Newsy
Warmiak wywozi z Mrągowa komplet punktów


Im bliżej końca piłkarskiej jesieni, tym trudniej nam zdobywać punkty. W sobotę miało być łatwo i przyjemnie, bo Warmiak Łukta przyjechał do Mrągowa bez wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Niestety przełamał się właśnie w Mrągowie i wywiózł komplet punktów.

 

To nie był widowiskowy mecz. Co ciekawe, piłkarze obu drużyn oddali odpowiednio 1 i 2 strzały w światło bramki. Wszystkie wpadły do siatki.

 

Pierwsza godna odnotowania akcja miała miejsce 6 minucie. Do siatki trafił Krystian Oleszko, ale sędzina boczna sygnalizowała pozycję spaloną i bramka nie została uznana.

 

W 34 minucie, Paweł Aleksandrowicz dograł piłkę z prawej strony, wyskoczył do niej Konrad Rusiecki, ale nieczysto trafił w piłkę i ta minęła bramkę Warmiaka w dość sporej odległości.

 

W 41 minucie ma miejsce rzut wolny pod bramką Mrągowii. Piłkę dość mocno uderza jeden z zawodników Warmiaka, Michał Lubowiecki odbija ją, ale pierwszy dobiega do niej Filip Zawalich, który najpierw trafia w poprzeczkę, ale piłka ponownie odbija się od jego nóg i tym razem wpada do bramki.

 

Drugi cios goście zadali w 57 minucie. Długie podanie od bramkarza przedłużył głową jeden z pomocników Warmiaka, piłka trafiła do Kacpra Golksa, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył w długi róg bramki Mrągowii.

 

Warmiak prowadził 2:0 i świetnie się bronił nie pozwalając na zbyt wiele naszej drużynie. W 69 minucie nareszcie nasz zespół przeprowadził dobra akcję, w której nie było przypadku, niestety strzał Aleksandrowicza zakończył się na poprzeczce bramki Warmiaka. Im bliżej końca meczu, tym coraz więcej nerwowości było w naszych szeregach. Dopiero w doliczonym czasie gry udało się zdobyć bramkę kontaktową. Aleksandrowicz uderzył z 16 metrów i piłka wpadła tuz przy słupku. Jednak po chwili sędzia zakończył mecz.

 

MKS Mrągowia - Warmiak Łukta 1:2 (0:1)
Bramki: Aleksandrowicz 90' - Zawalich 41', Golks 57'
Żółte kartki: Skrzęta, Aleksandrowicz - Wronka, Kubiński
Widzów: ok 70 osób
Sędzia: Krzysztof Mróz

 

Mrągowia: Lubowiecki - Skrzęta, Mikulak (90' Sokołowski), Miąsko (90' Ślusarek), Michałowski, Szumski (74' Kowalewski), Aleksandrowicz, Sobótka, Rusiecki, Oleszko, Kundi (46' Spirydon)

Rezerwowi: Sznar, Spirydon, Sokołowski, Ślusarek, Kowalewski, Fabisiak, Zapert

 

Warmiak: Kucharski, Kowalski, Berent, Kierstan, Wronka (46' Kubiński), Niestępski (76' Panek), Golks (81' Dudaniec), Bogdański, Zawalich, Górski, Woźniak

Rezerwowi: Panek, Dudaniec, Kubiński

 

Statystyk: Mrągowia - Warmiak

10 STRZAŁY 7
1 CELNE 2
9 NIECELNE 5
10 RZUTY ROŻNE 4
3 SPALONE 3
9 FAULE 18
2 ŻÓŁTE KARTKI 2
0 CZERWONE KARTKI 0

 

Tekst i fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

Statystyki: Damian Radomski

 

 

 

 

 

 

 


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0