Newsy
Wyjątkowa jesień juniorów młodszych! Podsumowanie


Siedem zwycięstw, jeden remis i jedna porażka, to jesienny bilans naszych juniorów młodszych prowadzonych przez Piotra Osmańskiego. Nagrodą jest awans do I ligi wojewódzkiej, w której mrągowianie zagrają już wiosną, w dużo mocniejszym towarzystwie.

 

Nasz zespół rozpoczął jesień od porażki z Omulewem Wielbark, ale kolejne występy piłkarzy Piotra Osmańskiego były już dużo lepsze. Pięć kolejnych zwycięstw z rzędu, ważny remis z bezpośrednim rywalem z drugiego miejsca czyli Redutą Bisztynek i zamknięcie rundy kolejnymi dwoma zwycięstwami. To była udana jesień.

 

– Przed sezonem zakładaliśmy sobie wygranie tej ligi i cel został osiągnięty – mówi Piotr Osmański, trener juniorów. – Wielkie brawa dla chłopaków za to, że naprawdę wzięli odpowiedzialność za wyniki, poprzez frekwencję i aktywność na treningach.

 

Piłkarze wywalczyli awans do I ligi wojewódzkiej, w której mrągowian nie było od kilku lat. Wiosną, będzie z pewnością dużo trudniej o punkty niż jesienią, bo naszych juniorów czekają wyjazdy m.in do Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna, Elbląga, Ełku, Ostródy czy Morąga. Rywale od lat grają w tej lidze, pochodzą w większości z mocniejszych piłkarsko ośrodków, ale nikt w naszym klubie nie wątpi w drużynę. Treningi rozpoczną się już 5 stycznia.

 

– Treningi w okresie styczniowym będą poświęcone głównie sile i wytrzymałości. Będą odbywać sie na orlikach i w klubie CF Mrągowo gdzie chłopaki popracują nad siłą i ogólną mobilnością całego ciała . Oczywiście czekamy niecierpliwie na ukończenie sztucznego boiska, które rozwiąże wiele problemów związanych z miejscem do treningów – dodaje Piotr Osmański.

 

Ligowa wiosna dla naszych juniorów rozpocznie się prawdopodobnie w ostatni weekend marca. – Na pewno będzie to inne granie niż dotychczas i spodziewam sie juz solidnego poziomu. Chłopcy są ambitni i już ograni w ligach wojewódzkich, więc z odpowiednią pracą, podejściem i zaangażowaniem, wierzę że sobie poradzimy – mówi Piotr Osmański. – Celem zespołu na najbliższe miesiące na pewno będzie ciągły progres jeżeli chodzi o umiejętności taktyczno-technicze oraz wprowadzanie chłopaków powoli do piłki seniorskiej.

 

Już teraz serdecznie zapraszamy na wiosenne mecze naszych juniorów w I lidze wojewódzkiej!

 

Jesienią grali:

Mikołaj Janczewski, Igor Bartosiewicz, Maciej Chorążewicz, Damian Ciecierski, Dawid Jaroszewski, Paweł Kowalczyk, Jakub Lewandowski, Jakub Tomaszewski, Kacper Tomaszewski, Grzegorz Pawluczuk, Michał Ziółkowski, Jakub Jakubowicz, Klaudiusz Kaczmarek, Adam Ślusarek, Łukasz Bałdyga, Łukasz Gajo, Daniel Gałęzowski.

 

Jesień juniorów MKS Mrągowia:

1 kolejka – 3 września 2016

MKS Mrągowia Mrągowo - GZPN Omulew Wielbark 1:2

2 kolejka – 11 września 2016

SKS II Szczytno - MKS Mrągowia Mrągowo 1:3

3 kolejka – 17 września 2016

MKS Mrągowia Mrągowo - GKS Granica Bezledy 5:0

4 kolejka – 24 września 2016

MKS Mrągowia Mrągowo - MBKS Victoria Bartoszyce 9:0

5 kolejka – 1 października 2016

LZS Orzeł Czerwonka - MKS Mrągowia Mrągowo 1:4

6 kolejka – 8 października 2016

MKS Mrągowia Mrągowo - LUKS Wilczek Wilkowo 2:1

7 kolejka – 16 października 2016

LKS Reduta Bisztynek - MKS Mrągowia Mrągowo 2:2

8 kolejka – 22 października 2016

MKS Mrągowia Mrągowo - LKS Błękitni Pasym 6:0

9 kolejka – 29 października 2016

KS Żagiel Piecki - MKS Mrągowia Mrągowo 1:3


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0