Newsy
Przed meczem Motor - Mrągowia


W sobotę (30 września) o godzinie 16:00 Mrągowia Mrągowo zagra na wyjeździe w meczu 9. kolejki IV ligi z Motorem Lubawa. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami przed tym spotkaniem.

1. W meczu na pewno nie wystąpią Robert Bumbul i Dawid Mikulak. Tego pierwszego zatrzymają obowiązki służbowe, z kolei drugi wyjechał zagranicę do pracy i wróci dopiero zimą. Pozostali zawodnicy są zdrowi, nikt nie musi pauzować za kartki.

2. Jeżeli środkowy obrońca Łukasz Michałowski zagra w sobotnim meczu, to będzie to jego 50 występ w ligowym meczu Mrągowii Mrągowo. Do tej pory w lidze rozegrał 49 meczów, w których zdobył jedenaście bramek.

3. Łukasz Michałowski grał w przeszłości przez cztery i pół sezonu w Motorze Lubawa. Z kolei znajdujący się w kadrze naszych rywali Bartosz Sobótka w mrągowskim klubie występował w sumie trzy i pół roku, rozgrywając w "żółto-czarnych" barwach 92 mecze w lidze, w których zdobył dwanaście goli.

4. Motor do tej pory zgromadził 12 punktów, składają się na to po trzy zwycięstwa i remisy oraz dwie porażki. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Arkadiusz Konicz i Paweł Tomkiewicz, którzy zdobyli po trzy bramki. W ostatnim meczu podopieczni Krzysztofa Malinowskiego zremisowali na wyjeździe z Tęczą Miłomłyn 1:1, gola dla lubawian zdobył Arkadiusz Konicz.

5. Motor rozegrał w środę mecz sparingowy z Sokołem Ostróda, w którym przegrał 1:2, gola dla lubawian zdobył Roman Śnieżawski.6. Ostatni mecz pomiędzy Mrągowią i Motorem Lubawa odbył się 2 kwietnia 2016 roku w Mrągowie. Wówczas mrągowianie zwyciężyli 2:1, gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Adam Kapusta i Bartosz Sobótka, dla rywali trafił Łukasz Lewalski.

7. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pieca jest niepokonana w lidze od dziesięciu spotkań (wliczając w to walkower z Warmiakiem Łukta).

8. Sobotni mecz poprowadzi sędzia Krzysztof Kapela z Ornety. Na liniach pomagać mu będą Marcin Grubecki i Emilia Królikowska.

1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0