Mrągowia wygrała w Barczewie

Trzy punkty na swoim koncie zapisali piłkarze Mrągowii Mrągowo. Podopieczni Tomasza Pieca wygrali w meczu 7. kolejki IV ligi na wyjeździe z Pisą Barczewo 1:0 (1:0), a zwycięskiego gola zdobył Aleksandr Jemieljanow.

W porównaniu do ostatniego spotkania trener "żółto-czarnych" dokonał czterech zmian w składzie. W Barczewie od pierwszej minuty zagrali Damian Ciecierski, Kamil Skrzęta, Aleksandr Jemieljanow i Krystian Ziarkowski.

Pierwsi dobrą okazję do zdobycia gola stworzyli gospodarze. Michał Sajnach zagrał z rzutu rożnego wprost na głowę Tomasza Jagielskiego, ten jednak uderzył tuż obok bramki. W 12. minucie Cezary Sobolewski popędził prawą stroną boiska, zagrał futbolówkę w pole karne, gdzie Krystian Ziarkowski przedłużył ją do Aleksandra Jemieljanowa. Rosjanin pewnym strzałem pokonał Dawida Mieczkowskiego i Mrągowia prowadziła 1:0. Siedem minut później Rafał Wytrykowski podał diagonalnie do Mateusza Zejera, ten minął Sebastiana Kowalskiego, po czym oddał groźny strzał, który obronił Marcin Marszałek. W dalszej części pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie zagroziła bramce rywala. Dopiero w 43. minucie groźnie zza pola karnego uderzył Norbert Buchholz, piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

Pięć minut po wznowieniu gry Kamil Skrzęta niefortunnie trafił futbolówką w Zejera, pomocnik gospodarzy przejął piłkę, po czym uderzył tuż obok słupka. Chwilę później Paweł Aleksandrowicz zagrał do Ziarkowskiego, który jednak w dogodnej sytuacji trafił prosto w Mieczkowskiego. Napastnik Mrągowii swoją kolejną okazję do zdobycia bramki miał w 57. minucie. Konrad Kierstan niefortunnie podał futbolówkę Ziarkowskiemu, a ten po raz kolejny przegrał pojedynek z Mieczkowskim. Chwilę potem piłka uderzona z rzutu wolnego przez Łukasza Michałowskiego trafiła w słupek. Dziesięć minut później Ziarkowski zagrał do niepilnowanego Skrzęty, który z 15 metrów strzelił tuż nad bramką. Kolejną sytuację do zdobycia gola kapitan "żółto-czarnych miał chwilę potem. Konrad Rusiecki dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a uderzona głową przez Skrzęte trafiła w boczną siatkę. W 88. minucie Aleksandrowicz podał do Dawida Mikulaka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Mieczkowski, jednak nie potrafił pokonać golkipera gospodarzy. Chwilę później Rusiecki ograł dwóch zawodników Pisy, po czym oddał minimalnie niecelny strzał. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Aleksandrowicz wpadł z prawej strony w pole karne, podał piłkę do niepilnowanego Sobolewskiego, ten jednak uderzył nad bramką.

Po raz kolejny należy pochwalić zespół za bezbłędną grę w defensywie, szkoda niewykorzystanych sytuacji pod bramką rywali, ale zwycięzców się nie sądzi. Przynajmniej do jutra jesteśmy liderami tabeli, brawo drużyna, brawo trenerze, brawo kibice, którzy dzisiaj po raz kolejny nie zawiedli i wspierali swoich ulubieńców.

Mrągowia: 12. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski ŻK, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 19. Damian Ciecierski - 13. Paweł Aleksandrowicz (90, 4. Damian Glinka), 8. Kamil Skrzęta, 11. Cezary Sobolewski, 18. Aleksandr Jemieljanow (74, 9. Dawid Mikulak), 10. Konrad Rusiecki - 21. Krystian Ziarkowski (70, 22. Marcin Spirydon).

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.