Newsy
Z Zatoką na remis


Piłkarze Mrągowii Mrągowo prowadzeni przez Tomasza Pieca zremisowali w meczu 14. kolejki na własnym boisku z Zatoką Braniewo 2:2 (2:2). Gole dla mrągowian zdobyli Paweł Aleksandrowicz i Cezary Sobolewski.

"Żółto-czarni" rozpoczęli spotkanie od szturmowych ataków na bramkę rywali. W 5. minucie Aleksandr Jemieljanow zagrał na wolne pole do Konrada Rusieckiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Tomaszem Ptakiem, jednak strzelił wprost w niego. Chwilę potem piłkę na piątym metrze otrzymał Krystian Ziarkowski, ale fatalnie spudłował. W 9. minucie Jakub Kicmanik przejął futbolówkę w polu karnym Mrągowii i ładnym strzałem z woleja pokonał Michała Lubowieckiego. Podrażnieni mrągowianie szybko próbowali doprowadzić do wyrównania. W 16. minucie piłkę uderzoną przez Sebastiana Kowalskiego odbił Ptak, doszedł do niej Łukasz Szumski, którego mocny strzał trafił w poprzeczkę. Odbita od aluminium futbolówka spadła pod nogi Kowalskiego, ten zagrał do Pawła Aleksandrowicza, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Trzy minuty później Kamil Skrzęta źle wybił piłkę, doszedł do niej Rafał Jakimczuk i strzałem z dużego palca pokonał Lubowieckiego, któremu futbolówka przeleciała pod ręką. W 35. minucie golkiper "żółto-czarnych" w dobrym stylu obronił uderzenie zza pola karnego Piotra Lewandowskiego. Cztery minuty później dwójkową akcję przeprowadzili Piotr Lewandowski i Bogdan Wieliczko, po czym piłka strzelona przez tego drugiego trafiła w słupek mrągowskiej bramki. Minutę przed przerwą "żółto-czarni" doprowadzili do wyrównania Jemieljanow podał na prawe skrzydło do Aleksandrowicza, ten zobaczył nieobstawionego w polu karnym Cezarego Sobolewskiego, który mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej połowie zawodnicy Tomasza Pieca osiągnęli na boisku zdecydowaną przewagę, jednak nic z niej wynikało, bowiem goście bronili się dziesięcioma zawodnikami. W 72. minucie na atomowe uderzenie z 30 metrów zdecydował się Skrzęta, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Swoją okazję w tej połowie miał także Aleksandrowicz, jednak zmierzającą do bramki futbolówkę na róg wybił jeden z rywali. Mimo szaleńczych ataków mrągowianom nie udało się zdobyć zwycięskiego gola i spotkania zakończyło się remisem.

Mrągowia: 1. Michał Lubowiecki - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski - 13. Paweł Aleksandrowicz ŻK, 4. Robert Bumbul (89, 9. Mateusz Barszczewski), 8. Kamil Skrzęta, 18. Aleksandr Jemieljanow, 10. Konrad Rusiecki (76, 15. Marcin Spirydon ŻK) - 11. Cezary Sobolewski ŻK, 2. Krystian Ziarkowski.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.

 


1
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
22

2
Motor Lubawa
Motor Lubawa
19

3
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
18

4
MKS Korsze
MKS Korsze
17

5
GKS Wikielec
GKS Wikielec
15

6
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
15

7
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
14

8
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
12

9
ITS Jeziorak Iława
ITS Jeziorak Iława
12

10
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
10

11
Olimpia II Elbląg
Olimpia II Elbląg
8

12
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
7

13
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
6

14
Czarni Olecko
Czarni Olecko
6

15
Unia Susz
Unia Susz
1

16
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
1

0 0 0 0 0 0 0