Młodzież daje przykład. Zwycięstwo w Jezioranach

W niedzielę 8 stycznia o godzinie 9:00 w hali sportowej OSiR w Jezioranach wystartował Wojewódzki Noworoczny Turniej Piłki Halowej Chłopców - Jeziorany CUP 2017. W zawodach brali udział chłopcy z rocznika 2006 i młodsi, oczywiście z udziałem naszych reprezentantów pod trenerską opieką Karola Lemechy. Trzeba przyznać, że dla wychowanków MKS, był to bardzo udany turniej. O jego podsumowanie poprosiliśmy trenera.

Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn z naszego województwa, a w związku z taką ilością zespołów mecze rozgrywane były w dwóch grupach każdy z każdym. Od pierwszego gwizdka widać było, że drużyny uczestniczące w turnieju prezentują wysoki poziom.

Grupa B - Walka w naszej grupie była bardzo wyrównana. Wyrywając trzy spotkania z Orlętami Reszel 1-0, AP Stomil Olsztyn 2-0, Pisą Barczewo 2-1 oraz ulegając w jednym 3-0  Legii Bart Bartoszyce 0-3 udało nam się zająć pierwsze miejsce w grupie.

Grupa A - Tutaj swoją wyższość pokazali gospodarze turnieju czyli MKS Jeziorany. Cztery wygrane mecze, dziewięć strzelonych i tylko dwie stracone bramki - to wynik najlepszej drużyny (po fazie grupowej). Wszystko wskazywało na to, że Jeziorany są gotowe na półfinał, w którym ulegli jednak Legii Bart Bartoszyce 3-0. W meczu o trzecie miejsce MKS Jeziorany zdecydowanie pokonał AP Stomil Olsztyn 3-0.

My natomiast w meczu półfinałowym pokonaliśmy AP Stomil Olsztyn 1-0 po bramce Bartka Wirtta.

W wielkim finale po raz drugi tego dnia spotkaliśmy się z Legią BART Bartoszyce. Mecz bardzo dobrze się nam ułożył, bo już po kliku minutach prowadziliśmy 1-0 po kolejnej bramce Bartka Wirtta. Z każdą minutą nasza przewaga była bardziej widoczna, jednak nie udało nam się podwyższyć prowadzenia. W drugiej połowie meczu to zespół z Bartoszyc miał przewagę i zdołał doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do nas. Trzy minuty przed końcem meczu Konrad Drężek przeprowadził decydującą akcję meczu, w której wykorzystał swoją szybkość i zdobył zwycięską bramkę.

Tytuły mistrza turnieju oraz najlepszego bramkarza dla Michała Bejnarowicza przyjechały z nami do Mrągowa.