Newsy
Przed meczem Mrągowia - Błękitni Pasym


W sobotę (7 października) o godzinie 16:00 Mrągowia Mrągowo zagra na własnym stadionie w meczu 10. kolejki IV ligi z Błękitnymi Pasym. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami przed tym spotkaniem.

1. W meczu na pewno nie wystąpią Paweł Aleksandrowicz i Sebastian Kowalski. Obaj muszą pauzować za kartki - ten pierwszy za cztery żółte, z kolei drugi za samoistną czerwoną otrzymaną w Lubawie. Przy ustalaniu kadry meczowej trener Tomasz Piec nie będzie mógł także brać pod uwagę Dawida Mikulaka, który wyjechał zagranicę do pracy. Do składu powracają Robert Bumbul, Maciej Gawliński i Krystian Ziarkowski. Dwaj pierwsi ostatnio nie grali z powodów służbowych, z kolei Ziarkowski był chory.

Rafał Miara w żółtej koszulce


2. Sebastian Kowalski grał w przeszłości przez pół roku (wiosna 2012) w Błękitnych Pasym. Z kolei w Mrągowii wiosną 2007 roku występował Paweł Alancewicz, rozegrał wówczas 16 meczów w IV lidze, w których zdobył cztery gole. Ponadto wiosną 2016 roku mrągowskiej bramki w dwunastu ligowych spotkaniach strzegł Rafał Miara.

 

3. Błękitni do tej pory zgromadzili 15 punktów, składa się na to pięć zwycięstw oraz cztery porażki. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Patrycjusz Malanowski, który do tej pory zdobył dziesięć bramek. W ostatnim meczu podopieczni Mirosława Romanowskiego przegrali na własnym boisku z Tęcza Miłomłyn 1:3, a honorowego gola zdobył wspomniany wcześniej Malanowski.

 

4. Ostatni mecz pomiędzy Mrągowią i Błękitnymi Pasym odbył się 14 września 2016 roku w Pasymiu. Wówczas w 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski mrągowianie wygrali po dogrywce 3:2, gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Krystian Oleszko, Paweł Aleksandrowicz i Cezary Sobolewski, dla rywali trafili Patrycjusz Malanowski oraz Radosław Górecki.

5. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pieca jest niepokonana w lidze od jedenastu spotkań (wliczając w to walkower z Warmiakiem Łukta).

6. Sobotni mecz poprowadzi sędzia Mateusz Korneluk z Elbląga. Na liniach pomagać mu będą Kamil Kazimierowski i Maciej Godlejewski.

 

7. Z inicjatywy kibiców w trakcie przerwy podczas sobotniego meczu odbędzie się losowanie nagród - niespodzianek dla kibiców, którzy zakupią bilet wstępu. Jednym z fundatorów upominków jest Sklep Sportowy Sport City Mrągowo mieszczący się w CH Fabryka i CH Manhattan.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0