Newsy
Kowalski: Zasłużyliśmy na punkty


Po przegranym meczu w Elblągu rozmawialiśmy z Sebastianem Kowalskim.

 

Jak ocenisz dzisiejsze spotkanie?
- Mecz bym porównał do tego sprzed tygodnia. Powinniśmy po raz kolejny zdobyć punkty, jednak się nie udało. Wynik został wypaczony indywidualnym błędem, brakiem koncentracji. Uważam, że z przebiegu gry zasłużyliśmy na więcej, przede wszystkim na punkty.

Twoja sytuacja z pierwszej połowy mogła okazać się kluczowa.
- Zdecydowanie. Miałem właściwie w pierwszej połowie dwie sytuacje. Szczególnie żałuję tej drugiej, gdzie powinienem bez dwóch zdań trafić praktycznie do pustej bramki, niestety nie udało się. Źle trafiłem piłkę, nie wpadło, jest mi wstyd za tę sytuację.

Losy meczu mogły się wtedy potoczyć inaczej.
- Na pewno tak by było. Gdybym ja to strzelił, to losy meczu potoczyłyby się zupełnie inaczej. Nie ma więc co winić za błąd Pawła Aleksandrowicza, który dzisiaj zrobił przy stracie przez nas bramki. Jeżeliby jednak rozpatrywać indywidualnie każdego zawodnika, to ja niestety się przyczyniłem do dzisiejszej porażki.

Przegrywamy drugi mecz z rzędu. To dla Was nowość.
- Na pewno inaczej było dwa tygodnie temu przed meczem z Tęczą, kiedy byliśmy drużyną, która jeszcze nie przegrała. Teraz po dwóch kolejnych meczach przegranych nie jesteśmy tą wyjątkową drużyną, niepokonaną w lidze. Na pewno będzie to miało jakiś wpływ na nas. Mimo wszystko jesteśmy takimi chłopakami, którzy się nie załamią. Będziemy chcieli to z Zatoką szybko wyjaśnić, że te dwa poprzednie mecze to były z naszej strony wypadki przy pracy. Nasza liga jest niestety nieobliczalna, więc żadne wyniki nie mogą dziwić.

Za tydzień Zatoka. Czekamy na przełamanie.
- No dokładnie, trzeba ten mecz wygrać. Będziemy grali tylko i wyłącznie o trzy punkty. Nic innego nas w tym meczu nie interesuje. Wyjdziemy na to spotkanie jak buldogi, musimy to wygrać, nie ma innej opcji dla nas.


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
75

2
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
47

3
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
46

4
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
45

5
Unia Susz
Unia Susz
45

6
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
44

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
41

8
Motor Lubawa
Motor Lubawa
40

9
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
38

10
MKS Korsze
MKS Korsze
35

11
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
34

12
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
34

13
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
29

14
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
26

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
23

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
14

0 0 0 0 0 0 0