Warmiak wywozi z Mrągowa komplet punktów

Im bliżej końca piłkarskiej jesieni, tym trudniej nam zdobywać punkty. W sobotę miało być łatwo i przyjemnie, bo Warmiak Łukta przyjechał do Mrągowa bez wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Niestety przełamał się właśnie w Mrągowie i wywiózł komplet punktów.

To nie był widowiskowy mecz. Co ciekawe, piłkarze obu drużyn oddali odpowiednio 1 i 2 strzały w światło bramki. Wszystkie wpadły do siatki.

Pierwsza godna odnotowania akcja miała miejsce 6 minucie. Do siatki trafił Krystian Oleszko, ale sędzina boczna sygnalizowała pozycję spaloną i bramka nie została uznana.

W 34 minucie, Paweł Aleksandrowicz dograł piłkę z prawej strony, wyskoczył do niej Konrad Rusiecki, ale nieczysto trafił w piłkę i ta minęła bramkę Warmiaka w dość sporej odległości.

W 41 minucie ma miejsce rzut wolny pod bramką Mrągowii. Piłkę dość mocno uderza jeden z zawodników Warmiaka, Michał Lubowiecki odbija ją, ale pierwszy dobiega do niej Filip Zawalich, który najpierw trafia w poprzeczkę, ale piłka ponownie odbija się od jego nóg i tym razem wpada do bramki.

Drugi cios goście zadali w 57 minucie. Długie podanie od bramkarza przedłużył głową jeden z pomocników Warmiaka, piłka trafiła do Kacpra Golksa, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył w długi róg bramki Mrągowii.

Warmiak prowadził 2:0 i świetnie się bronił nie pozwalając na zbyt wiele naszej drużynie. W 69 minucie nareszcie nasz zespół przeprowadził dobra akcję, w której nie było przypadku, niestety strzał Aleksandrowicza zakończył się na poprzeczce bramki Warmiaka. Im bliżej końca meczu, tym coraz więcej nerwowości było w naszych szeregach. Dopiero w doliczonym czasie gry udało się zdobyć bramkę kontaktową. Aleksandrowicz uderzył z 16 metrów i piłka wpadła tuz przy słupku. Jednak po chwili sędzia zakończył mecz.

MKS Mrągowia - Warmiak Łukta 1:2 (0:1)
Bramki: Aleksandrowicz 90' - Zawalich 41', Golks 57'
Żółte kartki: Skrzęta, Aleksandrowicz - Wronka, Kubiński
Widzów: ok 70 osób
Sędzia: Krzysztof Mróz

Mrągowia: Lubowiecki - Skrzęta, Mikulak (90' Sokołowski), Miąsko (90' Ślusarek), Michałowski, Szumski (74' Kowalewski), Aleksandrowicz, Sobótka, Rusiecki, Oleszko, Kundi (46' Spirydon)

Rezerwowi: Sznar, Spirydon, Sokołowski, Ślusarek, Kowalewski, Fabisiak, Zapert

Warmiak: Kucharski, Kowalski, Berent, Kierstan, Wronka (46' Kubiński), Niestępski (76' Panek), Golks (81' Dudaniec), Bogdański, Zawalich, Górski, Woźniak