Newsy
Przed meczem Mrągowia - Błękitni Pasym


W sobotę (7 października) o godzinie 16:00 Mrągowia Mrągowo zagra na własnym stadionie w meczu 10. kolejki IV ligi z Błękitnymi Pasym. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami przed tym spotkaniem.

1. W meczu na pewno nie wystąpią Paweł Aleksandrowicz i Sebastian Kowalski. Obaj muszą pauzować za kartki - ten pierwszy za cztery żółte, z kolei drugi za samoistną czerwoną otrzymaną w Lubawie. Przy ustalaniu kadry meczowej trener Tomasz Piec nie będzie mógł także brać pod uwagę Dawida Mikulaka, który wyjechał zagranicę do pracy. Do składu powracają Robert Bumbul, Maciej Gawliński i Krystian Ziarkowski. Dwaj pierwsi ostatnio nie grali z powodów służbowych, z kolei Ziarkowski był chory.

Rafał Miara w żółtej koszulce


2. Sebastian Kowalski grał w przeszłości przez pół roku (wiosna 2012) w Błękitnych Pasym. Z kolei w Mrągowii wiosną 2007 roku występował Paweł Alancewicz, rozegrał wówczas 16 meczów w IV lidze, w których zdobył cztery gole. Ponadto wiosną 2016 roku mrągowskiej bramki w dwunastu ligowych spotkaniach strzegł Rafał Miara.

 

3. Błękitni do tej pory zgromadzili 15 punktów, składa się na to pięć zwycięstw oraz cztery porażki. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Patrycjusz Malanowski, który do tej pory zdobył dziesięć bramek. W ostatnim meczu podopieczni Mirosława Romanowskiego przegrali na własnym boisku z Tęcza Miłomłyn 1:3, a honorowego gola zdobył wspomniany wcześniej Malanowski.

 

4. Ostatni mecz pomiędzy Mrągowią i Błękitnymi Pasym odbył się 14 września 2016 roku w Pasymiu. Wówczas w 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski mrągowianie wygrali po dogrywce 3:2, gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Krystian Oleszko, Paweł Aleksandrowicz i Cezary Sobolewski, dla rywali trafili Patrycjusz Malanowski oraz Radosław Górecki.

5. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pieca jest niepokonana w lidze od jedenastu spotkań (wliczając w to walkower z Warmiakiem Łukta).

6. Sobotni mecz poprowadzi sędzia Mateusz Korneluk z Elbląga. Na liniach pomagać mu będą Kamil Kazimierowski i Maciej Godlejewski.

 

7. Z inicjatywy kibiców w trakcie przerwy podczas sobotniego meczu odbędzie się losowanie nagród - niespodzianek dla kibiców, którzy zakupią bilet wstępu. Jednym z fundatorów upominków jest Sklep Sportowy Sport City Mrągowo mieszczący się w CH Fabryka i CH Manhattan.


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
41

2
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
33

3
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
32

4
Unia Susz
Unia Susz
28

5
Motor Lubawa
Motor Lubawa
25

6
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
24

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
23

8
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
20

9
MKS Korsze
MKS Korsze
19

10
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
18

11
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
17

12
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
16

13
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
13

14
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
13

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
12

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
4