Newsy
Rusza ligowa wiosna. Co nowego w drużynie?


Jak przebiegały przygotowania? Jakie zmiany kadrowe nastąpiły w zespole? Jakie wyzwania przed drużyną stawia trener Kazimierz Puławski? Sprawdźcie!

 

Mrągowia nie może zaliczyć rundy jesiennej IV ligi do udanych. Słaba pierwsza część rundy sprawiła, że zespół plątał się w dole tabeli. Przyjście trenera Kazimierza Puławskiego, który zastąpił Adama Zejera odmieniło sytuację. Mrągowia zdobywała punkty w czterech ostatnich meczach i wskoczyła na 9 miejsce w tabeli. Wszyscy liczą na to, że wiosną Mrągowia będzie regularnie punktować.

 

– Biorąc pod uwagę, że gramy w IV lidze, a to liga amatorska, to nie mogę narzekać na okres przygotowawczy, szczególnie jeśli chodzi o przygotowanie bazy, współpracę z zarządem i podejścia zawodników bezpośrednio do treningów. Ale frekwencja była różna, bodajże tylko w jednym sparingu mogłem dokonać 7 zmian. Kontuzje, czasem inne sprawy decydowały o tym, że nie mieliśmy kompletu piłkarzy na treningach czy sparingach, ale to raczej norma jak na IV ligę. Generalnie jestem zadowolony – mówi trener Kazimierz Puławski.

 

Co zmieniło się w kadrze zespołu?

Jak to w każdej przerwie w rozgrywkach bywa, część piłkarzy odeszła, część przyszła. Ale najważniejszym bodaj sygnałem świadczącym o tym, że Mrągowia chce walczyć o jak najwyższe miejsce jest poszerzenie kadry. Z drużyny odeszło 5 piłkarzy, dołączyło 9. Łącznie kadra pierwszego zespołu liczy 23 piłkarzy, co jak na czwartoligowe warunki, jest wynikiem co najmniej przyzwoitym i na pewno wystarczającym. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że ilość nie zawsze wpływa na jakość, ale bądźmy dobrej myśli i dajmy kredyt zaufania i trenerowi, i piłkarzom.

 

Po stronie strat nie sposób zapomnieć o podstawowych jesienią zawodnikach – Mateuszu Niedźwieckim, Przemysławie Kuligu i Łukaszu Gabryszaku. W ich miejsce szukano nowych piłkarzy. Do kadry dołączyli bramkarz Rafał Miara, Łukasz Michałowski, Dawid Mikulak, Tomasz Marszałek, Paweł Zyśk, Cezary Sobolewski oraz Jakub Wachowski. Do seniorów trafili także najlepsi juniorzy, wychowankowie klubu – bramkarz Michał Marcińczyk i pomocnik Paweł Ślusarek.

 

– Wielu zawodników ubyło i nie można zakładać, że odeszli słabi, a przyszli dobrzy. Wszystko zweryfikuje boisko i wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej – dodaje trener. – Co ważne, dołączyło do naszej kadry kilku wychowanków i serce się raduje, gdy widzę, z jakim zaangażowaniem młodzież podchodzi do treningów. Wiem, że w Mrągowie jest taka otoczka, że przychodzą zawodnicy z zewnątrz, a nie docenia się swoich. Będziemy starali się zmieniać te proporcje, a ja nie boję się postawić na młodych. Jednak ważne jest to, by wychowanek reprezentował odpowiedni poziom, dlatego powtarzam trenerom grup młodzieżowych klubu, dostarczajcie mi do kadry młodych zawodników, a ja będę się starał z nimi pracować i wydobywać jak najwięcej. W ten sposób wspólnie jesteśmy w stanie odwrócić proporcje.

Optymistycznie po sparingach

Mrągowianie rozegrali osiem sparingów, ich bilans 3-3-2 nie jest najważniejszy, ale wystawia przyzwoitą recenzję drużynie. Tym bardziej, że Mrągowia poradziła sobie z MKS-em Korsze czy Stomilem II Olsztyn i zremisowała z Granicą Kętrzyn czy wzmocnioną Tęczą Biskupiec.

 

Ligowe boisko zweryfikuje aktualną formę Mrągowii, ale na pewno możemy spodziewać się lepszej i skuteczniejszej gry niż jesienią.

 

Pierwsze spotkanie już w sobotę z Omulwią w Wielbarku (g. 15:30). Wszyscy liczą na to, że Mrągowia odniesie zwycięstwo, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę osłabienia kadrowe związane z tym spotkaniem. Na pewno nie zagrają Damian Majak, Michał Miąsko czy Szymon Tarnowski.

 

Źródło: Piotr Piercewicz / sport.mragowo.pl

 


Kadra zespołu MKS Mrągowia Mrągowo - wiosna 2016:

Bramkarze:

Rafał Miara, Michał Lubowiecki, Michał Marcińczyk

Obrońcy:
Łukasz Michałowski, Michał Gabryszak, Michał Miąsko, Szymon Tarnowski, Dawid Mikulak, Bartosz Salwowski

Pomocnicy:
Marceli Kowalski, Łukasz Kundo, Bartosz Sobótka, Damian Majak, Tomasz Marszałek, Kacper Nawrocki, Michał Suchodolski, Jakub Wachowski, Cezary Sobolewski, Paweł Ślusarek, Kamil Skrzęta, Paweł Zyśk

Napastnicy:
Adam Kapusta, Marcin Spirydon

Do zespołu dołączyli:
Michałowski, Miara (obaj Olimpia Olsztynek), Mikulak, Marszałek (obaj Start Kozłowo), Zyśk (Kurpik Kadzidło), Ślusarek, Marcińczyk (Juniorzy), Wachowski (brak klubu), Sobolewski (Stomil II Olsztyn)

Odeszli z klubu:
Korbus (GLKS Jonkowo), Kulig (brak klubu), Sienikowski (szuka klubu), Niedźwiecki (Cartusia Kartuzy), Gabryszak (Vęgoria Węgorzewo)

 

Sparingi Mrągowii:
KKS Granica Kętrzyn - MKS Mrągowia 1:1
Huragan Morąg - MKS Mrągowia 6:2
MKS Korsze - MKS Mrągowia 1:3
Orzeł Kolno - MKS Mrągowia 1:0
Pisa Barczewo - MKS Mrągowia 1:1
Stomil II Olsztyn - MKS Mrągowia 2:6
Tęcza Biskupiec - MKS Mrągowia 3:3
Fala Warpuny - MKS Mrągowia 4:7


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0