Newsy
Sobolewski: Mam nadzieję, że nie przerwiemy tej passy


Po zwycięskim meczu z Błękitnymi Pasym rozmawialiśmy z pomocnikiem naszej drużyny Cezarym Sobolewskim.


Jak na gorąco ocenisz dzisiejszy mecz?

- Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, strzeliliśmy szybko bramkę i ustawiliśmy sobie spotkanie, szczególnie w defensywie. Błękitni nie mieli dzisiaj pomysłu na grę. Grali długą piłkę do przodu, jednak bardzo niedokładnie, bądź na miejscu byli nasi obrońcy, którzy ją zbijali. Udało nam się ich skontrować i strzelić jeszcze później dwie bramki. Szkoda jednak tych straconych przez nas goli, bo moglibyśmy zagrać na zero z tyłu i cieszyć się z fajnego wyniku. Mam nadzieję, że nie przerwiemy tej passy i zagramy bez porażki do końca rundy.

 

Cezary Sobolewski wreszcie się odblokował.

- Tak, tak, to na pewno cieszy. Od dłuższego czasu nie mogłem trafić, pojawiła się ogromna presja na mnie, wszyscy czekali na tego gola. Teraz mam nadzieję, że to już ruszy do przodu. W przerwie trener Błękitnych Romanowski mnie trochę podpuścił, powiedział, że zaraz wyjdziemy na drugą połowę i "dostaniemy dwa batony". Fajnie, że wyszedłem, strzeliłem gola i pokazałem, że to jednak my dominujemy w tym meczu i że my to wygramy. Gola dedykuje mojej dziewczynie Patrycji.

 

To można śmiało powiedzieć, że zjedliśmy te batony.

- (śmiech) tak, tak zjedliśmy te batony. Trener Romanowski miał po meczu nietęgą minę, ale to jest sport, raz się wygrywa, raz przegrywa, powodzenia dla niego w kolejnych meczach.

 

W Giżycku zagramy niestety bez Ciebie, dzisiaj dostałeś czwartą żółtą kartkę, w tej sytuacji musiałeś jednak faulować?

- Zawodnik rywali mnie wyprzedził, bałem się, że pójdzie jakaś groźniejsza kontra. Wygrywaliśmy 1:0, broniliśmy się, zdecydowałem się, że przerwę tę akcję, nawet kosztem żółtej kartki, wolałem to niż dostać bramkę na 1:1. Później rywale mogliby dostać wiatru w żagle i pójść za ciosem.

 

To za dwa tygodnie będziesz jeszcze bardziej rządny gry. Kibice liczą na kolejne bramki.

- Na pewno chciałbym dalej strzelać, to jest naprawdę dla mnie ważne. Wtedy mam więcej luzu na treningach, tak cały czas byłem spięty. Trener mi powtarzał, że im bardziej chcę i będę się spinał, tym bardziej będzie mi trudniej strzelić, mówił, żebym się rozluźnił, żebym to, co mam na spokojnie wykorzystał. Ponadto mówił, że mam swój róg, w który powinienem strzelać. Dzisiaj po prostu przyjąłem, pochyliłem się i uderzyłem ile miałem siły, nie było czasu na kombinacje. Fajnie, że wpadło. Presja ze mnie zeszła.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0