Udana inauguracja juniorów

Udanie sezon zainaugurowali juniorzy Mrągowii Mrągowo, którzy pokonali na własnym boisku Granicę Kętrzyn 7:0 (3:0). Trzy gole zdobył Jakub Tomaszewski, dwa Konrad Kowalewski, po jednym trafieniu dołożyli Krystian Krajewski i Bartosz Fabisiak.

Od początku spotkania przewagę na boisku posiadali mrągowianie, co udokumentowali już w 8. minucie zdobyciem bramki. Mateusz Barszczewski przejął piłkę przed własnym polem karnym, przebiegł z nią 40 metrów, po czym zagrał na lewą stronę do Konrada Kowalewskiego, który podał do niepilnowanego w polu karnym Jakuba Tomaszewskiego. Napastnik "żółto-czarnych" pewnym strzałem pokonał golkipera gości. Kolejnego gola prowadzeni przez Piotra Osmańskiego piłkarze zdobyli w 32. minucie. Barszczewski przeprowadził indywidualną akcję, wpadł w pole karne, podał do niepilnowanego Jakuba Tomaszewskiego, a ten podwyższył na 2:0. Chwilę potem w znakomitej sytuacji znalazł się Bartosz Fabisiak, jednak z pięciu metrów uderzył bardzo niecelnie nad bramką. W 36. minucie mrągowianie przeprowadzili bliźniaczą akcję jak przy pierwszym golu. Barszczewski podał do Kowalewskiego, ten zagrał futbolówkę do niepilnowanego w polu karnym Jakuba Tomaszewskiego, który po raz kolejny nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Wynik 3:0 utrzymał się do końca pierwszej części gry.

W przerwie z powodów regulaminowych boisko musieli opuścić Barszczewski i Damian Ciecierski, ponadto trener zdecydował się na zdjęcie grającego z urazem Jakuba Tomaszewskiego, to jednak nie podcięło skrzydeł mrągowianom.

Dziewięć minut po wznowieniu gry najlepiej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Krystian Krajewski, który głową skierował piłkę do bramki. Następnie Fabisiak po raz kolejny w tym meczu nie trafił z bliskiej odległości. W 57. minucie Paweł Kowalczyk wpadł w pole karne, oddał groźny strzał na bramkę, jednak piłka trafiła tylko w słupek. Sześć minut później Mrągowia zdobyła piątego gola. Grzegorz Pawluczuk dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego wprost na głowę Kowalewskiego, a ten umieścił ją w siatce. Dziesięć minut przed końcem meczu indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Kacper Tomaszewski, ograł dwóch rywali, wpadł w pole karne i podał do Fabisiaka, który skierował piłkę do pustej bramki. Wynik meczu na 7:0 w 83. minucie spotkania ustalił strzałem z rzutu wolnego z około 20 metrów Konrad Kowalewski.

- Mecz ułożył się nam bardzo dobrze, od szybkiej bramki strzelonej przez Kubę Tomaszewskiego. Chociaż przeciwnik był dla nas niewiadomą, udało się nam realizować założenia, jakie sobie ustaliliśmy przed meczem oraz w trakcie przygotowań do sezonu. Konsekwencją przemyślanej gry były kolejne bramki. Fajnie, że mimo zejścia chłopaków, którzy dzień wcześniej grali w seniorach, reszta udowodniła, że stać ich na wiele. Warte zaznaczenia jest aż czterech chłopaków z rocznika 2002 w składzie, którzy świetnie sobie radzą. Brawa należą się wszystkim za koncentrację i zaangażowanie, które zostawili na boisku. To wszystko na pewno będzie procentować - podsumował spotkanie trener Piotr Osmański.

Mrągowia: 1. Mikołaj Janczewski - 9. Kacper Tomaszewski, 8. Krystian Krajewski, 4. Damian Ciecierski (46, 15. Dawid Kaczyński), 2. Klaudiusz Kaczmarek (63, 6. Grzegorz Pawluczuk) - 14. Bartosz Fabisiak, 13. Jakub Jakubowicz, 10. Mateusz Barszczewski (46, 16. Dawid Jaroszewski), 18. Maciej Chorążewicz, 17. Konrad Kowalewski - 7. Jakub Tomaszewski (46, 11. Paweł Kowalczyk).

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.