Trampkarze bezlitośni dla Juranda

Trampkarze Mrągowii Mrągowo pewnie wygrali w meczu na szczycie z Jurandem Barciany 7:0 (1:0). Bezlitosny dla rywali był Dawid Kurbiedź, który zdobył pięć bramek. Po jednym golu dołożyli Bartosz Polonis i Gracjan Bagiński.

Od początku spotkania przewagę na boisku osiągnęli zawodnicy Karola Lemechy. W 8. minucie Bartosz Polonis zagrał do Dawida Łoskocińskiego, ten wpadł w pole karne, jednak zabrakło mu zdecydowania i rywale odebrali mu piłkę. Chwilę później bramkarz gości intuicyjne obronił futbolówkę twarzą po uderzeniu z ostrego kąta przez Zbigniewa Wójcika. Następnie swoich okazji strzałami z dystansu próbowali Szymon Kurta i Łoskociński, jednak w każdym przypadku górą był Kamil Górski. W 20. minucie zawodnicy Juranda źle wyprowadzili piłkę z "piątki", trafiła ona pod nogi Dawida Kurbiedzia, który minął rywala i precyzyjnym strzałem zza "szesnastki" w prawy róg bramki dał prowadzenie Mrągowii. Sześć minut później w sytuacji sam na sam z Adrianem Sandachem znalazł się Cyprian Patecki, jednak bramkarz "żółto-czarnych" popisał się w tej sytuacji dobrą interwencją. Goście kolejną swoją szansę mieli trzy minuty przed końcem pierwszej części gry. Patecki wycofał do niepilnowanego Kacpra Oracza, którego strzał obronił Sandach. Chwilę potem piłka trafiła na prawą stronę do Adriana Jocia, ten wbiegł w pole karne, zagrał do niepilnowanego Kurbiedzia, ten jednak uderzył obok bramki. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Kurbiedź fatalnie skiksował po dobrym dograniu z lewej strony boiska od Wójcika.

Trzy minuty po wznowieniu gry Mrągowia zdobyła drugiego gola. Do bezpańskiej piłki przed polem karnym dopadł Kurbiedź i strzałem w dalszy róg bramki pokonał Górskiego. Ten sam zawodnik trzy minuty później strzelił swoją trzecią bramkę, tym razem z rzutu wolnego z około 40 metrów. Silnie uderzona futbolówka odbiła się jeszcze od nóg golkipera gości i wpadła do siatki. Napastnik "żółto-czarnych" na tym nie poprzestał. W 45. minucie Polonis podał do Kurbiedzia, a ten uderzył z około 25 metrów nie do obrony. Minutę później mrągowianie prowadzili już 5:0, a kolejnego gola dołożył nie kto inny jak Kurbiedź. Tym razem wykorzystał sytuację sam na sam. Kolejna akcja i kolejny gol dla podopiecznych Karola Lemechy. Tym razem Wójcik zagrywa do Polonisa, a ten pewnym uderzeniem pokonuje Górskiego. W 62. minucie Kamil Lewandowski zagrał piłkę z prawej strony boiska w pole karne, jednak Norbert Zalewski z bliskiej odległości trafił w bramkarza rywali. Trzy minuty później futbolówka uderzona przez Zalewskiego uderzyła w słupek. Ostatni cios mrągowianie zadali w 69. minucie. Najlepiej w polu karnym zachował się Gracjan Bagiński i po raz siódmy pokonał Górskiego.

Po tym zwycięstwie "żółto-czarni" awansowali na pozycję liderów tabeli. Brawo drużyna, brawo trener Karol Lemecha.

Mrągowia: 1. Adrian Sandach (62, 12. Kacper Zagajewski) - 3. Wojciech Suchecki, 2. Jakub Żbikowski, 15. Gracjan Bagiński, 4. Szymon Cichowski (56, 18. Gabriel Mazurek) - 20. Adrian Joć (53, 19. Kamil Lewandowski), 8. Szymon Kurta, 7. Bartosz Polonis, 16. Dawid Łoskociński (50, 6. Norbert Zalewski), 10. Zbigniew Wójcik (65, 5. Mateusz Szablak) - 9. Dawid Kurbiedź (60, 17. Dawid Radziwanowski).

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.