Newsy
Wygrywamy z Granicą. Bramkowych sytuacji bez liku


Ogromna ilość sytuacji bramkowych, ulewny deszcz i niesamowite parady w wykonaniu bramkarza rywali, z pewnością to właśnie zapamiętamy z ligowego meczu Mrągowii z Granicą Kętrzyn. Mimo wielu sytuacji, Mateusza Paplińskiego udało się pokonać tylko raz – w 48 minucie nie do obrony uderzył Łukasz Michałowski.

 

 

Granica wyszła na mecz z naszą drużyną z aż siedmioma młodzieżowcami w pierwszym składzie. Różnicę w grze obu drużyn widać było już od pierwszych minut, w których zarysowała się przewaga naszego zespołu. Już w 4 minucie dobry strzał Czarka Sobolewskiego trafia w słupek, piłka trafia następnie pod nogi Krystiana Ziarkowskiego, który trafia do siatki, ale w tym momencie w górę powędrowała także chorągiewka sędziego bocznego i bramka nie została uznana. Kilka chwil później piłka po kolejnym strzale mrągowian odbija się ponownie od słupka. W 7 minucie świetny rajd z własnej połowy przeprowadził Ziarkowski, który korzystając ze swojej szybkości wyprzedził wszystkich rywali, ale w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad bramką. W 19 minucie spotkania Sobolewski potężnie uderza z woleja z kilkunastu metrów, ale trafia wprost w bramkarza. Szansę miał także Marcin Spirydon w 40 minucie, do którego piłka trafiła po wybiciu obrońców z własnego pola karnego. Strzał Spirydona z kilkunastu metrów minął jednak bramkę rywali.

 

Pierwsza połowa, mimo sporej przewagi naszego zespołu zakończyła się remisem, ale druga część gry zaczęła się doskonale. W 48 minucie po faulu na Marcinie Spirydonie, rzut wolny wykonywał Łukasz Michałowski. Piłka po rykoszecie nareszcie wpadła do bramki gości, a nasz obrońca trafił z wolnego w drugim kolejnym spotkaniu.

 

Prowadzenie udało się utrzymywać w kolejnych minutach, ale wszyscy myśleli o podwyższeniu wyniku. W 51 minucie rozgrywający dobre spotkanie Krystian Ziarkowski trafia w poprzeczkę, w 65 minucie po akcji Roberta Bumbula i Pawła Aleksandrowicza, Bumbul w dobrej sytuacji strzela nad bramką. Kolejna sytuacja w 67 minucie powinna zakończyć się golem. Sobolewski pięknie uderzył z woleja z około 15 metrów, ale stojący w bramce Mateusz Papliński jakimś cudem piłkę wybił.

 

W kolejnych minutach ponownie na przeszkodzie staje bramkarz Granicy. Najpierw próbował Dawid Mikulak w sytuacji sam na sam, później Robert Bumbul chciał zaskoczyć rywali fantastycznym strzałem z około 35 metrów, następnie Paweł Aleksandrowicz próbował z ostrego kąta, a Czarek Sobolewski strzelał z 5 metrów. We wszystkich sytuacjach Papliński piłkę łapał lub wybijał.

 

Na szczęście minuty upływały, nasza defensywa nie popełniała błędów i jednobramkowe zwycięstwo udało się utrzymać do końca meczu.

 

MKS Mrągowia - Granica Kętrzyn 1:0

Bramka: Michałowski 48'

Żółte kartki: Aleksandrowicz, Kowalski - Swacha-Sock, Kuraj

Widzów: ok 100 osób

Sędzia: Grzegorz Kujawa (Olsztyn)

 

Mrągowia: Marszałek - Miąsko, Michałowski, Szumski, Mikulak, Aleksandrowicz (86' Gawliński), Rusiecki, Spirydon (76' Barszczewski), Kowalski (61' Bumbul), Sobolewski, Ziarkowski

 

Rezerwowi: Lubowiecki, Kowalewski, Fabisiak, K. Tomaszewski, Gawliński, Barszczewski, Bumbul

 

Granica: Papliński - Bobrowski, Wojtkiewicz, Stępień, Baran (78' Czerniakowski), Wepa, Turczyn (44' Laskowski), Roksela, Swacha-Sock, Kuraj, Dwulat (69' Awtuch)

 

Rezerwowi: Bijata, Awtuch, Czerniakowski, Zdanowski, Doskocz, Kielczyk, Lachowski

 

Statystyki

Mrągowia - Granica

 

19 STRZAŁY 7

9 CELNE 3

10 NIECELNE 4

5 RZUTY ROŻNE 2

4 SPALONE 0

14 FAULE 13

2 ŻÓŁTE KARTKI 2

0 CZERWONE KARTKI 0

 

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Statystyki: Damian Radomski

 


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
22

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

3
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
18

4
MKS Korsze
MKS Korsze
17

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

6
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
15

7
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
12

9
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
6

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0