Porażka w Elblągu

Drugą porażkę z rzędu zanotowali piłkarze Mrągowii Mrągowo. Tym razem "żółto-czarni" przegrali na wyjeździe z Concorodią Elbląg 0:1 (0:0).

Od początku spotkania przewagę na boisku osiągnęli mrągowianie. W 4. minucie Robert Bumbul zagrał piłkę z rzutu rożnego w pole karne, ta odbiła się od jednego z rywali, trafiła na 20 metr do Sebastiana Kowalskiego, którzy strzelił nad bramką. Cztery minuty później Bumbul podał z lewej strony boiska do niepilnowanego na piątym metrze Kowalskiego, ale pomocnik mrągowian strzelił niecelnie. W 12. minucie Bumbul dograł w pole karne, jeden z rywali przedłużył piłkę do Łukasza Szumskiego, jednak ten uderzył obok słupka. Concordia odpowiedziała indywidualną akcją Kazuya'ego Watanabe. Japończyk przejął futbolówkę na 30 metrze, wpadł w "szesnastkę" Mrągowii, ale strzelił bardzo niecelnie. W 32. minucie błąd popełnił Damian Glinka, piłkę przejął Mariusz Pelc, wszedł w pole karne, po czym strzelił wysoko nad bramką. W następnej akcji Sebastian Tomczuk silnie dograł futbolówkę w "szesnastkę", gdzie Kacper Łazaj z pięciu metrów posłał ją wysoko nad bramką.

Od początku drugiej części gry przewagę na boisku osiągnęli gospodarze. W 47. minucie Kuba Szymanowski dograł piłkę z rzutu rożnego, doszedł do niej Łazaj, ale po raz kolejny strzelił obok bramki. Pięć minut później strzał Bumbula z 25 metrów przeleciał tuż obok słupka. Następnie Łukasz Szumski z ostrego kąta uderzył tuż nad bramką. W 57. minucie Aleksandr Jemieljanow podał do Krystiana Ziarkowskiego, ten minął rywala, po czym zza "szesnastki" strzelił bardzo niecelnie. Kluczowy moment w meczu nastąpił w 65. minucie. Błąd we własnym polu karnym popełnił Paweł Aleksandrowicz, piłkę przejął Watanabe, po czym idealnie zagrał na głowę Przemysława Kussa, który pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Cztery minuty później Adrian Kostrzewski z trudem wybił na rzut rożny futbolówkę uderzoną przez Jemieljanowa. W dalszej fazie meczu "żółto-czarni" próbowali atakować bramkę rywali, jednak defensywa gospodarzy spisywała się bez zarzutów. W 84. minucie Marszałek obronił instynktownie futbolówkę uderzoną z wolnego przez Szymanowskiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a mrągowianie ponieśli drugą porażkę z rzędu.

Mrągowia: 12. Marcin Marszałek - 20. Damian Glinka (62, 10. Konrad Rusiecki), 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 6. Damian Ciecierski - 13. Paweł Aleksandrowicz, 4. Robert Bumbul, 7. Sebastian Kowalski, 18. Aleksandr Jemieljanow, 17. Krystian Ziarkowski - 11. Cezary Sobolewski.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.