Juniorzy awansowali do I ligi wojewódzkiej

Juniorzy Mrągowii Mrągowo prowadzeni przez Piotra Osmańskiego awansowali do I ligi wojewódzkiej. W decydującym spotkaniu pokonali Mamry Giżycko 4:1 (1:1), gole dla "żółto-czarnych" zdobyli Jakub Tomaszewski, Mateusz Barszczewski (z karnego) oraz Marcin Spirydon (dwa).

Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany w Giżycku, jednak z powodu złego stanu boiska, został przeniesiony do Mrągowa. W niedzielne przedpołudnie na trybunach pojawili się m.in. prezes Mrągowii Jan Łuński oraz wiceburmistrz miasta Tomasz Witkowicz.

Od początku meczu przewagę na boisku osiągnęli mrągowianie. W 5. minucie Mateusz Barszczewski przejął piłkę w środkowej części boiska, przebiegł z nią kilka metrów, zagrał do Jakuba Tomaszewskiego, ten ograł jednego z rywali i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Macieja Harasimowicza. Chwilę później groźnie z 20 metrów uderzył Jakub Jakubowicz, ale na posterunku był golkiper rywali. Kolejną groźną sytuację mrągowianie stworzyli sobie dopiero w 30. minucie. Marcin Spirydon zagrał z lewej strony do Konrada Kowalewskiego, ten głową podał do Jakuba Tomaszewskiego, który z pięciu metrów strzelił nad bramką. Sześć minut później Harasimowicz obronił mocno uderzoną piłkę z 30 metrów przez Kacpra Tomaszewskiego. Mamry odpowiedziały chwilę potem. Dominik Dowgiałło podał do nieobstawionego w polu karnym Damiana Łasińskiego, który oddał mocny strzał na bramkę Mikołaja Janczewskiego, ale mrągowski golkiper pewnie obronił. W 41. minucie Spirydon zagrał do Jakuba Tomaszewskiego, ten minął rywala, po czym strzelił minimalnie obok słupka. Dwie minuty później Janczewski dobrze obronił mocny strzał z 20 metrów Piotra Maleszewskiego. Minutę przed końcem pierwszej połowy sędzia Marek Kamiński z Ełku podyktował rzut karny dla gości, który pewnie wykorzystał Kuba Ambroziak.

Podopieczni Piotra Osmańskiego na drugą część gry wyszli jeszcze bardziej zdeterminowani i rządni zwycięstwa. W 48. minucie Barszczewski dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Konrad Kowalewski i piłka strzelona przez niego głową trafiła w poprzeczkę. Cztery minuty później piłka uderzona z rzutu wolnego z około 30 metrów przez Barszczewskiego trafiła w poprzeczkę. Doszedł do niej Jakub Tomaszewski, jednak jego strzał obronił Harasimowicz. W 55. minucie Spirydon wpadł w "szesnastkę" i został sfaulowany przez Konrada Wawrockiego, a sędzia wskazał na "jedenasty" metr. Do piłki podszedł Barszczewski i dał Mrągowii prowadzenie. Dwanaście minut później swoją szansę mieli rywale. Maciej Pawlukiewicz wpadł w pole karne, oddał silny strzał, który obronił Janczewski. W 66. minucie Mrągowia prowadziła już 3:1, a na listę strzelców wpisał się Spirydon, który zakończył akcję "żółto-czarnych" strzałem głową. Dwanaście minut przed końcem meczu Witold Lachowicz wbiegł z piłką w pole karne, po czym strzelił minimalnie obok słupka. Wynik meczu w 88. minucie ustalił Spirydon. Pomocnik mrągowian pokonał Harasimowicza pewnym strzałem po podaniu od Grzegorza Pawluczuka.

Tym samym awans do I ligi wojewódzkiej stał się faktem. Mrągowianie jesienią byli bezkonkurencyjni - wygrali wszystkie swoje osiem meczów i wiosną zasłużenie zagrają w wyższej lidze. Brawo drużyno za zaangażowanie w każdym spotkaniu, nie odpuszczanie nawet, kiedy rywale byli wyraźnie gorsi, granie do końca i sprawienie kibicom wiele radości.

- Udało się załatwić mecz u siebie z powodu złego stanu boiska w Giżycku, co na pewno uatrakcyjniło to spotkanie. Trochę nerwów nas kosztował ten mecz, ale liczy się efekt w postaci wygranej i dlatego trzeba podziękować wszystkim chłopakom za zaangażowanie i za odpowiednie podejście do tego ważnego meczu. Teraz czeka nas gra w lidze wyższej i tam naprawdę można oceniać siłę tego zespołu - powiedział po meczu trener Piotr Osmański.

Mrągowia: 1. Mikołaj Janczewski - 9. Kacper Tomaszewski, 4. Krystian Krajewski ŻK, 2. Dawid Kaczyński, 5. Klaudiusz Kaczmarek (86, 13. Paweł Kowalczyk) - 15. Marcin Spirydon (89, 19. Maciej Chorążewicz), 17. Dawid Jaroszewski (60, 16. Grzegorz Pawluczuk), 8. Jakub Jakubowicz, 10. Mateusz Barszczewski, 18. Konrad Kowalewski - 7. Jakub Tomaszewski (80, 14. Bartosz Fabisiak).

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.