Newsy
Niewykorzystane sytuacje, błędy... Porażka 0:3


W tym spotkaniu było wszystko prócz szczęśliwego zakończenia dla naszych piłkarzy. Niewykorzystane sytuacje, zmarnowany rzut karny i niesamowita skuteczność gości – Granica Kętrzyn wygrała w Mrągowie 3:0.

 

Mecz poprzedzony został minutą ciszy ku pamięci trenera Andrzeja Biedrzyckiego. Piłkarze wyprowadzeni na boisko przez naszych młodych wychowanków z grupy żaków, przywdziali na tę okoliczność stroje z numerem 2. Właśnie z tym numerem Andrzej Biedrzycki występował na boisku w czasie swojej kariery.

 

Jeśli chodzi o czysto piłkarską część spotkania, to rozmiary zwycięstwa nie oddają w pełni tego co działo się na boisku, choć trzeba przyznać, że Granica od pierwszej do ostatniej minuty meczu grała konsekwentnie i wykorzystywała błędy naszej drużyny.

 

Początek należał do naszych piłkarzy. W 7 minucie Krystian Oleszko zauważył wbiegającego w pole karne Marcina Spirydona, zagrał piłkę, ale nasz wychowanek uderzył za słabo i bramkarz gości nie miał problemów ze złapaniem futbolówki. Chwilę później przed szansą stanął Bartosz Sobótka, ale i w tym przypadku bramkarz złapał piłkę. Pierwsze ostrzeżenie dla Mrągowii przyszło w 12 minucie. Tomasz Bobrowski po zagraniu z lewego skrzydła piekielnie mocno uderzył, ale piłka minęła bramkę Marcina Marszałka.

 

W 22 minucie przed szansą stanął Łukasz Swacha-Sock. Piłkę po jego mocnym strzale z około 18 metrów, końcami palców przeniósł nad poprzeczką nasz bramkarz. W 25 minucie goście egzekwowali rzut wolny. Piłka po odbiciu się od któregoś z zawodników zmierzała do bramki, ale i w tym przypadku piłkę zdołał wybić Marszałek.

 

Niestety w 29 minucie nasz bramkarz był już bezradny. Pika trafiła d niepilnowanego w polu karnym Damiana Rokseli, który mierzonym strzałem pod poprzeczkę dał Granicy prowadzenie. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy.

 

A tuż po niej, wprowadzony od początku drugiej połowy Kamil Skrzęta stanął przed szansą na wyrównanie. Główkował w dogodnej sytuacji, ale niestety piłka minęła słupek bramki gości. W 52 minucie fatalny błąd popełnił w środku pola Bartosz Sobótka. Strata piłki natychmiast poskutkowała kontratakiem Granicy i skutecznym uderzeniem Kacpra Rałowca. Granica prowadziła 2:0. Od tego momentu nasz zespół zwiększył pracę w ofensywie. W 56 minucie strzał głową Dawida Mikulaka zakończył się na słupku gości. W 58 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Konrad Rusiecki, ale jego strzał minął słupek bramki gości. Kolejna, wręcz absurdalna sytuacja miała miejsce w 62 minucie. Nikt z naszych piłkarzy nie był w stanie wykorzystać ogromnego zamieszania jakie powstało pod bramką gości. Najbliżej był Rusiecki, ale jego strzał z 5 metrów trafił w bramkarza.

 

W 64 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Kacper Rałowiec i od tego momentu Granica grała w osłabieniu. Niestety nie przełożyło się to na korzystną dla nas zmianę wyniku. Marnowaliśmy kolejne sytuacje. W 76 minucie kontaktową bramkę mógł zdobyć Dawid Chabko, a w 80 Paweł Aleksandrowicz. Bramkę zdobyli za to goście i to w dość dziwnych okolicznościach. Piłkę z bocznego sektora gości zagrywał w stronę bramki jeden z piłkarzy Granicy, czyniąc to raczej w stylu „na uwolnienie”. Wybiegał do niej Tomasz Bobrowski, który prawdopodobnie minimalnie zmienił jej tor lotu i po chwili było 3:0.

 

O tym, że bramka gości była dziś absolutnie zaczarowana przekonaliśmy się w 86 minucie. Faul w polu karnym na Konradzie Rusieckim poskutkował rzutem karnym. Nie wykorzystał go jednak Paweł Aleksandrowicz.

Wysoka porażka 0:3, spora liczba żółtych kartek, ogromna ilość fauli – tego spotkania chyba nie chcemy pamiętać…

 

MKS Mrągowia - Granica Kętrzyn 0:3 (0:1)

Bramki: Roksela 29', K. Rałowiec 52', Bobrowski 84'

Żółte kartki: Miąsko, Kowalski, Rusiecki - Michałowski, Baran, K. Rałowiec, Bobrowski, Roksela, Swacha-Sock

Czerwona kartka K. Rałowiec (64' za dwie żółte)

Sędzia: Tomasz Tylus

Widzów: ok 200 osób

 

Mragowia: Marszałek - Michałowski, Spirydon (66' Pawłowski), Miąsko (71' Aleksandrowicz), Szumski (58' Kowalewski), Mikulak, Sobótka, Kowalski (46' Skrzęta), Rusiecki, Chabko, Oleszko

Rezerwowi: Lubowiecki - Skrzęta, Fabisiak, Kowalewski, Pawłowski, Glinka, Aleksandrowicz

Granica: Papliński - Bobrowski, Baran (73' Awtuch), Gan, Traut, Miłoszewski, M. Rałowiec, Roksela, Michałowski, Swacha-Sock (89' Turczyn), K. Rałowiec

Rezerwowi: Bijata, Awtuch, Czerniakowski, Swacha, Zdanowski, Turczyn

 

Statystyki: Mragowia - Granica

13 STRZAŁY 9

7 CELNE 5

6 NIECELNE 4

5 RZUTY ROŻNE 7

0 SPALONE 0

14 FAULE 22

3 ŻÓŁTE KARTKI 7

0 CZERWONE KARTKI 1

 

Statystyki przygotował: Damian Radomski

Tekst i fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

 


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
22

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

3
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
18

4
MKS Korsze
MKS Korsze
17

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

6
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
15

7
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
12

9
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
6

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0