Spore emocje w pierwszej kolejce! Podział punktów

Otwarcie sezonu w Mrągowie przyniosło sporą dawkę emocji. O ile w pierwszej połowie meczu z MKS-em Korsze, nasz zespół miał solidną przewagę na boisku, o tyle w drugiej części gry, wraz z upływem kolejnych minut inicjatywę przejęli goście. Skończyło się podziałem punktów.

Już w 7 minucie spotkania przed szansą stanął Marcin Spirydon, który otrzymał prezent od obrońców około 10 metrów od bramki. Ale jego strzał minął poprzeczkę bramki gości. W 18 minucie niezdecydowanie naszej obrony próbował wykorzystać Mateusz Cyliński. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko.

W końcu w 29 minucie kibice zobaczyli pierwszą bramkę. Błąd obrony gości wykorzystał Paweł Aleksandrowicz, który w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i z kąta uderzył do pustej bramki. 2:0 powinno być w 42 minucie. Cezary Sobolewski efektownie minął 3 obrońców, zagrał wzdłuż linii, jednak zamykający akcję Konrad Rusiecki nie sięgnął piłki.

Niestety druga połowa zaczęła się źle. Niepilnowany Krzysztof Łokietek otrzymał piłkę na 30 metrze przed bramką i popędził w jej stronę. Mocnym strzałem nie dał szans Marcinowi Marszałkowi i dał remis swojej drużynie. Inicjatywę przejęli goście, którzy często gościli w naszym polu karnym. Swego dopięli w 85 minucie. Z około 16 metrów precyzyjnie przy słupku uderzył Konrad Szerszeń i to goście objęli prowadzenie.

Na szczęście walczyliśmy do końca. W doliczonym czasie gry, po kolejnym rzucie rożnym dla gospodarzy do główki idealnie wyskoczył Łukasz Szumski. Piłka po chwili była w siatce ekipy z Korsz, a szczęśliwy strzelec wpadł w objęcia kolegów z drużyny.

MKS Mragowia - MKS Korsze 2:2 (1:0)
Bramki: Aleksandrowicz 29, Szumski 90, - Łokietek 49, Szerszeń 85
Mrągowia: Marszałek - Sobolewski, Bumbul (60' Kowalski), Aleksandrowicz (75' Gawliński), Mikulak, Kowalewski, Michałowski, Rusiecki, Skrzęta, Spirydon (65' Barszczewski), Szumski