Newsy
Sobolewski: Mam nadzieję, że nie przerwiemy tej passy


Po zwycięskim meczu z Błękitnymi Pasym rozmawialiśmy z pomocnikiem naszej drużyny Cezarym Sobolewskim.


Jak na gorąco ocenisz dzisiejszy mecz?

- Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, strzeliliśmy szybko bramkę i ustawiliśmy sobie spotkanie, szczególnie w defensywie. Błękitni nie mieli dzisiaj pomysłu na grę. Grali długą piłkę do przodu, jednak bardzo niedokładnie, bądź na miejscu byli nasi obrońcy, którzy ją zbijali. Udało nam się ich skontrować i strzelić jeszcze później dwie bramki. Szkoda jednak tych straconych przez nas goli, bo moglibyśmy zagrać na zero z tyłu i cieszyć się z fajnego wyniku. Mam nadzieję, że nie przerwiemy tej passy i zagramy bez porażki do końca rundy.

 

Cezary Sobolewski wreszcie się odblokował.

- Tak, tak, to na pewno cieszy. Od dłuższego czasu nie mogłem trafić, pojawiła się ogromna presja na mnie, wszyscy czekali na tego gola. Teraz mam nadzieję, że to już ruszy do przodu. W przerwie trener Błękitnych Romanowski mnie trochę podpuścił, powiedział, że zaraz wyjdziemy na drugą połowę i "dostaniemy dwa batony". Fajnie, że wyszedłem, strzeliłem gola i pokazałem, że to jednak my dominujemy w tym meczu i że my to wygramy. Gola dedykuje mojej dziewczynie Patrycji.

 

To można śmiało powiedzieć, że zjedliśmy te batony.

- (śmiech) tak, tak zjedliśmy te batony. Trener Romanowski miał po meczu nietęgą minę, ale to jest sport, raz się wygrywa, raz przegrywa, powodzenia dla niego w kolejnych meczach.

 

W Giżycku zagramy niestety bez Ciebie, dzisiaj dostałeś czwartą żółtą kartkę, w tej sytuacji musiałeś jednak faulować?

- Zawodnik rywali mnie wyprzedził, bałem się, że pójdzie jakaś groźniejsza kontra. Wygrywaliśmy 1:0, broniliśmy się, zdecydowałem się, że przerwę tę akcję, nawet kosztem żółtej kartki, wolałem to niż dostać bramkę na 1:1. Później rywale mogliby dostać wiatru w żagle i pójść za ciosem.

 

To za dwa tygodnie będziesz jeszcze bardziej rządny gry. Kibice liczą na kolejne bramki.

- Na pewno chciałbym dalej strzelać, to jest naprawdę dla mnie ważne. Wtedy mam więcej luzu na treningach, tak cały czas byłem spięty. Trener mi powtarzał, że im bardziej chcę i będę się spinał, tym bardziej będzie mi trudniej strzelić, mówił, żebym się rozluźnił, żebym to, co mam na spokojnie wykorzystał. Ponadto mówił, że mam swój róg, w który powinienem strzelać. Dzisiaj po prostu przyjąłem, pochyliłem się i uderzyłem ile miałem siły, nie było czasu na kombinacje. Fajnie, że wpadło. Presja ze mnie zeszła.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
19

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
16

3
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

4
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
15

5
MKS Korsze
MKS Korsze
14

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

7
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

8
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
12

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
9

10
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
7

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
3

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0