Newsy
Porażka, która nie powinna się zdarzyć


Taki scenariusz meczu jak w Braniewie zdarza się bardzo rzadko. Niestety dla nas spotkanie ułożyło się bardzo źle i mimo gry z przewagą jednego zawodnika, daliśmy sobie wbić aż pięć bramek. Trzeba wyciągnąć wnioski i jak najszybciej zapomnieć.

W Braniewie musieliśmy sobie radzić bez pauzujących za kartki Bartosza Sobótki i Krystiana Oleszko. Dwa ważne ogniwa naszego zespołu, w meczu z Tęczą otrzymały po czwartej żółtej kartce w tym sezonie i czekał ich mecz pauzy.

 

Zespół Kazimierza Puławskiego na przerwę schodził w dobrych nastrojach, na boisku utrzymywał się bezbramkowy remis, a sporą dawkę optymizmu dawała ponadto wizja gry w drugiej połowie z przewagą jednego zawodnika. Pięć minut przed przerwą drugą żółtą kartkę zobaczył Rafał Jakimczuk i Zatoka od tego momentu grała w dziesiątkę.

 

W drugiej części meczu teoretycznie miało być zatem łatwiej. Ale jak się okazało, gospodarze potrafili wyjść i z tych opresji. Trzy bramki autorstwa Dariusza Wieliczko, Łukasza Wolaka i Marcina Śniegockiego mogły szokować, bo to Zatoka a nie Mrągowia grały w osłabieniu. Nasz zespół przebudził się. Najpierw z rzutu karnego trafił Łukasz Michałowski, a w 80 minucie bramkę kontaktową zdobył Damian Lubak. Do końca meczu pozostawało 10 minut, Mrągowia była w natarciu i wydawało się, że remis jest w naszym zasięgu. Niestety w doliczonym czasie gry gospodarze, wykorzystując nasze zaangażowanie w ofensywie dwukrotnie pokonali Piotra Sznara i ostatecznie wygrali 5:2.

 

Wyjazdy w tym sezonie nie są dla nas zbyt szczęśliwe...

Zatoka Braniewo – Mrągowia Mrągowo 5:2 (0:0)
Bramki: Dariusz Wieliczko 52', Łukasz Wolak 55', 90'+1, 90'+3, Marcin Śniegocki 68' - Łukasz Michałowski 71', Damian Lubak 80'
Czerwona kartka: Rafał Jakimczuk (40' za dwie żółte)

Zatoka: Sadowski (46' Mastalerz), Ciepliński, D. Wieliczko, Matelski, Łacman, Śniegocki (90'+3 Budny), Jakimczuk, Lewandowski (68' Koczara), B. Wieliczko, Wolak, Szalkowski (75' Chomko)

MKS: Sznar - Aleksandrowicz, Kundo (88' Kowalewski), Miąsko, Michałowski, Mikulak, Rusiecki, Skrzęta, Sobolewski, Spirydon (59' Lubak), Szumski


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0