Trzy punkty po emocjonującej końcówce

Po emocjonującym meczu Mrągowia Mrągowo wygrała w 10. kolejce IV ligi z Błękitnymi Pasym 3:2 (1:0). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Kamil Skrzęta, Cezary Sobolewski i Krystian Ziarkowski.

W porównaniu z ostatnim meczem w składzie doszło do kilku zmian. W wyjściowej "jedenastce" zabrakło pauzujących za kartki Pawła Aleksandrowicza i Sebastiana Kowalskiego, ponadto na ławce rezerwowych usiadł Aleksandr Jemieljanow. Do składu powrócili Michał Miąsko oraz Robert Bumbul, po raz pierwszy w wyjściowym składzie znalazł się Maciej Gawliński.

Już w 5. minucie cieszyliśmy się z prowadzenia. Robert Bumbul zagrał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, tam najlepiej zachował się Kamil Skrzęta i strzałem głową pokonał Rafała Miarę. Trzy minuty później Bumbul dośrodkował z prawej strony boiska, a futbolówka uderzona głową przez Cezarego Sobolewskiego przeleciała minimalnie nad spojeniem bramki. W 15. minucie Konrad Rusiecki wrzucił piłkę z rzutu rożnego w "szesnastkę", doszedł do niej Łukasz Szumski, jednak głową strzelił obok bramki. Od tego momentu inicjatywę na boisku przejęli rywale. W 34. minucie Arkadiusz Foruś podał do Patrycjusza Malanowskiego, ten minął Michała Miąsko, dorzucił futbolówkę do Pawła Alancewicza, który strzelił głową jednak bardzo niecelnie. W tej sytuacji kontuzji doznał mrągowski obrońca i musiał opuścić boisko. Trzy minuty później Alancewicz idealnie zagrał do Malanowskiego, napastnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak Marcin Marszałek świetną interwencją uratował Mrągowię przed startą bramki.

Trzy minuty po wznowieniu gry Miara pewnie obronił piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Bumbula. W 58. minucie Maciej Gawliński zagrał futbolówkę z lewej strony boiska do Sobolewskiego, jednak ten z pięciu metrów strzelił tuż obok słupka. Chwilę później błąd w środkowej części boiska popełnił Skrzęta, piłkę przejął Foruś podał do Alancewicza, ten ponownie odegrał do skrzydłowego gości, który wpadł w "szesnastkę", ale z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę. W 64. minucie Bumbul uratował Mrągowię przed startą bramki wybijając futbolówkę z linii bramkowej po strzale głową Aleksandra Dobrzyńskiego. Kolejną dobrą okazję stworzyli sobie goście, którzy osiągnęli przewagę na boisku. Dobrzyński podał piłkę głową do Alancewicza, ten jednak uderzył niecelnie. W 70. minucie goście doprowadzili do wyrównania po ładnej akcji. Bartosz Kurto zagrał z lewej strony do Alancewicza, ten odegrał do niepilnowanego Forusia, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce. Trzynaście minut przed końcem gry Foruś idealnie zagrał z prawej strony boiska do niepilnowanego w polu karnym Malanowskiego, ten strzelił głową nad bramką. Pięć minut później Mrągowia zdobyła drugiego gola. Konrad Rusiecki zagrał do Sobolewskiego, a ten atomowym uderzeniem z 20 metrów pokonał Miarę. Były golkiper "żółto-czarnych" nawet nie drgnął. W 89. minucie indywidualną akcję przeprowadził Krystian Ziarkowski, napastnik Mrągowii wpadł w pole karne, za pierwszym razem jego uderzenie obronił Miara, jednak przy dobitce był bezradny. W doliczonym czasie gry goście zdobyli jeszcze gola. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Malanowski i pokonał Marszałka.

W dzisiejszym meczu czwartą żółtą kartkę ujrzał Sobolewski i nie zobaczymy go za tydzień w Węgorzewie, gdzie gramy z Mamrami Giżycko.

Mrągowia: 12. Marcin Marszałek - 14. Łukasz Szumski, 7. Michał Miąsko (39, 9. Dawid Mikulak), 5. Łukasz Michałowski ŻK, 6. Damian Ciecierski - 15. Marcin Spirydon ŻK (59, 17. Krystian Ziarkowski), 4. Robert Bumbul (81, 19. Mateusz Barszczewski), 8. Kamil Skrzęta, 11. Cezary Sobolewski ŻK, 10. Konrad Rusiecki - 18. Maciej Gawliński ŻK (67, 13. Aleksandr Jemieljanow).

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.