Remis w osłabieniu. Była szansa na więcej

W ostatnim oficjalnym meczu w 2015 roku zremisowaliśmy z Polonią Pasłęk 1:1. Od 43 minuty meczu musieliśmy sobie radzić w osłabieniu, ale chwilę później bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Niedźwiecki. Niestety goście odpowiedzieli bramką w 78 minucie i mecz zakończył się podziałem punktów.

W środowym spotkaniu musieliśmy sobie poradzić bez pauzujących za kartki Michała Miąsko i Adama Kapusty, a także Michała Suchodolskiego. Z konieczności jako napastnik zagrał Damian Majak, który w swojej karierze grał już chyba na wszystkich pozycjach, więc o siłę ofensywną nie trzeba się było obawiać, tym bardziej, że na skrzydłach jak zawsze zagrali Mateusz Niedźwiecki i Marceli Kowalski.

Od pierwszych minut meczu zarysowała się przewaga naszego zespołu. Przed szansą na zdobycie bramki stawali Damian Majak, którego strzał odbił się od pleców obrońcy, a także dwukrotnie grający bardzo ofensywnie Przemysław Kulig. Najpierw po dośrodkowaniu Kacpra Nawrockiego nasz obrońca uderzał nogą, kilka minut później po rzucie wolnym próbował głową, ale piłka w obu przypadkach przelatywała nad poprzeczką bramki Polonii. Idealną szansę na zdobycie prowadzenia w 27 minucie miał Mateusz Niedźwiecki, który urwał się obrońcom i sam pobiegł na bramkę gości. Podciął piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem i gdy wydawało się, że piłka wpadnie do bramki, ta jakimś cudem minęła o centymetry słupek bramki.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 43 minuta. W środku pola doszło do faulu Szymona Tarnowskiego na Patryku Kowzanie. Niestety starcie dla obu graczy skończyło się niepomyślnie. Nasz obrońca otrzymał czerwoną kartkę, a piłkarz gości opuścił plac gry w wyniku kontuzji.

I gdy wydawało się, że teraz o punkty będzie niezwykle trudno, Mrągowia zdobyła bramkę. Świetna kombinacyjna akcja na prawej stronie, zakończyła się dośrodkowaniem Marcelego Kowalskiego w pole bramkowe, a tam do piłki wyskoczył Mateusz Niedźwiecki i wpakował ją do siatki. Bramka dla Mrągowii w takich okolicznościach, bardzo ucieszyła zziębniętych kibiców.

Od początku drugiej połowy obraz gry zasadniczo się nie zmienił. O dziwo, nie było widać tego, że Mrągowia gra w osłabieniu. Goście tak jak w pierwszej połowie często tracili piłkę w środku pola, a Mrągowia konstruowała kolejne akcje. Niestety wynik niespodziewanie uległ zmianie w 78 minucie. Piłka po strzale Kamila Pawłowskiego odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i wpadła pod poprzeczkę bramki Łukasza Gabryszaka. Ta sytuacja sprawiła, że Mrągowia rzuciła się do ataku i stworzyła sobie w końcowych minutach dwie akcje, które powinny/mogły (* niepotrzebne skreślić) zakończyć się golami. Najpierw po rzucie rożnym piłkę na jedenastym metrze dostał Kamil Skrzęta, ale piłka po strzale z woleja powędrowała niemal na ulicę Mrongowiusza. Chwilę później akcja Niedźwiecki – Majak – Kowalski miała swój finał przed bramką gości, ale obrońcy w porę zablokowali strzał Marcelego Kowalskiego.

Podział punktów w tym spotkaniu niezbyt nas cieszy, bo zespół zagrał bardzo dobre spotkanie i zasłużył na trzy punkty. Swoją drogą szkoda, że na kolejne ligowe mecze będziemy czekać do wiosny, bo Mrągowia w ostatnich tygodniach złapała wiatr w żagle.

Mamy nadzieję, że wiosną, od pierwszego meczu nasz zespół będzie grał tak samo efektownie i efektywnie jak teraz.

MKS Mrągowia - Polonia Pasłęk 1:1 (1:0)