Newsy
Wygrywamy z Granicą. Bramkowych sytuacji bez liku


Ogromna ilość sytuacji bramkowych, ulewny deszcz i niesamowite parady w wykonaniu bramkarza rywali, z pewnością to właśnie zapamiętamy z ligowego meczu Mrągowii z Granicą Kętrzyn. Mimo wielu sytuacji, Mateusza Paplińskiego udało się pokonać tylko raz – w 48 minucie nie do obrony uderzył Łukasz Michałowski.

 

 

Granica wyszła na mecz z naszą drużyną z aż siedmioma młodzieżowcami w pierwszym składzie. Różnicę w grze obu drużyn widać było już od pierwszych minut, w których zarysowała się przewaga naszego zespołu. Już w 4 minucie dobry strzał Czarka Sobolewskiego trafia w słupek, piłka trafia następnie pod nogi Krystiana Ziarkowskiego, który trafia do siatki, ale w tym momencie w górę powędrowała także chorągiewka sędziego bocznego i bramka nie została uznana. Kilka chwil później piłka po kolejnym strzale mrągowian odbija się ponownie od słupka. W 7 minucie świetny rajd z własnej połowy przeprowadził Ziarkowski, który korzystając ze swojej szybkości wyprzedził wszystkich rywali, ale w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad bramką. W 19 minucie spotkania Sobolewski potężnie uderza z woleja z kilkunastu metrów, ale trafia wprost w bramkarza. Szansę miał także Marcin Spirydon w 40 minucie, do którego piłka trafiła po wybiciu obrońców z własnego pola karnego. Strzał Spirydona z kilkunastu metrów minął jednak bramkę rywali.

 

Pierwsza połowa, mimo sporej przewagi naszego zespołu zakończyła się remisem, ale druga część gry zaczęła się doskonale. W 48 minucie po faulu na Marcinie Spirydonie, rzut wolny wykonywał Łukasz Michałowski. Piłka po rykoszecie nareszcie wpadła do bramki gości, a nasz obrońca trafił z wolnego w drugim kolejnym spotkaniu.

 

Prowadzenie udało się utrzymywać w kolejnych minutach, ale wszyscy myśleli o podwyższeniu wyniku. W 51 minucie rozgrywający dobre spotkanie Krystian Ziarkowski trafia w poprzeczkę, w 65 minucie po akcji Roberta Bumbula i Pawła Aleksandrowicza, Bumbul w dobrej sytuacji strzela nad bramką. Kolejna sytuacja w 67 minucie powinna zakończyć się golem. Sobolewski pięknie uderzył z woleja z około 15 metrów, ale stojący w bramce Mateusz Papliński jakimś cudem piłkę wybił.

 

W kolejnych minutach ponownie na przeszkodzie staje bramkarz Granicy. Najpierw próbował Dawid Mikulak w sytuacji sam na sam, później Robert Bumbul chciał zaskoczyć rywali fantastycznym strzałem z około 35 metrów, następnie Paweł Aleksandrowicz próbował z ostrego kąta, a Czarek Sobolewski strzelał z 5 metrów. We wszystkich sytuacjach Papliński piłkę łapał lub wybijał.

 

Na szczęście minuty upływały, nasza defensywa nie popełniała błędów i jednobramkowe zwycięstwo udało się utrzymać do końca meczu.

 

MKS Mrągowia - Granica Kętrzyn 1:0

Bramka: Michałowski 48'

Żółte kartki: Aleksandrowicz, Kowalski - Swacha-Sock, Kuraj

Widzów: ok 100 osób

Sędzia: Grzegorz Kujawa (Olsztyn)

 

Mrągowia: Marszałek - Miąsko, Michałowski, Szumski, Mikulak, Aleksandrowicz (86' Gawliński), Rusiecki, Spirydon (76' Barszczewski), Kowalski (61' Bumbul), Sobolewski, Ziarkowski

 

Rezerwowi: Lubowiecki, Kowalewski, Fabisiak, K. Tomaszewski, Gawliński, Barszczewski, Bumbul

 

Granica: Papliński - Bobrowski, Wojtkiewicz, Stępień, Baran (78' Czerniakowski), Wepa, Turczyn (44' Laskowski), Roksela, Swacha-Sock, Kuraj, Dwulat (69' Awtuch)

 

Rezerwowi: Bijata, Awtuch, Czerniakowski, Zdanowski, Doskocz, Kielczyk, Lachowski

 

Statystyki

Mrągowia - Granica

 

19 STRZAŁY 7

9 CELNE 3

10 NIECELNE 4

5 RZUTY ROŻNE 2

4 SPALONE 0

14 FAULE 13

2 ŻÓŁTE KARTKI 2

0 CZERWONE KARTKI 0

 

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Statystyki: Damian Radomski

 


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0