Newsy
Juniorzy rozbili Orła Czerwonka


Juniorzy Mrągowii Mrągowo prowadzeni przez Piotra Osmańskiego wygrali z Orłem Czerwonka 23:0 (8:0). Jedenaście bramek strzelił Konrad Kowalewski, pięć Jakub Tomaszewski, po dwie Mateusz Barszczewski i Paweł Kowalczyk oraz po jednej Kacper Tomaszewski, Maciej Chorążewicz i Bartosz Fabisiak.


Strzelanie zaczęło się w 3. minucie, kiedy Konrad Kowalewski pokonał golkipera gości strzałem w dalszy róg bramki. Chwilę później Jakub Jakubowicz zagrał na skrzydło do Grzegorza Pawluczuka, ten dograł piłkę w pole karne, Jakub Tomaszewski wyprzedził rywala i zdobył drugiego gola dla "żółto-czarnych". W 14. minucie Jakub Tomaszewski podał Kowalewskiemu, ten ograł dwóch rywali, wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza Orła. Na kolejnego gola dla "żółto-czarnych" musieliśmy czekać aż 13 minut. Mateusz Barszczewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Kowalewski i skierował głową ją do siatki. Moment później Kowalewski podwyższył wynik na 5:0 kończąc zespołową akcję drużyny. W 36. minucie indywidualną akcję przeprowadził Barszczewski, wpadł w "szesnastkę" i pewnym strzałem umieścił futbolówce w bramce. Pięć minut przed końcem pierwszej części gry Kacper Tomaszewski zdobył siódmego gola dla Mrągowii. Obrońca "żółto-czarnych" przeprowadził najładniejszą akcję w meczu, przebiegł z piłką pół boiska, mijając przy tym trzech rywali, po czym strzelił z podcinki nad interweniującym bramkarzem Orła. Chwilę potem Barszczewski zagrał do Kowalewskiego, ten przerzucił futbolówkę nad rywalem i pewnym uderzeniem umieścił ją w bramce.

 

15 sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie mrągowianie zdobyli kolejnego gola. Tym razem Kowalewski wyłożył piłkę Barszczewskiemu, który skierował ją do siatki. Gol dla "żółto-czarnych" padł także w kolejnej akcji naszej drużyny. Barszczewski zagrał na lewo do Klaudiusza Kaczmarka, a ten w pełnym biegu idealnie dorzucił na głowę Kowalewskiemu, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali. W 56. minucie po raz kolejny asystował Kaczmarek, tym razem dorzucił w "szesnastkę", gdzie najwyżej wyskoczył Jakub Tomaszewski i zdobył kolejnego gola. Dwa kolejne gole to "firmowe" akcje naszej drużyny. Barszczewski do Kowalewskiego, a ten pewnymi strzałami pokonuje golkipera rywali. W 71. minucie Bartosz Fabisiak podał do Macieja Chorążewicza, a ten na raty zdobył czternastego gola dla Mrągowii. W kolejnej akcji piłka trafiła na szesnasty metr do Kowalewskiego, a ten bez zastanowienia pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Trzynaście minut przed końcem Kowalewski zagrywa do Jakuba Tomaszewskiego, a ten nie ma problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce rywali. W 81. minucie Kacper Tomaszewski dośrodkował z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Pawła Kowalczyka, który skierował ją do siatki. Ten sam zawodnik chwilę później zdobył swojego drugiego gola w meczu, a w międzyczasie kolejną bramkę strzelił Jakub Tomaszewski. Do końca meczu Mrągowia zdobyła jeszcze cztery bramki, na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kowalewski oraz po razie Jakub Tomaszewski i Bartosz Fabisiak.

 

- Mecz był kompletnie pod nasze dyktando. Wszyscy zagrali na swoim poziomie, dlatego na boisku była tak duża dominacja naszego zespołu. Naszym celem jest ciągły rozwój i mamy nadzieje, że w rundzie wiosennej zagramy w I lidze wojewódzkiej - podsumował mecz trener Piotr Osmański.

 

Mrągowia: 1. Mikołaj Janczewski - 9. Kacper Tomaszewski, 4. Krystian Krajewski, 15. Dawid Kaczyński, 2. Klaudiusz Kaczmarek - 17. Grzegorz Pawluczuk (60, 14. Bartosz Fabisiak), 10. Mateusz Barszczewski (76, 16. Paweł Kowalczyk), 6. Dawid Jaroszewski, 8. Jakub Jakubowicz (65, 18. Maciej Chorążewicz), 19. Konrad Kowalewski ŻK - 7. Jakub Tomaszewski.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
22

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

3
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
18

4
MKS Korsze
MKS Korsze
17

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

6
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
15

7
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
12

9
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
6

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0