Newsy
Kolejne zwycięstwo Mrągowii


Kolejne trzy punkty zapisali na swoim koncie piłkarze Mrągowii Mrągowo prowadzeni przez Tomasza Pieca. Tym razem "żółto-czarni" wygrali na własnym boisku z Unią Susz 2:1 (1:0).

Mrągowianie przystąpili do spotkania z dwiema zmianami w składzie. Od pierwszej minuty zagrali Dawid Mikulak i Michał Miąsko, na ławce rezerwowych usiadł Aleksandr Jemielijanow, a Sebastian Kowalski z powodów osobistych znalazł się poza kadrą meczową.

Przed spotkaniem przedstawiciele kibiców wręczyli Konradowi Rusieckiemu upominek z okazji rozegrania 100 ligowych meczów w "żółto-czarnych" barwach.

Mecz lepiej rozpoczęli goście i to oni mieli w 4. minucie doskonałą sytuację do zdobycia gola, jednak strzał Michała Kwiatkowskiego z bliskiej odległości fantastycznie obronił Marcin Marszałek. Chwilę potem piłkę uderzoną szczupakiem przez Krystiana Ziarkowskiego wybił jeden z rywali. W 17. minucie Paweł Aleksandrowicz idealnie podał do niepilnowanego na szesnastym metrze Konrada Rusieckiego, a skrzydłowy Mrągowii mocnym strzałem z prawej nogi pokonał Piotra Puwalskiego. Do końca pierwszej części gry gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żadna z drużyn nie stworzyła dobrej okazji bramkowej.

W drugiej połowie minimalną przewagę na boisku posiadali goście. Udokumentowali to w 67. minucie, kiedy to Marcin Karczewski strzałem głową pokonał Marszałka. Golkiper "żółto-czarnych" skapitulował po 521 minutach. Taki wynik nie zadowalał mrągowian, którzy za wszelką cenę dążyli do zdobycia gola. Udało się im to 12 minut przed końcem gry. Najlepiej w polu karnym zachował się Marcin Spirydon i dał podopiecznym Tomasza Pieca trzy punkty.

W dzisiejszym spotkaniu po raz ostatni jesienią zagrał Dawid Mikulak, który wyjeżdża do pracy zagranicą. Zawodnik do treningów wróci w przerwie zimowej.

Mrągowia: 12. Marcin Marszałek - 9. Dawid Mikulak ŻK, 7. Michał Miąsko, 5. Łukasz Michałowski, 4. Damian Ciecierski ŻK (46, 15. Marcin Spirydon) - 13. Paweł Aleksandrowicz, 8. Kamil Skrzęta, 14. Łukasz Szumski, 11. Cezary Sobolewski (71, 18. Aleksandr Jemieljanow), 10. Konrad Rusiecki (83, 19. Maciej Gawliński) - 20. Krystian Ziarkowski (90, 16. Mateusz Barszczewski).

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
41

2
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
33

3
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
32

4
Unia Susz
Unia Susz
28

5
Motor Lubawa
Motor Lubawa
25

6
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
24

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
23

8
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
20

9
MKS Korsze
MKS Korsze
19

10
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
18

11
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
17

12
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
16

13
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
13

14
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
13

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
12

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
4