Newsy
Udany początek rundy jesiennej


Jeszcze w poprzednim tygodniu nie wiedzieliśmy z kim dane nam będzie zmierzyć się w inauguracyjnym meczu nowego sezonu IV ligi. W poniedziałek na posiedzeniu Zarządu WMZPN oficjalnie poinformowano o wycofaniu się z rozgrywek Startu Działdowo i pośpiesznie zaczęto szukać klubu, który by w to miejsce wskoczył. Pierwszym w kolejce były Śniardwy Orzysz, które nie skorzystały z okazji. Ostatecznie to Omulew Wielbark, spadkowicz z IV ligi uzupełnił szyki ligowe na sezon 2016/2017 i to do Wielbarka zawodnicy Mrągowii musieli udac się na pierwsze zawody. Niedzielne popołudnie, piękna pogoda i bardzo dobrze przygotowane boisko powitało naszych graczy, wśród których z nowych twarzy dostrzec można było Konrada Rusieckiego (Mławianka Mława), Pawła Aleksandrowicza (Mamry Giżycko), Krystiana Oleszkę (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Łukasza Szumskiego (Pisa Bardzewo) i Kamila Świercza (MKS Szczytno).

Nasz zespół rozpoczął mecz w ustawieniu Lubowiecki - Mikulak, Miąsko, Skrzęta, Szumski - Aleksandrowicz, Michałowski, Sobótka, Oleszko, Rusiecki - Sobolewski.

Na ławce zasiedli: Kundo, Świercz, Ślusarek, Kowalewski, Spirydon

 

Poczatek meczu to nerwowa gra z obu stron, lecz widoczna była przewaga gości. Na prędce zmontowana jedenastka gospodarzy ofiarnie się im przeciwstawiała. Było kilka okazji z obu stron lecz żadnej nie zamieniono na gola. Druga część to już składniejsza i szybsza gra Mrągowii. Najpierw Sobolewski z 16 metra trafił w słupek a kilka minut później Rusiecki z takiej samej odległości obił poprzeczkę Wielbarka. W końcu po błędzie obrony i niepewnym wyjściu bramkarza Konrad Rusiecki plasowanym strzałem z lewej strony pola karnego zmieścił piłkę przy słupku. Od tego momentu gra Mrągowii wyglądała dużo lepiej, a jej efektem był kolejny gol strzelony przez Pawła Aleksandrowicza, Który z kolei wpadł z prawej strony pola karnego i strzałem w długi róg ustalił wynik meczu.

Pierwsze trzy punkty jadą do Mrągowa, o następne przyjdzie nam powalczyć już w najblizsza sobotę, o godzinie 11 z Mamrami w Giżycku.


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

2
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
24

3
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
22

4
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
21

5
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
21

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
19

7
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

8
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

9
MKS Korsze
MKS Korsze
18

10
Mazur Ełk
Mazur Ełk
13

11
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
13

12
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
12

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
11

14
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
10

15
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
9

16
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
6

0 0 0 0 0 0 0