Newsy
Zagraniczna przygoda naszych wychowanków


Trzy grupy młodzieżowe MKS Mrągowii Mrągowo – Orlicy, Młodzicy i Trampkarze wzięli udział międzynarodowym turnieju w Remscheid. Zdobyli bardzo cenne doświadczenie i przeżyli naprawdę ciekawą, międzynarodową przygodę.

 

Wszystko zaczęło się od podpisania porozumienia pomiędzy Powiatem Mrągowskim, a miastem Remscheid w Niemczech. Podczas wizyty w tym mieście starosty Antoniego Karasia i ówczesnego Przewodniczącego Rady Powiatu, a jednocześnie członka zarządu MKS Mrągowii Jana Łuńskiego, nasz klub został zaproszony na organizowany w maju w Niemczech międzynarodowy turniej.

 

Nasz klub z przyjemnością skorzystał z tego zaproszenia i 13 maja, 40 zawodników wybrało się do Niemiec z trenerami Karolem Lemechą i Piotrem Osmańskim. Gospodarzem turnieju był klub SG Hackenberg.

 

Piłkarze zdobyli ogromne doświadczenie i przeżyli wspaniałą przygodę. Łącznie rozegrali kilkanaście spotkań, po raz pierwszy mierząc się z zespołami z Niemiec czy Słowacji. Prócz sportowego aspektu, orlicy i młodzicy i trampkarze korzystali z atrakcji miejscowego Aquaparku, zwiedzali Wuppertal. Dodatkowo trampkarze obejrzeli spotkanie Bundesligi pomiędzy Bayerem Leverkusen, a FC Ingolstadt.

 

Orlicy odnieśli w turnieju 3 zwycięstwa i jeden remis, doznając także 3 porażek. Z kolei młodzicy wygrali jedno spotkanie i przegrali dwa.

 

Ogromną niespodziankę sprawili natomiast trampkarze kierowani przez Piotra Osmańskiego, którzy wygrali turniej w swojej kategorii wiekowej. O tym opowie trener: - Rozpoczęliśmy turniej dwoma zwycięstwami nad drużynami SG Hackenbrg 1 i 3 (2:0 i 1:0) następnie przyszły 4 remisy (0:0) z 1. FC Tatran Presov, VfL Pirna-Copitz 07, PIFA Mumbai 1 i Rheydter Spielverein e.V, co dało nam awans do dalszej rundy. W rundzie finałowej wygraliśmy dwa mecze z SG Hackenberg i Rheydter Spielverein e.V 2 oraz 3 razy zremisowaliśmy 0:0 z Rheydter Spielverein e.V, SC Ayyildiz Remscheid, Tatran Presov. To dało nam 1 miejsce w turnieju bez straty bramki w całym turnieju. Brawo dla całej ekipy – komentuje Piotr Osmański.

 

Ciekawe doświadczenie, ogromna przygoda, piłkarze, trenerzy i władze klubu dziękują Starostwu Powiatowemu w Mrągowie oraz Urzędowi Miejskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu!

 

Wyniki Orlików

Mrągowia – SG Hackenberg 0:3

Mrągowia – VFL Tonisberg 0:0

Mrągowia – FC Reimscheid 1:3

Mrągowia – BV Burscheid 0:1

Mrągowia – SV Jagerhaus – Linde 2:1

Mrągowia – TSV Union Wuppertal 9:0

Mrągowia – 1 FC Tatran Presov 6:3

 

Wyniki Młodzików

Mrągowia – SG Hackenberg 0:4

Mrągowia – TSV Union Wuppertal 1:0

Mrągowia – Post SV Solingen 0:2

 


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0