Newsy
Słabsza gra, dobry wynik


Zwycięska passa Mrągowii trwa. Po zwycięstwach z Omulwią i Motorem nasi piłkarze, w sobotnie popołudnie, dołożyli trzy punkty również w meczu w Barczewie, z tamtejszą Pisą.

Skład w meczu z Pisą:

Miara - Mikulak, Michałowski, Tarnowski, Salwowski - Skrzęta, Kowalski, Sobótka (65' Marszałek), Sobolewski, Nawrocki (55' Majak), Kapusta (80' Wachowski)

Mecz nie był dobrym widowiskiem. W grze Mrągowii widać było ospałość i zdenerwowanie, natomiast zespół gospodarzy na tle naszego zespołu prezentował się więcej niż przyzwoicie. Po kilku błędach naszych zawodników Pisa mogła pokusić się o zdobycie gola, tworząc zagrożenie szczególnie po stałych fragmentach gry. W 28 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kacpra Nawrockiego w polu karnym odpychany był Adam Kapusta i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego pewnie egzekwował Łukasz Michałowski i Mrągowia objęła prowadzenie.

 

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pisa dążyła do strzelenia wyrównującej bramki i jej organizacja gry wyglądała zdecydowanie lepiej, czego efektem były akcje bramkowe. Jedną z okazji bardzo ładną interwencją zażegnał Rafał Miara, lecz w 69 minucie po strzale z rzutu wolnego Paprockiego był już bezradny. Od tego momentu obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

 

W drużynie gości szczególnie aktywny był Marceli Kowalski. W samej końcówce meczu po jego ładnym podaniu ze środka pola na wolną pozycję wybiegł Czarek Sobolewski i sprytnym strzałem przelobował bramkarza gości. Jeszcze na sekundy przed upływem doliczonego czasu gry Kowalski po minięciu trzech obrońców Pisy znalazł się przed bramką, lecz jego strzał wybronił golkiper. Wynik 2:1 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego i poszedł w świat, lecz gra zespołu pozostawiła niedosyt. W następnych spotkaniach musi przyjść jakość, tak niezbędna do osiągnięcia upragnionego celu.

Wypowiedzi pomeczowe:
trener Mrągowii Kazimierz Puławski:
"Zdobyliśmy 3 punkty, co cieszy, ale nie było jakości w naszej grze. Trzeba przyznać również, że zespół Pisy był zdeterminowany w walce o zwycięstwo, dużo biegali i mieliśmy problemy z konstruowaniem akcji zespołowych."

 

Pisa Barczewo - MKS Mrągowia Mrągowo 1:2 (0:1)

Bramki: Paprocki 69' - Michałowski 28', Sobolewski 86'

 

Tekst: MKS Mrągowia

Fot. Piotr Piercewicz / sport.mragowo.pl

 

 


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0