Newsy
Piękna seria Mrągowii przerwana


Mrągowia Mrągowo przegrała na własnym boisku w meczu 12. kolejki IV ligi z Tęczą Biskupiec 0:1 (0:1). Zwycięskiego gola zdobył w 7. minucie Mateusz Różowicz. Była to pierwsza porażka mrągowian od 3 czerwca, kiedy to ulegliśmy również biskupieckiemu klubowi.

 


 

Od pierwszej minuty w dzisiejszym spotkaniu zagrali Sebastian Kowalski i Cezary Sobolewski, którzy ostatnio pauzowali za kartki. Na ławce usiadł Marcin Spirydon, a obowiązki służbowe wykluczyły z meczu Macieja Gawlińskiego.

 

Pierwsza groźna akcja w meczu przyniosła gościom gola. W 7. minucie Marcin Marszałek poślizgnął się w polu karnym, do piłki doszedł Mateusz Różowicz i skierował ją do pustej bramki. Siedem minut później Bartłomiej Bogdaniuk zagrał futbolówkę z rzutu wolnego, Kamil Skrzęta wybił ją głową poza "szesnastkę", doszedł do niej Sebastian Szypulski. Pomocnik gości oddał silny strzał, ale pewnie obronił go Marszałek. W 20. minucie Robert Bumbul dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, najwyżej do piłki wyskoczył Cezary Sobolewski, jednak uderzył głową obok bramki. Chwilę później Konrad Rusiecki zagrał z lewej strony boiska do Sobolewskiego, tym razem silny strzał pomocnika Mrągowii obronił Maciej Kowalski. W następnej akcji Damian Ciecierski odzyskał piłkę na własnej połowie, podał do Krystiana Ziarkowskiego, który zza "szesnastki" uderzył minimalnie nad bramką. Dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry Łukasz Szumski dobrze zagrał do Rusieckiego, ten przebiegł z futbolówką kilka metrów, po czym strzelił obok słupka. W 43. minucie mrągowianie mogli mówić o dużym szczęściu. Bogdaniuk oddał silny strzał z ponad 30 metrów, piłka odbiła się od Szumskiego i trafiła w słupek.

 

Obraz gry na początku drugiej części spotkania nie uległ zmianie. Obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie groźnej sytuacji do strzelenia gola. W 55. minucie Bogdaniuk dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, trafiła ona do niepilnowanego w polu karnym Kamila Chyczewskiego, który uderzył głową bardzo niecelnie. Pięć minut później akcję lewą stroną boiska przeprowadził Paweł Aleksandrowicz. Skrzydłowy mrągowian ograł Jakuba Ciuńczyka, po czym mocno uderzył na bramkę, jednak na miejscu był golkiper rywali. W 65. minucie Różowicz zagrał do Bogdaniuka, który znalazł się w dobrej sytuacji, jednak strzelił z dwunastu metrów wysoko nad bramką. Dwanaście minut przed końcem gry Bumbul dograł piłkę z lewej strony boiska do Marcina Spirydona, jednak napastnik Mrągowii w tej sytuacji fatalnie skiksował. W 82. minucie Szypulski podał do Cezarego Sirojcia, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Marszałkiem i strzelił w słupek. Do końca spotkania "żółto-czarni" próbowali atakować, jednak bez żadnych pozytywnych efektów.

 

Przegrywamy pierwszy mecz po serii trzynastu spotkań bez porażki. Nie załamujemy się, walczymy dalej. W Elblągu niestety zagramy bez kapitana Kamila Skrzęty, który dzisiaj ujrzał czwartą żółtą kartkę.

 

Mrągowia: 12. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 6. Damian Ciecierski - 10. Konrad Rusiecki (74, 9. Mateusz Barszczewski), 4. Robert Bumbul (85, 18. Aleksandr Jemieljanow), 8. Kamil Skrzęta ŻK, 11. Cezary Sobolewski ŻK, 13. Paweł Aleksandrowicz - 17. Krystian Ziarkowski (65, 15. Marcin Spirydon).

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.

 

Fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

 


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0