadzili. Po rzucie rożnym wysoko do piłki wyskoczył Aleksander Lipowski i strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie Zniczowi.

W kolejnych minutach Mrągowia nie stwarzała sobie klarownych sytuacji, a dwukrotnie zespół od straty bramki ratował Łukasz Gabryszak, który najpierw sparował na rzut rożny strzał Karola Janika, a następnie wybił piłkę po główce Adamca.

Pozytywnym akcentem końcówki spotkania jest na pewno pojawienie się na boisku Michała Gabryszaka, który długo zmagał się z kontuzją i w końcu jest gotowy do gry.

Do 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski awansował jednak Znicz. Przed nami ważniejsze niż puchar spotkanie. W sobotę o godzinie 16:00 w Mrągowie zmierzymy się w walce o ligowe punkty z Mamrami Giżycko.

1/16 WPP: MKS Mrągowia Mrągowo – Znicz Biała Piska 1:2 (0:0)

Bramki: Nawrocki 46’, Adamiec 54’, Lipowski 64’

Żółte kartki: Michałowski, Kundo, Cychol

Mrągowia: Ł. Gabryszak (90’ Lubowiecki) – Sienikowski, Nawrocki, Tarnowski, Kulig, Majak (77’ M. Gabryszak), Kundo (72’ Korbus), Kowalski, Spirydon, Skrzęta (63’ Salwowski), Kapusta

Znicz: Masłowski – Tercjak (70’ Melka), Lutrzykowski, Falkowski, Denert, Cychol, Adamiec, Janik, Romachów (41’ Michałowski), Tuttas, Giza (59’ Lipowski)