Newsy
Dwa dobre występy wychowanków z rocznika 2005


Nasi wychowankowie z rocznika 2005 i młodsi w ostatnim czasie wzięli udział w dwóch turniejach. W Barczewie zajęli czwarte miejsce, natomiast w turnieju organizowanym przez nasz klub w Mrągowie stanęli na trzecim stopniu podium.

 

W niedzielę 20 grudnia do Mrągowa przyjechały zespoły z Reszla, Troszyna, Ełku, Biskupca, Barczewa i Kadzidłą. Do rywalizacji z rówieśnikami, trener Karol Lemecha wystawił dwie drużyny naszego klubu.

 

- Chłopcy zagrali kolejny bardzo dobry turniej. Widać było, ze przed swoimi kibicami chcą pokazać się z jak najlepszej strony i to się udało. Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników i z ilości sytuacji jakie stwarzali w każdym meczu, większość akcji była przemyślana i wypracowana od własnej bramki – komentuje trener. - Cieszyć może również ilość wygranych pojedynków jeden na jeden zarówno w ataku jak i w obronie.  Chłopcy mieli okazję aktywnie spędzić dzień ze swoimi rodzinami. Duże podziękowania należą się rodzicom za przygotowanie poczęstunku i obsługę bufetu podczas turnieju. Podziękować chcę również Hotelowi Anek za zapewnienie ciepłego posiłku zawodnikom, trenerom oraz kibicom.

 

Po rywalizacji grupowej dwa najlepsze zespoły z każdej z dwóch grup trafiły do jednej grupy walczącej o zwycięstwo w turnieju. Pozostałe drużyny grały o miejsca 5-8. W pierwszej grupie znalazła się Mrągowia I, która następnie wygrała z Korkami Biskupiec 3:0 i przegrała 0:1 z Kurpikiem Kadzidło oraz 0:3 z późniejszym zwycięzcą turnieju – piłkarzami MKS Ełk. Te wyniki dały pierwszej drużynie trzecie miejsce.

 

W grupie drugiej znalazł się drugi zespół Mrągowii. Na tym etapie rywalizacji nasz zespół pokonał Orlęta Reszel 2:1 oraz KS CK Troszyn. Przegrał jedynie z BUKS Barczewo 1:2. To dało drugiej drużynie Mrągowii szóste miejsce w turnieju.

 

Najlepszym piłkarzem w zespole Mrągowii I został Szymon Kopyść, natomiast w Mrągowii II Paweł Zapert.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W sobotę 12 grudnia w hali Zespołu Szkół w Barczewie rozegrano Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Wystąpiło w nim 12 drużyn chłopców z rocznika 2005 i młodszych, wśród nich także reprezentanci Mrągowii trenowani przez Karola Lemechę. Zespoły podzielono na trzy grupy. Zwycięzcy grup utworzyli grupę medalową. Orlicy Mrągowii Mrągowo rozegrali pięć spotkań, wygrywając cztery z nich z Orlętami Reszel 2-1, Tęczą Biskupiec 5-0, BUKS-em Barczewo 2-0 i GKS Gietrzwałd 4-0 i ponosząc jedną porażkę z Frendo Dywity 2-0. Drużyna z każdym meczem grała coraz lepiej i skuteczniej, realizując założenia taktyczne, za co należą się im ogromne brawa.

 

Najlepszym zespołem turnieju okazał się UKS Junior Świątki. Nasi zawodnicy ostatecznie uplasowali się na czwartym miejscu. Chłopcy zagrali w składzie Jakub Gutowski, Szymon Witkowski, Marcin Dobrenko, Szymon Kopyść, Patryk Pleśniak, Janek Stankiewicz, Filip Traszkuć, Oliwier Olbryś, Filip Sokołowski, Filip Startek.

 

GRUPA I
Frendo Dywity 9 pkt
Mrągowia Mrągowo 6 pkt
Orlęta Reszel 3 pkt
Tęcza Biskupiec I 0 pkt

GRUPA II
Czereś Olsztyn 9 pkt
Tęcza Biskupiec II 6 pkt
Buks Barczewo I 3 pkt
Żuri Olsztyn 0 pkt

GRUPA III
UKS Junior Świątki 9 pkt
GKS Gietrzwałd 6 pkt
Leśnik Nowe Ramuki 1 pkt
BUKS Barczewo II 1 Pkt

 

Fotorelacja z turnieju w Mrągowie


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0