Newsy
Porażka w Elblągu


Drugą porażkę z rzędu zanotowali piłkarze Mrągowii Mrągowo. Tym razem "żółto-czarni" przegrali na wyjeździe z Concorodią Elbląg 0:1 (0:0).

Od początku spotkania przewagę na boisku osiągnęli mrągowianie. W 4. minucie Robert Bumbul zagrał piłkę z rzutu rożnego w pole karne, ta odbiła się od jednego z rywali, trafiła na 20 metr do Sebastiana Kowalskiego, którzy strzelił nad bramką. Cztery minuty później Bumbul podał z lewej strony boiska do niepilnowanego na piątym metrze Kowalskiego, ale pomocnik mrągowian strzelił niecelnie. W 12. minucie Bumbul dograł w pole karne, jeden z rywali przedłużył piłkę do Łukasza Szumskiego, jednak ten uderzył obok słupka. Concordia odpowiedziała indywidualną akcją Kazuya'ego Watanabe. Japończyk przejął futbolówkę na 30 metrze, wpadł w "szesnastkę" Mrągowii, ale strzelił bardzo niecelnie. W 32. minucie błąd popełnił Damian Glinka, piłkę przejął Mariusz Pelc, wszedł w pole karne, po czym strzelił wysoko nad bramką. W następnej akcji Sebastian Tomczuk silnie dograł futbolówkę w "szesnastkę", gdzie Kacper Łazaj z pięciu metrów posłał ją wysoko nad bramką.

Od początku drugiej części gry przewagę na boisku osiągnęli gospodarze. W 47. minucie Kuba Szymanowski dograł piłkę z rzutu rożnego, doszedł do niej Łazaj, ale po raz kolejny strzelił obok bramki. Pięć minut później strzał Bumbula z 25 metrów przeleciał tuż obok słupka. Następnie Łukasz Szumski z ostrego kąta uderzył tuż nad bramką. W 57. minucie Aleksandr Jemieljanow podał do Krystiana Ziarkowskiego, ten minął rywala, po czym zza "szesnastki" strzelił bardzo niecelnie. Kluczowy moment w meczu nastąpił w 65. minucie. Błąd we własnym polu karnym popełnił Paweł Aleksandrowicz, piłkę przejął Watanabe, po czym idealnie zagrał na głowę Przemysława Kussa, który pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Cztery minuty później Adrian Kostrzewski z trudem wybił na rzut rożny futbolówkę uderzoną przez Jemieljanowa. W dalszej fazie meczu "żółto-czarni" próbowali atakować bramkę rywali, jednak defensywa gospodarzy spisywała się bez zarzutów. W 84. minucie Marszałek obronił instynktownie futbolówkę uderzoną z wolnego przez Szymanowskiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a mrągowianie ponieśli drugą porażkę z rzędu. 

Mrągowia: 12. Marcin Marszałek - 20. Damian Glinka (62, 10. Konrad Rusiecki), 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 6. Damian Ciecierski - 13. Paweł Aleksandrowicz, 4. Robert Bumbul, 7. Sebastian Kowalski, 18. Aleksandr Jemieljanow, 17. Krystian Ziarkowski - 11. Cezary Sobolewski.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
49

2
GKS Wikielec
GKS Wikielec
36

3
Motor Lubawa
Motor Lubawa
35

4
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
33

5
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
32

6
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
32

7
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
29

8
MKS Korsze
MKS Korsze
27

9
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
24

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
23

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
18

12
Czarni Olecko
Czarni Olecko
15

13
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
11

14
Unia Susz
Unia Susz
8

15
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
6

0 0 0 0 0 0 0