Newsy
Warmiak wywozi z Mrągowa komplet punktów


Im bliżej końca piłkarskiej jesieni, tym trudniej nam zdobywać punkty. W sobotę miało być łatwo i przyjemnie, bo Warmiak Łukta przyjechał do Mrągowa bez wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Niestety przełamał się właśnie w Mrągowie i wywiózł komplet punktów.

 

To nie był widowiskowy mecz. Co ciekawe, piłkarze obu drużyn oddali odpowiednio 1 i 2 strzały w światło bramki. Wszystkie wpadły do siatki.

 

Pierwsza godna odnotowania akcja miała miejsce 6 minucie. Do siatki trafił Krystian Oleszko, ale sędzina boczna sygnalizowała pozycję spaloną i bramka nie została uznana.

 

W 34 minucie, Paweł Aleksandrowicz dograł piłkę z prawej strony, wyskoczył do niej Konrad Rusiecki, ale nieczysto trafił w piłkę i ta minęła bramkę Warmiaka w dość sporej odległości.

 

W 41 minucie ma miejsce rzut wolny pod bramką Mrągowii. Piłkę dość mocno uderza jeden z zawodników Warmiaka, Michał Lubowiecki odbija ją, ale pierwszy dobiega do niej Filip Zawalich, który najpierw trafia w poprzeczkę, ale piłka ponownie odbija się od jego nóg i tym razem wpada do bramki.

 

Drugi cios goście zadali w 57 minucie. Długie podanie od bramkarza przedłużył głową jeden z pomocników Warmiaka, piłka trafiła do Kacpra Golksa, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył w długi róg bramki Mrągowii.

 

Warmiak prowadził 2:0 i świetnie się bronił nie pozwalając na zbyt wiele naszej drużynie. W 69 minucie nareszcie nasz zespół przeprowadził dobra akcję, w której nie było przypadku, niestety strzał Aleksandrowicza zakończył się na poprzeczce bramki Warmiaka. Im bliżej końca meczu, tym coraz więcej nerwowości było w naszych szeregach. Dopiero w doliczonym czasie gry udało się zdobyć bramkę kontaktową. Aleksandrowicz uderzył z 16 metrów i piłka wpadła tuz przy słupku. Jednak po chwili sędzia zakończył mecz.

 

MKS Mrągowia - Warmiak Łukta 1:2 (0:1)
Bramki: Aleksandrowicz 90' - Zawalich 41', Golks 57'
Żółte kartki: Skrzęta, Aleksandrowicz - Wronka, Kubiński
Widzów: ok 70 osób
Sędzia: Krzysztof Mróz

 

Mrągowia: Lubowiecki - Skrzęta, Mikulak (90' Sokołowski), Miąsko (90' Ślusarek), Michałowski, Szumski (74' Kowalewski), Aleksandrowicz, Sobótka, Rusiecki, Oleszko, Kundi (46' Spirydon)

Rezerwowi: Sznar, Spirydon, Sokołowski, Ślusarek, Kowalewski, Fabisiak, Zapert

 

Warmiak: Kucharski, Kowalski, Berent, Kierstan, Wronka (46' Kubiński), Niestępski (76' Panek), Golks (81' Dudaniec), Bogdański, Zawalich, Górski, Woźniak

Rezerwowi: Panek, Dudaniec, Kubiński

 

Statystyk: Mrągowia - Warmiak

10 STRZAŁY 7
1 CELNE 2
9 NIECELNE 5
10 RZUTY ROŻNE 4
3 SPALONE 3
9 FAULE 18
2 ŻÓŁTE KARTKI 2
0 CZERWONE KARTKI 0

 

Tekst i fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

Statystyki: Damian Radomski

 

 

 

 

 

 

 


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
22

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

3
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
18

4
MKS Korsze
MKS Korsze
17

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

6
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
15

7
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
12

9
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
6

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0