Newsy
Podział punktów w Giżycku


Mrągowia Mrągowo zremisowała po emocjonującym meczu na wyjeździe z Mamrami Giżycko 2:2 (2:1). Gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Krystian Ziarkowski i Kamil Skrzęta.

 

Trener Tomasz Piec był zmuszony dokonać dwie zmiany w składzie w porównaniu do poprzedniego. Kontuzja wykluczyła z gry Michała Miąsko, z kolei Cezary Sobolewski musiał odbyć karę za żółte kartki. W ich miejsce w wyjściowej "jedenastce" pojawili się Paweł Aleksandrowicz i Krystian Ziarkowski.

 

W 3. minucie Paweł Aleksandrowicz wrzucił piłkę w pole karne, a tam niepilnowany Krystian Ziarkowski strzałem głową pokonał Karola Murawskiego. Mrągowianie z prowadzenia cieszyli się zaledwie moment. Tuż po wznowieniu gry od środka futbolówkę na lewej stronie boiska otrzymał Damian Mazurowski, zagrał ją w pole karne, gdzie najlepiej w zamieszaniu zachował się Mariusz Rutkowski i pokonał Marcina Marszałka. W 11. minucie Kamil Wojciechowski oddał strzał zza "szesnastki", futbolówka odbiła się jeszcze od jego z rywali i Marszałek z trudem zdołał ją obronić. Trzy minuty później mrągowianie cieszyli się z drugiego gola. Konrad Rusiecki dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, trafiła ona do Łukasza Szumskiego, ten zagrał do Kamila Skrzęty, który skierował ją do siatki. W 25. minucie Skrzęta podał do Ziarkowskiego, napastnik "żółto-czarnych" przebiegł z futbolówką pół boiska, próbował zagrać do niepilnowanego Macieja Gawlińskiego, jednak został zablokowany. Piłka ostatecznie wróciła pod nogi zawodnika Mrągowii, po czym jego strzał obronił Murawski. Sześć minut przed końcem pierwszej części gry zza "szesnastki" strzelał Marcin Spirydon, jednak minimalnie chybił. W odpowiedzi piłka spadła w polu karnym pod nogi Krystiana Wiszniewskiego, ale napastnik gospodarzy possał ją wysoko nad bramką.

 

Od początku drugiej połowy inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. W 47. minucie Wiszniewski otrzymał piłkę w "szesnastce", po czym uderzył w boczną siatkę. Trzynaście minut później Mazurowski dopadł do futbolówki w polu karny, lecz po jego strzale przeleciała tuż obok bramki. W 67. minucie Skrzęta zagrał diagonalnie do niepilnowanego na lewej stronie Rusieckiego, ten wpadł w "szesnastkę", jednak strzelił wprost w bramkarza. Niewykorzystana sytuacja zemściła się trzy minuty później. Mateusz Szczerba podał z prawej strony boiska do niepilnowanego Wojciechowskiego, który mocnym strzałem pokonał Marszałka i doprowadził do wyrównania. W 77. minucie Maciej Famulak minął Aleksandrowicza, po czym uderzył w słupek bramki Mrągowii. Później dwukrotnie szczęścia strzałami z około 20 metrów próbował Aleksandr Jemieljanow, ale robił to bardzo niecelnie. Pięć minut przed końcem meczu futbolówka uderzona z około 35 metrów przez Jana Sidorowicza trafiła w poprzeczkę.

 

Mrągowia: 12. Marcin Marszałek - 13. Paweł Aleksandrowicz, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 6. Damian Ciecierski - 15. Marcin Spirydon (68, 9. Mateusz Barszczewski), 8. Kamil Skrzęta, 4. Robert Bumbul, 10. Konrad Rusiecki (84, 16. Konrad Kowalewski ŻK) - 11. Maciej Gawliński (73, 7. Aleksandr Jemieljanow), 17. Krystian Ziarkowski.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
19

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
16

3
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

4
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
15

5
MKS Korsze
MKS Korsze
14

6
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

7
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

8
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
12

9
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
9

10
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

11
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
7

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
3

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0