Newsy
Mikołaje z MKS Mrągowia z wizytą w mrągowskim DPS


Nasz klub po raz kolejny ufundował świąteczne paczki, a członkowie osobiście wręczyli je wychowanków mrągowskiego Domu Pomocy Społecznej. Akcja odbyła się z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, zatem nie mogło zabraknąć prezentów.

W rolę Świętego Mikołaja wcielił się prezes klubu Przemysław Witkowski. Do podopiecznych mrągowskiego DPS trafiły paczki, które udało się przygotować przy pomocy sponsorów i zawodników oraz działaczy klubu.

 

– Ta akcja to przede wszystkim wielkie wyróżnienie dla nas. To, że możemy choć w tak małym stopniu umilić nie łatwe życie naszych przyjaciół, bo tak możemy ich już nazywać, daje nam ogromną satysfakcję i napędza nas do jeszcze większego wysiłku w pracy społecznej. Byliśmy u nich rok temu z prezentami od Mikołaja, byliśmy w dniu dziecka, przekazując komplet strojów piłkarskich na turniej, w którym brali udział, jesteśmy teraz by gwiazdka była jeszcze lepsza i będziemy za rok, bo akcję traktujemy jako nasz obowiązek i przyjemność na długie lata. Ci, którzy nam w tym pomogli, a mówię o ludziach z Mrągowa i nie tylko, niech wiedzą, ze są Wielcy i to jaką radość sprawili dzieciom jest bezcenna – mówi prezes MKS Mrągowia Mrągowo Przemysław Witkowski.
Odwiedziny w mrągowskim DPS to miła tradycja, zapoczątkowana przed rokiem w MKS Mrągowia.

 

– Za sprawą ludzi z sercem kruszącym wszystkie lody, jesteśmy zaszczyceni, że możemy tu być. Energia i niczym nie zmącona bezinteresowność tych dzieciaków jest dla nas jak trampoliną. Po takim spotkaniu mamy siłę na dalszą, niełatwą pracę w klubie. Tym, którzy wsparli naszą akcję mogę powiedzieć tylko jedno: to Wy możecie zmieniać ten świat i naszą rzeczywistość. Za rok też tu będziemy, po to by zobaczyć jak potrafi cieszyć się człowiek z małych rzeczy – dodaje Roman Kowalski, wiceprezes klubu.

 


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
41

2
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
33

3
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
32

4
Unia Susz
Unia Susz
28

5
Motor Lubawa
Motor Lubawa
25

6
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
24

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
23

8
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
20

9
MKS Korsze
MKS Korsze
19

10
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
18

11
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
17

12
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
16

13
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
13

14
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
13

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
12

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
4