Newsy
Udany początek rundy jesiennej


Jeszcze w poprzednim tygodniu nie wiedzieliśmy z kim dane nam będzie zmierzyć się w inauguracyjnym meczu nowego sezonu IV ligi. W poniedziałek na posiedzeniu Zarządu WMZPN oficjalnie poinformowano o wycofaniu się z rozgrywek Startu Działdowo i pośpiesznie zaczęto szukać klubu, który by w to miejsce wskoczył. Pierwszym w kolejce były Śniardwy Orzysz, które nie skorzystały z okazji. Ostatecznie to Omulew Wielbark, spadkowicz z IV ligi uzupełnił szyki ligowe na sezon 2016/2017 i to do Wielbarka zawodnicy Mrągowii musieli udac się na pierwsze zawody. Niedzielne popołudnie, piękna pogoda i bardzo dobrze przygotowane boisko powitało naszych graczy, wśród których z nowych twarzy dostrzec można było Konrada Rusieckiego (Mławianka Mława), Pawła Aleksandrowicza (Mamry Giżycko), Krystiana Oleszkę (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Łukasza Szumskiego (Pisa Bardzewo) i Kamila Świercza (MKS Szczytno).

Nasz zespół rozpoczął mecz w ustawieniu Lubowiecki - Mikulak, Miąsko, Skrzęta, Szumski - Aleksandrowicz, Michałowski, Sobótka, Oleszko, Rusiecki - Sobolewski.

Na ławce zasiedli: Kundo, Świercz, Ślusarek, Kowalewski, Spirydon

 

Poczatek meczu to nerwowa gra z obu stron, lecz widoczna była przewaga gości. Na prędce zmontowana jedenastka gospodarzy ofiarnie się im przeciwstawiała. Było kilka okazji z obu stron lecz żadnej nie zamieniono na gola. Druga część to już składniejsza i szybsza gra Mrągowii. Najpierw Sobolewski z 16 metra trafił w słupek a kilka minut później Rusiecki z takiej samej odległości obił poprzeczkę Wielbarka. W końcu po błędzie obrony i niepewnym wyjściu bramkarza Konrad Rusiecki plasowanym strzałem z lewej strony pola karnego zmieścił piłkę przy słupku. Od tego momentu gra Mrągowii wyglądała dużo lepiej, a jej efektem był kolejny gol strzelony przez Pawła Aleksandrowicza, Który z kolei wpadł z prawej strony pola karnego i strzałem w długi róg ustalił wynik meczu.

Pierwsze trzy punkty jadą do Mrągowa, o następne przyjdzie nam powalczyć już w najblizsza sobotę, o godzinie 11 z Mamrami w Giżycku.


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0