Wygrana z Błękitnymi. Utrzymanie już o krok

Bardzo dobre spotkanie rozegrali nasi seniorzy. Koncentrację skończyli jedynie w końcówce meczu z Błękitnymi Orneta, gdy przy stanie 4:0 dali sobie wbić dwa gole. Ale komplet punktów i tak cieszy, gdyż wymiernie przybliżył zespół do utrzymania w IV lidze.

Mecz z Błękitnymi nabrał dużej wagi, gdyż wyjątkowo „spłaszczona” tabela IV ligi powoduje, że wiele zespołów nie jest jeszcze pewnych utrzymania. Dlatego musieliśmy to spotkanie wygrać i udało się ten plan zrealizować. Prowadzenie MKS-owi zapewnił Krystian Oleszko, który ze spokojem umieścił piłkę w bramce Błękitnych. W 28 minucie było 2:0 po samobójczym trafieniu Borawskiego. Końcówka pierwszej połowy znowu pod dyktando naszego zespołu. Najpierw Łukasz Michałowski pewnie wykorzystał rzut karny, a minutę później bardzo aktywny tego dnia Paweł Aleksandrowicz znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, pieczętując wysokie prowadzenie Mrągowii.

W drugiej części gry przy stanie 4:0 tempo spadło, choć Mrągowia utrzymywała optyczną przewagę. Sytuacja i to zupełnie niepotrzebnie zmieniła się w ostatnich minutach meczu. Najpierw Kamil Lullies pokonał Michała Lubowieckiego, a kilka minut później Daniel Kogut wykorzystał rzut karny.

Na szczęście prowadzenie było wysokie i nie musieliśmy drżeć o końcowy wynik. Przed nami wyjazdowy mecz z Tęczą Biskupiec. Kolejne 3 punkty dałyby nam już komfortową sytuację.

MKS Mrągowia - Błękitni Orneta 4:2 (4:0)

Bramki: Oleszko 4', Borawski 28 (sam)', Michałowski 43 (k)', Aleksandrowicz 45' - Lullies 86', Kogut 90 (k)'

Żółte kartki: Lullies, Horyd, Kogut

Sędzia: Piotr Szczypiński

Widzów: ok 110 osób

Mrągowia: Lubowiecki - Skrzęta, Michałowski, Miąsko, Szumski (77' Kowalewski), Mikulak, Sobótka, Oleszko (63' Pawłowski), Rusiecki, Aleksandrowicz (70' Glinka), Chabko (85' Fabisiak)

Błękitni: Kowalikowski - Kogut - Przygocki - Borawski - Gołębiowski - Żórański - Skibicki - Lullies - Sławecki - Horyd