Newsy
Przed meczem Motor - Mrągowia


W sobotę (30 września) o godzinie 16:00 Mrągowia Mrągowo zagra na wyjeździe w meczu 9. kolejki IV ligi z Motorem Lubawa. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami przed tym spotkaniem.

1. W meczu na pewno nie wystąpią Robert Bumbul i Dawid Mikulak. Tego pierwszego zatrzymają obowiązki służbowe, z kolei drugi wyjechał zagranicę do pracy i wróci dopiero zimą. Pozostali zawodnicy są zdrowi, nikt nie musi pauzować za kartki.

2. Jeżeli środkowy obrońca Łukasz Michałowski zagra w sobotnim meczu, to będzie to jego 50 występ w ligowym meczu Mrągowii Mrągowo. Do tej pory w lidze rozegrał 49 meczów, w których zdobył jedenaście bramek.

3. Łukasz Michałowski grał w przeszłości przez cztery i pół sezonu w Motorze Lubawa. Z kolei znajdujący się w kadrze naszych rywali Bartosz Sobótka w mrągowskim klubie występował w sumie trzy i pół roku, rozgrywając w "żółto-czarnych" barwach 92 mecze w lidze, w których zdobył dwanaście goli.

4. Motor do tej pory zgromadził 12 punktów, składają się na to po trzy zwycięstwa i remisy oraz dwie porażki. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Arkadiusz Konicz i Paweł Tomkiewicz, którzy zdobyli po trzy bramki. W ostatnim meczu podopieczni Krzysztofa Malinowskiego zremisowali na wyjeździe z Tęczą Miłomłyn 1:1, gola dla lubawian zdobył Arkadiusz Konicz.

5. Motor rozegrał w środę mecz sparingowy z Sokołem Ostróda, w którym przegrał 1:2, gola dla lubawian zdobył Roman Śnieżawski.6. Ostatni mecz pomiędzy Mrągowią i Motorem Lubawa odbył się 2 kwietnia 2016 roku w Mrągowie. Wówczas mrągowianie zwyciężyli 2:1, gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Adam Kapusta i Bartosz Sobótka, dla rywali trafił Łukasz Lewalski.

7. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pieca jest niepokonana w lidze od dziesięciu spotkań (wliczając w to walkower z Warmiakiem Łukta).

8. Sobotni mecz poprowadzi sędzia Krzysztof Kapela z Ornety. Na liniach pomagać mu będą Marcin Grubecki i Emilia Królikowska.

1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0