Newsy
Z Zatoką na remis


Piłkarze Mrągowii Mrągowo prowadzeni przez Tomasza Pieca zremisowali w meczu 14. kolejki na własnym boisku z Zatoką Braniewo 2:2 (2:2). Gole dla mrągowian zdobyli Paweł Aleksandrowicz i Cezary Sobolewski.

"Żółto-czarni" rozpoczęli spotkanie od szturmowych ataków na bramkę rywali. W 5. minucie Aleksandr Jemieljanow zagrał na wolne pole do Konrada Rusieckiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Tomaszem Ptakiem, jednak strzelił wprost w niego. Chwilę potem piłkę na piątym metrze otrzymał Krystian Ziarkowski, ale fatalnie spudłował. W 9. minucie Jakub Kicmanik przejął futbolówkę w polu karnym Mrągowii i ładnym strzałem z woleja pokonał Michała Lubowieckiego. Podrażnieni mrągowianie szybko próbowali doprowadzić do wyrównania. W 16. minucie piłkę uderzoną przez Sebastiana Kowalskiego odbił Ptak, doszedł do niej Łukasz Szumski, którego mocny strzał trafił w poprzeczkę. Odbita od aluminium futbolówka spadła pod nogi Kowalskiego, ten zagrał do Pawła Aleksandrowicza, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Trzy minuty później Kamil Skrzęta źle wybił piłkę, doszedł do niej Rafał Jakimczuk i strzałem z dużego palca pokonał Lubowieckiego, któremu futbolówka przeleciała pod ręką. W 35. minucie golkiper "żółto-czarnych" w dobrym stylu obronił uderzenie zza pola karnego Piotra Lewandowskiego. Cztery minuty później dwójkową akcję przeprowadzili Piotr Lewandowski i Bogdan Wieliczko, po czym piłka strzelona przez tego drugiego trafiła w słupek mrągowskiej bramki. Minutę przed przerwą "żółto-czarni" doprowadzili do wyrównania Jemieljanow podał na prawe skrzydło do Aleksandrowicza, ten zobaczył nieobstawionego w polu karnym Cezarego Sobolewskiego, który mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej połowie zawodnicy Tomasza Pieca osiągnęli na boisku zdecydowaną przewagę, jednak nic z niej wynikało, bowiem goście bronili się dziesięcioma zawodnikami. W 72. minucie na atomowe uderzenie z 30 metrów zdecydował się Skrzęta, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Swoją okazję w tej połowie miał także Aleksandrowicz, jednak zmierzającą do bramki futbolówkę na róg wybił jeden z rywali. Mimo szaleńczych ataków mrągowianom nie udało się zdobyć zwycięskiego gola i spotkania zakończyło się remisem.

Mrągowia: 1. Michał Lubowiecki - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski - 13. Paweł Aleksandrowicz ŻK, 4. Robert Bumbul (89, 9. Mateusz Barszczewski), 8. Kamil Skrzęta, 18. Aleksandr Jemieljanow, 10. Konrad Rusiecki (76, 15. Marcin Spirydon ŻK) - 11. Cezary Sobolewski ŻK, 2. Krystian Ziarkowski.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.

 


1
Znicz Biała Piska
Znicz Biała Piska
41

2
Rominta Gołdap
Rominta Gołdap
32

3
Tęcza Biskupiec
Tęcza Biskupiec
30

4
Unia Susz
Unia Susz
28

5
Motor Lubawa
Motor Lubawa
25

6
Concordia Elbląg
Concordia Elbląg
24

7
Mrągowia Mrągowo
Mrągowia Mrągowo
23

8
Mamry Giżycko
Mamry Giżycko
20

9
MKS Korsze
MKS Korsze
19

10
Pisa Barczewo
Pisa Barczewo
18

11
Tęcza Miłomłyn
Tęcza Miłomłyn
17

12
Błękitni Pasym
Błękitni Pasym
16

13
Granica Ketrzyn
Granica Ketrzyn
13

14
Zatoka Braniewo
Zatoka Braniewo
13

15
Orlęta Reszel
Orlęta Reszel
12

16
Błękitni Orneta
Błękitni Orneta
4