Newsy
Juniorzy rozbili Orła Czerwonka


Juniorzy Mrągowii Mrągowo prowadzeni przez Piotra Osmańskiego wygrali z Orłem Czerwonka 23:0 (8:0). Jedenaście bramek strzelił Konrad Kowalewski, pięć Jakub Tomaszewski, po dwie Mateusz Barszczewski i Paweł Kowalczyk oraz po jednej Kacper Tomaszewski, Maciej Chorążewicz i Bartosz Fabisiak.


Strzelanie zaczęło się w 3. minucie, kiedy Konrad Kowalewski pokonał golkipera gości strzałem w dalszy róg bramki. Chwilę później Jakub Jakubowicz zagrał na skrzydło do Grzegorza Pawluczuka, ten dograł piłkę w pole karne, Jakub Tomaszewski wyprzedził rywala i zdobył drugiego gola dla "żółto-czarnych". W 14. minucie Jakub Tomaszewski podał Kowalewskiemu, ten ograł dwóch rywali, wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza Orła. Na kolejnego gola dla "żółto-czarnych" musieliśmy czekać aż 13 minut. Mateusz Barszczewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Kowalewski i skierował głową ją do siatki. Moment później Kowalewski podwyższył wynik na 5:0 kończąc zespołową akcję drużyny. W 36. minucie indywidualną akcję przeprowadził Barszczewski, wpadł w "szesnastkę" i pewnym strzałem umieścił futbolówce w bramce. Pięć minut przed końcem pierwszej części gry Kacper Tomaszewski zdobył siódmego gola dla Mrągowii. Obrońca "żółto-czarnych" przeprowadził najładniejszą akcję w meczu, przebiegł z piłką pół boiska, mijając przy tym trzech rywali, po czym strzelił z podcinki nad interweniującym bramkarzem Orła. Chwilę potem Barszczewski zagrał do Kowalewskiego, ten przerzucił futbolówkę nad rywalem i pewnym uderzeniem umieścił ją w bramce.

 

15 sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie mrągowianie zdobyli kolejnego gola. Tym razem Kowalewski wyłożył piłkę Barszczewskiemu, który skierował ją do siatki. Gol dla "żółto-czarnych" padł także w kolejnej akcji naszej drużyny. Barszczewski zagrał na lewo do Klaudiusza Kaczmarka, a ten w pełnym biegu idealnie dorzucił na głowę Kowalewskiemu, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali. W 56. minucie po raz kolejny asystował Kaczmarek, tym razem dorzucił w "szesnastkę", gdzie najwyżej wyskoczył Jakub Tomaszewski i zdobył kolejnego gola. Dwa kolejne gole to "firmowe" akcje naszej drużyny. Barszczewski do Kowalewskiego, a ten pewnymi strzałami pokonuje golkipera rywali. W 71. minucie Bartosz Fabisiak podał do Macieja Chorążewicza, a ten na raty zdobył czternastego gola dla Mrągowii. W kolejnej akcji piłka trafiła na szesnasty metr do Kowalewskiego, a ten bez zastanowienia pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Trzynaście minut przed końcem Kowalewski zagrywa do Jakuba Tomaszewskiego, a ten nie ma problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce rywali. W 81. minucie Kacper Tomaszewski dośrodkował z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Pawła Kowalczyka, który skierował ją do siatki. Ten sam zawodnik chwilę później zdobył swojego drugiego gola w meczu, a w międzyczasie kolejną bramkę strzelił Jakub Tomaszewski. Do końca meczu Mrągowia zdobyła jeszcze cztery bramki, na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kowalewski oraz po razie Jakub Tomaszewski i Bartosz Fabisiak.

 

- Mecz był kompletnie pod nasze dyktando. Wszyscy zagrali na swoim poziomie, dlatego na boisku była tak duża dominacja naszego zespołu. Naszym celem jest ciągły rozwój i mamy nadzieje, że w rundzie wiosennej zagramy w I lidze wojewódzkiej - podsumował mecz trener Piotr Osmański.

 

Mrągowia: 1. Mikołaj Janczewski - 9. Kacper Tomaszewski, 4. Krystian Krajewski, 15. Dawid Kaczyński, 2. Klaudiusz Kaczmarek - 17. Grzegorz Pawluczuk (60, 14. Bartosz Fabisiak), 10. Mateusz Barszczewski (76, 16. Paweł Kowalczyk), 6. Dawid Jaroszewski, 8. Jakub Jakubowicz (65, 18. Maciej Chorążewicz), 19. Konrad Kowalewski ŻK - 7. Jakub Tomaszewski.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0