Newsy
Przed meczem Mrągowia - Tęcza


W sobotę (21 października) o godzinie 15:00 Mrągowia Mrągowo zagra na własnym boisku w meczu 12. kolejki IV ligi z Tęczą Biskupiec. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami przed tym spotkaniem.

 

1. Do składu powracają pauzujący ostatnio za nadmiar "żółtek" Cezary Sobolewski oraz za samoistną czerwoną kartkę Sebastian Kowalski. Przy ustalaniu kadry meczowej trener Tomasz Piec nie będzie mógł brać pod uwagę Dawida Mikulaka, który wyjechał zagranicę do pracy. Ponadto obowiązki służbowe wykluczają z gry w tym spotkaniu Macieja Gawlińskiego. Z kolei kontuzja, której Michał Miąsko doznał w trakcie meczu z Błękitnymi Pasym, powoduje, że na pewno nie zagra do końca rundy.

 

Piotr Sznar (w bramce)

 

2. Żaden z piłkarzy Mrągowii z obecnej kadry nigdy nie grał w Tęczy Biskupiec. Z kolei w mrągowskim klubie grali Marcin Kudan (13 meczów w III lidze jesienią 2012 roku), Grzegorz Kulpaka (12 spotkań i jeden gol w III lidze wiosną 2012 roku) i Mateusz Różowicz (11 meczów i trzy bramki w III lidze wiosną 2012 roku). Ponadto w Mrągowii występowali znajdujący się w szerokiej kadrze biskupieckiego klubu - Rafał Ocias (grupy młodzieżowe) oraz Piotr Sznar (jesień 2016 - 10 meczów w IV lidze).

 

3. Tęcza do tej pory zgromadziła 23 punkty, składa się na to siedem zwycięstw, dwa remisy oraz dwie porażki. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Mateusz Różowicz, który do tej pory zdobył osiem bramek. W ostatnim meczu podopieczni Wojciecha Jałoszewskiego wygrali na własnym boisku z Tęczą Miłomłyn 3:0, a na listę strzelców wpisali się Kamil Orzoł (dwukrotnie) oraz Bartłomiej Bogdaniuk.

 

4. Ostatni mecz pomiędzy Mrągowią i Tęczą Biskupiec odbył się 3 czerwca w Biskupcu. Wówczas po pełnym dramaturii spotkaniu "żółto-czarni" ulegli 5:6. Dla mrągowian gole zdobywali Mateusz Mikulak, Paweł Aleksandrowicz, Marcin Spirydon, Łukasz Michałowski i Łukasz Szumski, z kolei dla Tęczy Mateusz Różowicz, Bartłomiej Bogdaniuk (trzy) oraz Przemysław Rybkiewicz (dwa).

 

5. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pieca jest niepokonana w lidze od trzynastu spotkań (wliczając w to walkower z Warmiakiem Łukta).

 

6. Sobotni mecz poprowadzi drugoligowy sędzia Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. Na liniach pomagać mu będą Piotr Sielski i Jacek Makowski.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
22

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

3
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
18

4
MKS Korsze
MKS Korsze
17

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

6
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
15

7
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
12

9
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
6

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0