Wygrywamy z Rybnem i odskakujemy rywalom

Pod wodzą trenera Tomasza Pieca zwyciężyliśmy po raz drugi z rzędu.Na własnym stadionie pokonaliśmy GSZS Delfin Rybno 2:1.

W 22 minucie prowadzenie Mrągowii zapewnił Konrad Rusiecki, który po zagraniu Marcina Spirydona zbiegł z piłką ze skrzydła do środka pola karnego i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Minutę później powinno być 2:0, ale Dawid Chabko w dobrej sytuacji uderzył nad bramką. W pierwszej połowie szansę miał jeszcze Rusiecki, ale tym razem jego strzał był niecelny.

W 49 minucie drugą bramkę dla Mrągowii podarował bramkarz rywali. Strzał z rzutu wolnego Bartosza Sobótki próbował złapać bramkarz, ale piłka odbiła się od niego i wtoczyła się do bramki. Było 2:0 i do tego momentu na boisku dominowała Mrągowia. W kolejnych minutach szanse na zdobycie goli mieli jeszcze dwukrotnie Paweł Aleksandrowicz i Skrzęta. Goście przyspieszyli w ostatnim kwadransie, częściej gościli pod bramką Marcina Marszałka. W 85 minucie mieli kolejny w tym meczu rzut rożny i tym razem go wykorzystali. Bramkę głową zdobył Mariusz Szatkiewicz. Na szczęście dotrwaliśmy do końca i dopisaliśmy sobie kolejne 3 punkty. Mamy już ich 35 i odskoczyliśmy nieco rywalom z dolnej połowy tabeli.

MKS Mrągowia - GSZS Rybno 2:1 (1:0)
Bramki: Rusiecki 22', Sobótka 49' - Szatkiewicz 85'
Żółte kartki: Mikulak, Fabisiak, Aleksandrowicz - Choma, Jabłonowski, Kraśnicki, Gross, Szatkiewicz
Czerwona kartka: Piórkowski (89 min zawodnik siedzący na ławce rezerwowych za krytykę sędziego)
Widzów: ok 130 osób
Sędzia: Mariusz Domżalski

Mrągowia: Marszałek - Michałowski, Kowalewski, Kowalski, Szumski, Mikulak, Sobótka (77' Pawłowski), Skrzęta, Rusiecki (86; Glinka), Chabko (46' Aleksandrowicz), Spirydon (83' Fabisiak)

Rybno: Lendzionowski - Choma (54' Kraśnicki), Zasadzki, Ksiuk, Dzwonkowski, Wiśniewski., Szatkiewicz, Jabłonowski, Piceluk, Kaczorek (54' Rozentalski), Gross