Newsy
Mrągowia z wizytą w Domu Pomocy Społecznej


Piłkarze naszego zespołu i przedstawiciele zarządu odwiedzili Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie. Przyszli z życzeniami i prezentami z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

 

Do mrągowskiego Domu Pomocy Społecznej wybrała się delegacja piłkarzy: Damian Majak, Kamil Skrzęta, Michał Lubowiecki oraz Marcin Spirydon, a także prezes Przemysław Witkowski i wiceprezes Roman Kowalski.

 

– Postanowiliśmy sprawić niespodziankę i tym samym zapoczątkować tradycję świątecznych odwiedzin w mrągowskim DPS-ie – mówi Przemysław Witkowski, prezes klubu. - Przeprowadziliśmy zbiórkę funduszy na prezenty wśród kibiców i członków klubu. Dzięki temu mogliśmy obdarować kilkadziesiąt osób świątecznymi upominkami. Tę inicjatywę na pewno będziemy starali się kontynuować w przyszłości.

 

Upominki osobiście wręczali piłkarze oraz prezesi klubu. Uśmiechy dzieci i młodzieży oraz wyrazy podziękowania z pewnością zapamiętają na długo.

 

- Na pewno było to dla mnie coś nowego. Zobaczyć chociaż przez chwilę jak żyją te dzieciaki, które codziennie walczą aby przetrwać kolejny dzień. Naprawdę zaimponowali mi tym, jaką potrafią czerpać radość z najmniejszych rzeczy. Kiedy widzisz jak się cieszą na twój widok aż sam się szeroko uśmiechasz. Wszyscy przyjęli nas bardzo ciepło i chętnie z nami rozmawiali. Poza tym obiecali że przyjdą na któryś z naszych meczy na wiosnę i myślę, że dotrzymają słowa. Ta wizyta na pewno nauczyła mnie większej wyrozumiałości – mówi Kamil Skrzęta, pomocnik naszego zespołu. - Trzeba wyjść z pomocą do kogoś kto tego potrzebuje, dać im chwile radości, naprawdę bezcenne przeżycie. Cieszę się że taka inicjatywa wyszła u nas, w Mrągowii i mam nadzieję, że nie było to tylko jednorazowe.

 

Wiceprezes klubu Roman Kowalski przekazał także p. Jolancie Iwanickiej, dyrektor ośrodka, piłkę z podpisami piłkarzy Mrągowii.

 

Dziękujemy za zaangażowanie w tę inicjatywę zarówno piłkarzom, jak i władzom klubu!

 


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0