Newsy
Niewykorzystane sytuacje, błędy... Porażka 0:3


W tym spotkaniu było wszystko prócz szczęśliwego zakończenia dla naszych piłkarzy. Niewykorzystane sytuacje, zmarnowany rzut karny i niesamowita skuteczność gości – Granica Kętrzyn wygrała w Mrągowie 3:0.

 

Mecz poprzedzony został minutą ciszy ku pamięci trenera Andrzeja Biedrzyckiego. Piłkarze wyprowadzeni na boisko przez naszych młodych wychowanków z grupy żaków, przywdziali na tę okoliczność stroje z numerem 2. Właśnie z tym numerem Andrzej Biedrzycki występował na boisku w czasie swojej kariery.

 

Jeśli chodzi o czysto piłkarską część spotkania, to rozmiary zwycięstwa nie oddają w pełni tego co działo się na boisku, choć trzeba przyznać, że Granica od pierwszej do ostatniej minuty meczu grała konsekwentnie i wykorzystywała błędy naszej drużyny.

 

Początek należał do naszych piłkarzy. W 7 minucie Krystian Oleszko zauważył wbiegającego w pole karne Marcina Spirydona, zagrał piłkę, ale nasz wychowanek uderzył za słabo i bramkarz gości nie miał problemów ze złapaniem futbolówki. Chwilę później przed szansą stanął Bartosz Sobótka, ale i w tym przypadku bramkarz złapał piłkę. Pierwsze ostrzeżenie dla Mrągowii przyszło w 12 minucie. Tomasz Bobrowski po zagraniu z lewego skrzydła piekielnie mocno uderzył, ale piłka minęła bramkę Marcina Marszałka.

 

W 22 minucie przed szansą stanął Łukasz Swacha-Sock. Piłkę po jego mocnym strzale z około 18 metrów, końcami palców przeniósł nad poprzeczką nasz bramkarz. W 25 minucie goście egzekwowali rzut wolny. Piłka po odbiciu się od któregoś z zawodników zmierzała do bramki, ale i w tym przypadku piłkę zdołał wybić Marszałek.

 

Niestety w 29 minucie nasz bramkarz był już bezradny. Pika trafiła d niepilnowanego w polu karnym Damiana Rokseli, który mierzonym strzałem pod poprzeczkę dał Granicy prowadzenie. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy.

 

A tuż po niej, wprowadzony od początku drugiej połowy Kamil Skrzęta stanął przed szansą na wyrównanie. Główkował w dogodnej sytuacji, ale niestety piłka minęła słupek bramki gości. W 52 minucie fatalny błąd popełnił w środku pola Bartosz Sobótka. Strata piłki natychmiast poskutkowała kontratakiem Granicy i skutecznym uderzeniem Kacpra Rałowca. Granica prowadziła 2:0. Od tego momentu nasz zespół zwiększył pracę w ofensywie. W 56 minucie strzał głową Dawida Mikulaka zakończył się na słupku gości. W 58 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Konrad Rusiecki, ale jego strzał minął słupek bramki gości. Kolejna, wręcz absurdalna sytuacja miała miejsce w 62 minucie. Nikt z naszych piłkarzy nie był w stanie wykorzystać ogromnego zamieszania jakie powstało pod bramką gości. Najbliżej był Rusiecki, ale jego strzał z 5 metrów trafił w bramkarza.

 

W 64 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Kacper Rałowiec i od tego momentu Granica grała w osłabieniu. Niestety nie przełożyło się to na korzystną dla nas zmianę wyniku. Marnowaliśmy kolejne sytuacje. W 76 minucie kontaktową bramkę mógł zdobyć Dawid Chabko, a w 80 Paweł Aleksandrowicz. Bramkę zdobyli za to goście i to w dość dziwnych okolicznościach. Piłkę z bocznego sektora gości zagrywał w stronę bramki jeden z piłkarzy Granicy, czyniąc to raczej w stylu „na uwolnienie”. Wybiegał do niej Tomasz Bobrowski, który prawdopodobnie minimalnie zmienił jej tor lotu i po chwili było 3:0.

 

O tym, że bramka gości była dziś absolutnie zaczarowana przekonaliśmy się w 86 minucie. Faul w polu karnym na Konradzie Rusieckim poskutkował rzutem karnym. Nie wykorzystał go jednak Paweł Aleksandrowicz.

Wysoka porażka 0:3, spora liczba żółtych kartek, ogromna ilość fauli – tego spotkania chyba nie chcemy pamiętać…

 

MKS Mrągowia - Granica Kętrzyn 0:3 (0:1)

Bramki: Roksela 29', K. Rałowiec 52', Bobrowski 84'

Żółte kartki: Miąsko, Kowalski, Rusiecki - Michałowski, Baran, K. Rałowiec, Bobrowski, Roksela, Swacha-Sock

Czerwona kartka K. Rałowiec (64' za dwie żółte)

Sędzia: Tomasz Tylus

Widzów: ok 200 osób

 

Mragowia: Marszałek - Michałowski, Spirydon (66' Pawłowski), Miąsko (71' Aleksandrowicz), Szumski (58' Kowalewski), Mikulak, Sobótka, Kowalski (46' Skrzęta), Rusiecki, Chabko, Oleszko

Rezerwowi: Lubowiecki - Skrzęta, Fabisiak, Kowalewski, Pawłowski, Glinka, Aleksandrowicz

Granica: Papliński - Bobrowski, Baran (73' Awtuch), Gan, Traut, Miłoszewski, M. Rałowiec, Roksela, Michałowski, Swacha-Sock (89' Turczyn), K. Rałowiec

Rezerwowi: Bijata, Awtuch, Czerniakowski, Swacha, Zdanowski, Turczyn

 

Statystyki: Mragowia - Granica

13 STRZAŁY 9

7 CELNE 5

6 NIECELNE 4

5 RZUTY ROŻNE 7

0 SPALONE 0

14 FAULE 22

3 ŻÓŁTE KARTKI 7

0 CZERWONE KARTKI 1

 

Statystyki przygotował: Damian Radomski

Tekst i fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

 


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0