Newsy
Udana inauguracja juniorów


Udanie sezon zainaugurowali juniorzy Mrągowii Mrągowo, którzy pokonali na własnym boisku Granicę Kętrzyn 7:0 (3:0). Trzy gole zdobył Jakub Tomaszewski, dwa Konrad Kowalewski, po jednym trafieniu dołożyli Krystian Krajewski i Bartosz Fabisiak.

 

 

Od początku spotkania przewagę na boisku posiadali mrągowianie, co udokumentowali już w 8. minucie zdobyciem bramki. Mateusz Barszczewski przejął piłkę przed własnym polem karnym, przebiegł z nią 40 metrów, po czym zagrał na lewą stronę do Konrada Kowalewskiego, który podał do niepilnowanego w polu karnym Jakuba Tomaszewskiego. Napastnik "żółto-czarnych" pewnym strzałem pokonał golkipera gości. Kolejnego gola prowadzeni przez Piotra Osmańskiego piłkarze zdobyli w 32. minucie. Barszczewski przeprowadził indywidualną akcję, wpadł w pole karne, podał do niepilnowanego Jakuba Tomaszewskiego, a ten podwyższył na 2:0. Chwilę potem w znakomitej sytuacji znalazł się Bartosz Fabisiak, jednak z pięciu metrów uderzył bardzo niecelnie nad bramką. W 36. minucie mrągowianie przeprowadzili bliźniaczą akcję jak przy pierwszym golu. Barszczewski podał do Kowalewskiego, ten zagrał futbolówkę do niepilnowanego w polu karnym Jakuba Tomaszewskiego, który po raz kolejny nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Wynik 3:0 utrzymał się do końca pierwszej części gry.

 

W przerwie z powodów regulaminowych boisko musieli opuścić Barszczewski i Damian Ciecierski, ponadto trener zdecydował się na zdjęcie grającego z urazem Jakuba Tomaszewskiego, to jednak nie podcięło skrzydeł mrągowianom.

 

Dziewięć minut po wznowieniu gry najlepiej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Krystian Krajewski, który głową skierował piłkę do bramki. Następnie Fabisiak po raz kolejny w tym meczu nie trafił z bliskiej odległości. W 57. minucie Paweł Kowalczyk wpadł w pole karne, oddał groźny strzał na bramkę, jednak piłka trafiła tylko w słupek. Sześć minut później Mrągowia zdobyła piątego gola. Grzegorz Pawluczuk dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego wprost na głowę Kowalewskiego, a ten umieścił ją w siatce. Dziesięć minut przed końcem meczu indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Kacper Tomaszewski, ograł dwóch rywali, wpadł w pole karne i podał do Fabisiaka, który skierował piłkę do pustej bramki. Wynik meczu na 7:0 w 83. minucie spotkania ustalił strzałem z rzutu wolnego z około 20 metrów Konrad Kowalewski.

 

- Mecz ułożył się nam bardzo dobrze, od szybkiej bramki strzelonej przez Kubę Tomaszewskiego. Chociaż przeciwnik był dla nas niewiadomą, udało się nam realizować założenia, jakie sobie ustaliliśmy przed meczem oraz w trakcie przygotowań do sezonu. Konsekwencją przemyślanej gry były kolejne bramki. Fajnie, że mimo zejścia chłopaków, którzy dzień wcześniej grali w seniorach, reszta udowodniła, że stać ich na wiele. Warte zaznaczenia jest aż czterech chłopaków z rocznika 2002 w składzie, którzy świetnie sobie radzą. Brawa należą się wszystkim za koncentrację i zaangażowanie, które zostawili na boisku. To wszystko na pewno będzie procentować - podsumował spotkanie trener Piotr Osmański.

 

Mrągowia: 1. Mikołaj Janczewski - 9. Kacper Tomaszewski, 8. Krystian Krajewski, 4. Damian Ciecierski (46, 15. Dawid Kaczyński), 2. Klaudiusz Kaczmarek (63, 6. Grzegorz Pawluczuk) - 14. Bartosz Fabisiak, 13. Jakub Jakubowicz, 10. Mateusz Barszczewski (46, 16. Dawid Jaroszewski), 18. Maciej Chorążewicz, 17. Konrad Kowalewski - 7. Jakub Tomaszewski (46, 11. Paweł Kowalczyk).

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.


1
GKS Wikielec
GKS Wikielec
51

2
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
37

3
Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn
36

4
Motor Lubawa
Motor Lubawa
28

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
28

6
MRĄGOWIA MRĄGOWO
MRĄGOWIA MRĄGOWO
28

7
Polonia Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński
27

8
Mazur Ełk
Mazur Ełk
21

9
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
20

10
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
18

11
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
18

12
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

13
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
17

14
MKS Korsze
MKS Korsze
16

15
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
15

16
Warmia Olsztyn
Warmia Olsztyn
10

0 0 0 0 0 0 0