Newsy
Przed meczem Mrągowia - Tęcza


W sobotę (21 października) o godzinie 15:00 Mrągowia Mrągowo zagra na własnym boisku w meczu 12. kolejki IV ligi z Tęczą Biskupiec. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami przed tym spotkaniem.

 

1. Do składu powracają pauzujący ostatnio za nadmiar "żółtek" Cezary Sobolewski oraz za samoistną czerwoną kartkę Sebastian Kowalski. Przy ustalaniu kadry meczowej trener Tomasz Piec nie będzie mógł brać pod uwagę Dawida Mikulaka, który wyjechał zagranicę do pracy. Ponadto obowiązki służbowe wykluczają z gry w tym spotkaniu Macieja Gawlińskiego. Z kolei kontuzja, której Michał Miąsko doznał w trakcie meczu z Błękitnymi Pasym, powoduje, że na pewno nie zagra do końca rundy.

 

Piotr Sznar (w bramce)

 

2. Żaden z piłkarzy Mrągowii z obecnej kadry nigdy nie grał w Tęczy Biskupiec. Z kolei w mrągowskim klubie grali Marcin Kudan (13 meczów w III lidze jesienią 2012 roku), Grzegorz Kulpaka (12 spotkań i jeden gol w III lidze wiosną 2012 roku) i Mateusz Różowicz (11 meczów i trzy bramki w III lidze wiosną 2012 roku). Ponadto w Mrągowii występowali znajdujący się w szerokiej kadrze biskupieckiego klubu - Rafał Ocias (grupy młodzieżowe) oraz Piotr Sznar (jesień 2016 - 10 meczów w IV lidze).

 

3. Tęcza do tej pory zgromadziła 23 punkty, składa się na to siedem zwycięstw, dwa remisy oraz dwie porażki. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Mateusz Różowicz, który do tej pory zdobył osiem bramek. W ostatnim meczu podopieczni Wojciecha Jałoszewskiego wygrali na własnym boisku z Tęczą Miłomłyn 3:0, a na listę strzelców wpisali się Kamil Orzoł (dwukrotnie) oraz Bartłomiej Bogdaniuk.

 

4. Ostatni mecz pomiędzy Mrągowią i Tęczą Biskupiec odbył się 3 czerwca w Biskupcu. Wówczas po pełnym dramaturii spotkaniu "żółto-czarni" ulegli 5:6. Dla mrągowian gole zdobywali Mateusz Mikulak, Paweł Aleksandrowicz, Marcin Spirydon, Łukasz Michałowski i Łukasz Szumski, z kolei dla Tęczy Mateusz Różowicz, Bartłomiej Bogdaniuk (trzy) oraz Przemysław Rybkiewicz (dwa).

 

5. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pieca jest niepokonana w lidze od trzynastu spotkań (wliczając w to walkower z Warmiakiem Łukta).

 

6. Sobotni mecz poprowadzi drugoligowy sędzia Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. Na liniach pomagać mu będą Piotr Sielski i Jacek Makowski.


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0