Juniorzy rozgromili Wilczka

Juniorzy Mrągowii Mrągowo prowadzeni przez Piotra Osmańskiego wygrali kolejne spotkanie. Tym razem pokonali na własnym boisku Wilczka Wilkowo 20:1 (11:0), a gole zdobywali Konrad Kowalewski (siedem), Jakub Tomaszewski (trzy), Mateusz Barszczewski (pięć), Marcin Spirydon (jednego), Grzegorz Pawluczuk (trzy), Paweł Kowalczyk (jednego).

Goście na mecz przyjechali w... dziesięcioosobowym składzie, ale nie miało to większego wpływu na wynik, bowiem mrągowianie byli lepsi od rywali w każdym elemencie gry.

W 3. minucie Klaudiusz Kaczmarek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Konrad Kowalewski i głową pokonał golkipera rywali. Dwie minuty później mrągowianie zdobyli drugiego gola. Kacper Tomaszewski zagrał diagonalnie do Kowalewskiego, jego strzał obronił bramkarz, po czym jeden z obrońców wybił futbolówkę z piątego metra, przejął ją Mateusz Barszczewski, wbiegł w "szesnastkę" i trafił w słupek. Do odbitej piłki doszedł Jakub Tomaszewski i skierował ją do bramki. W 7. minucie Barszczewski przejął futbolówkę w środku boiska, zauważył wysuniętego bramkarza i strzałem z 40 metrów efektownie go przelobował. Ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola cztery minuty później. Tym razem pewnie wykorzystał rzutu karny podyktowany za faul na Marcinie Spirydonie. Następnie swoje okazje mieli Jakubowie Jakubowicz i Tomaszewski, ale dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się golkiper gości. W 17. minucie Barszczewski skompletował hat tricka, po tym jak wpadł w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później goście wybili futbolówkę z linii bramkowej po uderzeniu Jakuba Tomaszewskiego. W 27. minucie dwójkową akcję w polu karnym przeprowadzili Kowalewski z Barszczewskim, po czym ten pierwszy przerzucił piłkę nad bramkarzem rywali, tym samym strzelając szóstego gola dla Mrągowii. W następnej akcji Kowalewski strzelił kolejną bramkę. Barszczewski zagrał futbolówkę z rzutu rożnego, Jakubowicz podał do Kowalewskiego, który głową skierował ją do siatki. W 31. minucie Dawid Jaroszewski przejął piłkę w środku pola, zagrał ją do Barszczewskiego, ten podał do Kowalewskiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Dziewiątego gola podopieczni Piotra Osmańskiego zdobyli dwie minuty później, po tym jak Barszczewski strzałem z około 30 metrów pokonał bramkarza z Wilkowa. Pięć minut przed końcem pierwszej części gry Spirydon zagrał z prawej strony boiska do Kowalewskiego, ten ograł rywala i strzałem w bliższy róg bramki zdobył kolejnego gola. W 45. minucie Jakub Tomaszewski wykorzystał złe wybicie gości z "piątki", napastnik "żółto-czarnych" przejął piłkę, ograł trzech rywali i pewnym strzałem ustalił wynik do przerwy na 11:0.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. W dalszym ciągu atakowali mrągowianie. W 51. minucie Barszczewski otrzymał futbolówkę w "szesnastce" i pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Chwilę później Kowalewski podał z lewej strony boiska do niepilnowanego Spirydona, który z bliskiej odległości zdobył gola. Kolejną bramkę mrągowianie strzelili w 55. minucie. Kowalewski wykorzystał błąd obrony gości, przejął piłkę i silnym strzałem umieścił ją w bramce. Na kolejnego gola czekaliśmy trzynaście minut. Maciej Chorążewicz otrzymał futbolówkę w środku pola, popędził z nią przez 30 metrów, po czym zagrał do Grzegorza Pawluczuka, który strzałem zza pola karnego w dalszy róg bramki pokonał bramkarza rywali. Pięć minut później ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. W 77. minucie Pawluczuk oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się od jednego z rywali i wpadła do siatki. Cztery minuty później Pawluczuk zaliczył asystę. Pomocnik "żółto-czarnych" dograł z prawej strony do Pawła Kowalczyka, ten ograł rywala i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Kolejny gol dla Mrągowii wpadł w następnej akcji. Kowalewski ograł dwóch rywali i pewnym strzałem zza "szesnastki" umieścił futbolówkę w siatce. Trzy minuty przed końcem goście zdobyli honorowego gola. Mikołaja Janczewskiego strzałem z 20 metrów pokonał Dawid Bojar. Ostatnie słowo w meczu należało do Jakuba Tomaszewskiego, który silnym uderzeniem zza pola karnego ustalił wynik meczu na 20:1.

W ostatnim spotkaniu jesieni mrągowianie zagrają na wyjeździe z Mamrami Giżycko. Będzie to mecz o awans do I ligi wojewódzkiej.

- Był to mecz bez historii, w całości kontrolowany przez nas. Cieszy skuteczność i odpowiednie podejście do spotkania. Koncentrujemy się teraz na najważniejszym meczu rundy, który rozegramy za tydzień - podsumował mecz trener Piotr Osmański.

Mrągowia: 1. Mikołaj Janczewski - 9. Kacper Tomaszewski, 4. Krystian Krajewski, 5. Dawid Kaczyński, 2. Kladiusz Kaczmarek (67, 17. Paweł Kowalczyk) - 15. Marcin Spirydon (58, 13. Grzegorz Pawluczuk), 17. Dawid Jaroszewski (63, 18. Maciej Chorążewicz), 8. Jakub Jakubowicz, 10. Mateusz Barszczewski (63, 14. Bartosz Fabisiak), 19. Konrad Kowalewski - 7. Jakub Tomaszewski.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.