Kolejne zwycięstwo Mrągowii

Kolejne trzy punkty zapisali na swoim koncie piłkarze Mrągowii Mrągowo prowadzeni przez Tomasza Pieca. Tym razem "żółto-czarni" wygrali na własnym boisku z Unią Susz 2:1 (1:0).

Mrągowianie przystąpili do spotkania z dwiema zmianami w składzie. Od pierwszej minuty zagrali Dawid Mikulak i Michał Miąsko, na ławce rezerwowych usiadł Aleksandr Jemielijanow, a Sebastian Kowalski z powodów osobistych znalazł się poza kadrą meczową.

Przed spotkaniem przedstawiciele kibiców wręczyli Konradowi Rusieckiemu upominek z okazji rozegrania 100 ligowych meczów w "żółto-czarnych" barwach.

Mecz lepiej rozpoczęli goście i to oni mieli w 4. minucie doskonałą sytuację do zdobycia gola, jednak strzał Michała Kwiatkowskiego z bliskiej odległości fantastycznie obronił Marcin Marszałek. Chwilę potem piłkę uderzoną szczupakiem przez Krystiana Ziarkowskiego wybił jeden z rywali. W 17. minucie Paweł Aleksandrowicz idealnie podał do niepilnowanego na szesnastym metrze Konrada Rusieckiego, a skrzydłowy Mrągowii mocnym strzałem z prawej nogi pokonał Piotra Puwalskiego. Do końca pierwszej części gry gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żadna z drużyn nie stworzyła dobrej okazji bramkowej.

W drugiej połowie minimalną przewagę na boisku posiadali goście. Udokumentowali to w 67. minucie, kiedy to Marcin Karczewski strzałem głową pokonał Marszałka. Golkiper "żółto-czarnych" skapitulował po 521 minutach. Taki wynik nie zadowalał mrągowian, którzy za wszelką cenę dążyli do zdobycia gola. Udało się im to 12 minut przed końcem gry. Najlepiej w polu karnym zachował się Marcin Spirydon i dał podopiecznym Tomasza Pieca trzy punkty.

W dzisiejszym spotkaniu po raz ostatni jesienią zagrał Dawid Mikulak, który wyjeżdża do pracy zagranicą. Zawodnik do treningów wróci w przerwie zimowej.

Mrągowia: 12. Marcin Marszałek - 9. Dawid Mikulak ŻK, 7. Michał Miąsko, 5. Łukasz Michałowski, 4. Damian Ciecierski ŻK (46, 15. Marcin Spirydon) - 13. Paweł Aleksandrowicz, 8. Kamil Skrzęta, 14. Łukasz Szumski, 11. Cezary Sobolewski (71, 18. Aleksandr Jemieljanow), 10. Konrad Rusiecki (83, 19. Maciej Gawliński) - 20. Krystian Ziarkowski (90, 16. Mateusz Barszczewski).

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.