Jakże cenne punkty w Kętrzynie

W tym sezonie, jak na razie na wyjeździe idzie nam w „kratkę”. Tym bardziej cieszy wywiezienie kompletu punktów z trudnego terenu w Kętrzynie. Wygraliśmy z Granicą 2:1!

Mecze Mrągowii z Granicą to spotkania, w których punkty zawsze smakują inaczej. Ostatnim razem obie drużyny spotkały się wiosną ubiegłego roku, także w IV lidze. Później Granica awansowała na jeden sezon do III ligi i obecnie, ponownie gra w IV.

Z przebiegu całego spotkania (rozgrywanego na sztucznej murawie boiska MOSiR), zagraliśmy mądrze i skutecznie. Już w 21 minucie prowadzenie dał nam były zawodnik Granicy Paweł Aleksandrowicz. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Krystian Oleszko. Dwubramkowe prowadzenie długo utrzymywało się w drugiej połowie. Dopiero w 84 minucie bramkę kontaktową zdobyli gospodarze. Więcej goli już jednak nie padło, a my wywieźliśmy niezwykle cenne punkty z trudnego, kętrzyńskiego terenu.

Piłkarze trenera Kazimierza Puławskiego awansowali na 11 miejsce w tabeli. Już w najbliższą środę (21 września) czeka ich kolejne spotkanie z drużyną z powiatu kętrzyńskiego (trzecie z kolei). Do Mrągowa przyjadą piłkarze Orląt Reszel (początek spotkania o 16:30).

IV liga: Granica Kętrzyn - MKS Mrągowia 1:2 (0:2)
Bramki: Roksela 84' - Aleksandrowicz 21', Oleszko 43'
Mrągowia: Sznar, Skrzęta, Mikulak, Świecz, Szumski, Michałowski, Sobótka, Oleszko (80' Kundo), Aleksandrowicz (90' Kowalewski), Sobolewski (90' Sokołowski), Rusiecki (83' Spirydon)