Newsy
Sobolewski: Mam nadzieję, że nie przerwiemy tej passy


Po zwycięskim meczu z Błękitnymi Pasym rozmawialiśmy z pomocnikiem naszej drużyny Cezarym Sobolewskim.


Jak na gorąco ocenisz dzisiejszy mecz?

- Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, strzeliliśmy szybko bramkę i ustawiliśmy sobie spotkanie, szczególnie w defensywie. Błękitni nie mieli dzisiaj pomysłu na grę. Grali długą piłkę do przodu, jednak bardzo niedokładnie, bądź na miejscu byli nasi obrońcy, którzy ją zbijali. Udało nam się ich skontrować i strzelić jeszcze później dwie bramki. Szkoda jednak tych straconych przez nas goli, bo moglibyśmy zagrać na zero z tyłu i cieszyć się z fajnego wyniku. Mam nadzieję, że nie przerwiemy tej passy i zagramy bez porażki do końca rundy.

 

Cezary Sobolewski wreszcie się odblokował.

- Tak, tak, to na pewno cieszy. Od dłuższego czasu nie mogłem trafić, pojawiła się ogromna presja na mnie, wszyscy czekali na tego gola. Teraz mam nadzieję, że to już ruszy do przodu. W przerwie trener Błękitnych Romanowski mnie trochę podpuścił, powiedział, że zaraz wyjdziemy na drugą połowę i "dostaniemy dwa batony". Fajnie, że wyszedłem, strzeliłem gola i pokazałem, że to jednak my dominujemy w tym meczu i że my to wygramy. Gola dedykuje mojej dziewczynie Patrycji.

 

To można śmiało powiedzieć, że zjedliśmy te batony.

- (śmiech) tak, tak zjedliśmy te batony. Trener Romanowski miał po meczu nietęgą minę, ale to jest sport, raz się wygrywa, raz przegrywa, powodzenia dla niego w kolejnych meczach.

 

W Giżycku zagramy niestety bez Ciebie, dzisiaj dostałeś czwartą żółtą kartkę, w tej sytuacji musiałeś jednak faulować?

- Zawodnik rywali mnie wyprzedził, bałem się, że pójdzie jakaś groźniejsza kontra. Wygrywaliśmy 1:0, broniliśmy się, zdecydowałem się, że przerwę tę akcję, nawet kosztem żółtej kartki, wolałem to niż dostać bramkę na 1:1. Później rywale mogliby dostać wiatru w żagle i pójść za ciosem.

 

To za dwa tygodnie będziesz jeszcze bardziej rządny gry. Kibice liczą na kolejne bramki.

- Na pewno chciałbym dalej strzelać, to jest naprawdę dla mnie ważne. Wtedy mam więcej luzu na treningach, tak cały czas byłem spięty. Trener mi powtarzał, że im bardziej chcę i będę się spinał, tym bardziej będzie mi trudniej strzelić, mówił, żebym się rozluźnił, żebym to, co mam na spokojnie wykorzystał. Ponadto mówił, że mam swój róg, w który powinienem strzelać. Dzisiaj po prostu przyjąłem, pochyliłem się i uderzyłem ile miałem siły, nie było czasu na kombinacje. Fajnie, że wpadło. Presja ze mnie zeszła.


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
41

2
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
33

3
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
32

4
Unia Susz
Unia Susz
28

5
Motor Lubawa
Motor Lubawa
25

6
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
24

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
23

8
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
20

9
MKS Korsze
MKS Korsze
19

10
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
18

11
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
17

12
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
16

13
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
13

14
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
13

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
12

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
4