Newsy
Warmiak wywozi z Mrągowa komplet punktów


Im bliżej końca piłkarskiej jesieni, tym trudniej nam zdobywać punkty. W sobotę miało być łatwo i przyjemnie, bo Warmiak Łukta przyjechał do Mrągowa bez wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Niestety przełamał się właśnie w Mrągowie i wywiózł komplet punktów.

 

To nie był widowiskowy mecz. Co ciekawe, piłkarze obu drużyn oddali odpowiednio 1 i 2 strzały w światło bramki. Wszystkie wpadły do siatki.

 

Pierwsza godna odnotowania akcja miała miejsce 6 minucie. Do siatki trafił Krystian Oleszko, ale sędzina boczna sygnalizowała pozycję spaloną i bramka nie została uznana.

 

W 34 minucie, Paweł Aleksandrowicz dograł piłkę z prawej strony, wyskoczył do niej Konrad Rusiecki, ale nieczysto trafił w piłkę i ta minęła bramkę Warmiaka w dość sporej odległości.

 

W 41 minucie ma miejsce rzut wolny pod bramką Mrągowii. Piłkę dość mocno uderza jeden z zawodników Warmiaka, Michał Lubowiecki odbija ją, ale pierwszy dobiega do niej Filip Zawalich, który najpierw trafia w poprzeczkę, ale piłka ponownie odbija się od jego nóg i tym razem wpada do bramki.

 

Drugi cios goście zadali w 57 minucie. Długie podanie od bramkarza przedłużył głową jeden z pomocników Warmiaka, piłka trafiła do Kacpra Golksa, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył w długi róg bramki Mrągowii.

 

Warmiak prowadził 2:0 i świetnie się bronił nie pozwalając na zbyt wiele naszej drużynie. W 69 minucie nareszcie nasz zespół przeprowadził dobra akcję, w której nie było przypadku, niestety strzał Aleksandrowicza zakończył się na poprzeczce bramki Warmiaka. Im bliżej końca meczu, tym coraz więcej nerwowości było w naszych szeregach. Dopiero w doliczonym czasie gry udało się zdobyć bramkę kontaktową. Aleksandrowicz uderzył z 16 metrów i piłka wpadła tuz przy słupku. Jednak po chwili sędzia zakończył mecz.

 

MKS Mrągowia - Warmiak Łukta 1:2 (0:1)
Bramki: Aleksandrowicz 90' - Zawalich 41', Golks 57'
Żółte kartki: Skrzęta, Aleksandrowicz - Wronka, Kubiński
Widzów: ok 70 osób
Sędzia: Krzysztof Mróz

 

Mrągowia: Lubowiecki - Skrzęta, Mikulak (90' Sokołowski), Miąsko (90' Ślusarek), Michałowski, Szumski (74' Kowalewski), Aleksandrowicz, Sobótka, Rusiecki, Oleszko, Kundi (46' Spirydon)

Rezerwowi: Sznar, Spirydon, Sokołowski, Ślusarek, Kowalewski, Fabisiak, Zapert

 

Warmiak: Kucharski, Kowalski, Berent, Kierstan, Wronka (46' Kubiński), Niestępski (76' Panek), Golks (81' Dudaniec), Bogdański, Zawalich, Górski, Woźniak

Rezerwowi: Panek, Dudaniec, Kubiński

 

Statystyk: Mrągowia - Warmiak

10 STRZAŁY 7
1 CELNE 2
9 NIECELNE 5
10 RZUTY ROŻNE 4
3 SPALONE 3
9 FAULE 18
2 ŻÓŁTE KARTKI 2
0 CZERWONE KARTKI 0

 

Tekst i fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

Statystyki: Damian Radomski

 

 

 

 

 

 

 


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0