Newsy
Kolejne pewne zwycięstwo juniorów. Walczą o awans!


Jesień 2016 w II lidze juniorów młodszych należy z pewnością do naszych wychowanków. Pod okiem Piotra Osmańskiego, juniorzy odnieśli właśnie szóste zwycięstwo i pewnie zasiadają na fotelu lidera.

 

Sobotni mecz z Błękitnymi Pasym rozgrywany był w trudnych warunkach pogodowych. Deszcz i przenikliwy chłód nie przeszkadzał jednak naszym juniorom. Już w 5 minucie bramkę zdobył Michał Ziółkowski, w 18 na 2:0 podwyższył Damian Ciecierski i można było spokojnie kontrolować przebieg gry.

 

W tym spotkaniu swój strzelecki instynkt potwierdził po raz kolejny Jakub Tomaszewski, który w odstępie kilkunastu minut trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Jedną bramkę dorzucił jeszcze Igor Bartosiewicz i efektowne zwycięstwo nad Błękitnymi Pasym stało się faktem.

 

To szósty triumf w rundzie jesiennej drużyny prowadzonej przez Piotra Osmańskiego. Juniorzy prowadzą w tabeli z przewagą 3 punktów nad Redutą Bisztynek.

 

Juniorzy młodsi są rewelacją jesieni, czułeś przed startem rundy, że będzie tak dobrze?

Piotr Osmański: Zawsze trzeba być dobrej myśli. Ja zawsze wierzyłem i będę wierzył w tych chłopaków, obojętnie z kim przyjdzie nam się mierzyć !

 

Tym razem odprawiliście z bagażem 6 bramek drużynę Błękitnych Pasym. Jak to wyglądało z trenerskiej ławki?

Piotr Osmański: Ten mecz był bardzo ważny w kontekście zajęcie 1 miejsca po rundzie jesiennej. Ułożył się nam bardzo dobrze od 2 strzelonych bramek i do końca kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania. Najważniejsze, że staramy się grać swoją piłkę i z każdego meczu zbieramy cenne doświadczenia.

 

Wygrywacie regularnie, prócz jednej wpadki na inaugurację z Omulwią oraz remisu z wiceliderem z Bisztynka, gromicie kolejnych rywali. Masz tak mocną drużynę, czy rywale trochę słabsi niż przypuszczałeś?

Piotr Osmański: Nic z niczego się nie bierze. Chłopaki super pracują na treningach, na mecze wychodzą skoncentrowani i stąd dobre wyniki.

 

Przed Wami mecz z Żaglem, który zajmuje 4 miejsce. Warto byłoby chyba udanie zakończyć rundę jesienną?

Piotr Osmański: Musimy zdobyć 3 punkty ponieważ to nam da awans do 1 ligi wojewódzkiej już na wiosnę. Dlatego proszę wszystkich żeby trzymali mocno kciuki za nas, a być może wybrali się do Piecek na mecz z Żaglem.

 

MKS Mrągowia Mrągowo – Błękitni Pasym 6:0 (2:0)
Bramki: Michał Ziółkowski 5', Damian Ciecierski 18', Jakub Tomaszewski 51', 54', 69', Igor Bartosiewicz 57'
MKS: Janczewski - Bartosiewicz, Chorążewicz (50' Jaroszewski), Ciecierski, Jakubowicz, Kowalczyk (60' Kaczmarek), Lewandowski, Pawluczuk, J. Tomaszewski, K. Tomaszewski, Ziółkowski


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0