Newsy
Warmiak wywozi z Mrągowa komplet punktów


Im bliżej końca piłkarskiej jesieni, tym trudniej nam zdobywać punkty. W sobotę miało być łatwo i przyjemnie, bo Warmiak Łukta przyjechał do Mrągowa bez wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Niestety przełamał się właśnie w Mrągowie i wywiózł komplet punktów.

 

To nie był widowiskowy mecz. Co ciekawe, piłkarze obu drużyn oddali odpowiednio 1 i 2 strzały w światło bramki. Wszystkie wpadły do siatki.

 

Pierwsza godna odnotowania akcja miała miejsce 6 minucie. Do siatki trafił Krystian Oleszko, ale sędzina boczna sygnalizowała pozycję spaloną i bramka nie została uznana.

 

W 34 minucie, Paweł Aleksandrowicz dograł piłkę z prawej strony, wyskoczył do niej Konrad Rusiecki, ale nieczysto trafił w piłkę i ta minęła bramkę Warmiaka w dość sporej odległości.

 

W 41 minucie ma miejsce rzut wolny pod bramką Mrągowii. Piłkę dość mocno uderza jeden z zawodników Warmiaka, Michał Lubowiecki odbija ją, ale pierwszy dobiega do niej Filip Zawalich, który najpierw trafia w poprzeczkę, ale piłka ponownie odbija się od jego nóg i tym razem wpada do bramki.

 

Drugi cios goście zadali w 57 minucie. Długie podanie od bramkarza przedłużył głową jeden z pomocników Warmiaka, piłka trafiła do Kacpra Golksa, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył w długi róg bramki Mrągowii.

 

Warmiak prowadził 2:0 i świetnie się bronił nie pozwalając na zbyt wiele naszej drużynie. W 69 minucie nareszcie nasz zespół przeprowadził dobra akcję, w której nie było przypadku, niestety strzał Aleksandrowicza zakończył się na poprzeczce bramki Warmiaka. Im bliżej końca meczu, tym coraz więcej nerwowości było w naszych szeregach. Dopiero w doliczonym czasie gry udało się zdobyć bramkę kontaktową. Aleksandrowicz uderzył z 16 metrów i piłka wpadła tuz przy słupku. Jednak po chwili sędzia zakończył mecz.

 

MKS Mrągowia - Warmiak Łukta 1:2 (0:1)
Bramki: Aleksandrowicz 90' - Zawalich 41', Golks 57'
Żółte kartki: Skrzęta, Aleksandrowicz - Wronka, Kubiński
Widzów: ok 70 osób
Sędzia: Krzysztof Mróz

 

Mrągowia: Lubowiecki - Skrzęta, Mikulak (90' Sokołowski), Miąsko (90' Ślusarek), Michałowski, Szumski (74' Kowalewski), Aleksandrowicz, Sobótka, Rusiecki, Oleszko, Kundi (46' Spirydon)

Rezerwowi: Sznar, Spirydon, Sokołowski, Ślusarek, Kowalewski, Fabisiak, Zapert

 

Warmiak: Kucharski, Kowalski, Berent, Kierstan, Wronka (46' Kubiński), Niestępski (76' Panek), Golks (81' Dudaniec), Bogdański, Zawalich, Górski, Woźniak

Rezerwowi: Panek, Dudaniec, Kubiński

 

Statystyk: Mrągowia - Warmiak

10 STRZAŁY 7
1 CELNE 2
9 NIECELNE 5
10 RZUTY ROŻNE 4
3 SPALONE 3
9 FAULE 18
2 ŻÓŁTE KARTKI 2
0 CZERWONE KARTKI 0

 

Tekst i fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

Statystyki: Damian Radomski

 

 

 

 

 

 

 


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0