Remis na koniec rundy jesiennej

Remisem 1:1 (0:0) z Orlętami Reszel zakończyło się ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej Mrągowii Mrągowo. Gola dla "żółto-czarnych" zdobył Sebastian Kowalski.

Od początku meczu przewagę na boisku osiągnęli mrągowianie. W początkowej fazie pierwszej połowy w dwóch dobrych sytuacjach znalazł się Krystian Ziarkowski, jednak bez efektu bramkowego. W 22. minucie powstało zamieszanie w polu karnym Mrągowii, piłka trafiła na trzeci metr do Sebastiana Krzywieckiego, środkowy obrońca gospodarzy oddał strzał, który w dobrym stylu obronił Marszałek. Golkiper mrągowian interweniował też trzy minuty później, tym razem po uderzeniu z 20 metrów przez Pawła Romańczuka. W 30. minucie Sebastian Kowalski podał futbolówkę do Pawła Aleksandrowicz, skrzydłowy "żółto-czarnych" uderzył zza "szesnastki", ale Konstanty Karkulowski pewnie obronił. Chwilę potem Aleksandrowicz zagrał do Ziarkowskiego, ten wpadł w pole karne, jednak za długo czekał ze strzałem i golkiper rywali złapał piłkę. W 37. minucie Kamil Skrzęta uderzył z 35 metrów tuż obok słupka. Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą części gry Mrągowia miała dwie świetne okazje do zdobycia gola. Najpierw Karkulowski wygrał pojedynek sam na sam z Aleksandrowiczem, a następnie Ziarkowski zagrał w tempo do Kowalskiego, jednak ten strzelił zbyt lekko i bramkarz Orląt pewnie obronił.

Minutę po wznowieniu gry po przerwie Kowalski podał do Cezarego Sobolewskiego, ten uderzył na bramkę, jednak Karkulowski zdołał wybić futbolówkę na róg. W 61. minucie Konrad Rusiecki dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Sebastian Kowalski i skierował ją do bramki. Cztery minuty później Marszałek obronił mocne uderzenie z około 35 metrów Jakuba Janowskiego. W odpowiedzi Aleksandrowicz podał do Aleksandra Jemieljanowa, ten uderzył w dalszy róg bramki, ale dobrze obronił Karkulowski. W 69. minucie Jemieljanow strzelił z 30 metrów, golkiper Orląt odbił piłkę, doszedł do niej Marcin Spirydon, jednak Karkulowski poradził sobie także z dobitką. Minutę przed końcem meczu Marszałek dobrze obronił uderzenie z 25 metrów Romańczuka. W 90. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Damian Ciecierski i mrągowianie kończyli mecz w osłabieniu. W doliczonym czasie gry Łukasz Woźniak zagrał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, doszedł do niej Romańczuk i strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Mrągowia: 12. Marcin Marszałek - 7. Sebastian Kowalski, 5. Łukasz Michałowski, 14. Łukasz Szumski, 6. Damian Ciecierski ŻK + ŻK = CZK 90' - 10. Konrad Rusiecki (90, 2. Jakub Tomaszewski), 18. Aleksandr Jemieljanow (77, 4. Robert Bumbul), 8. Kamil Skrzęta ŻK, 9. Cezary Sobolewski, 13. Paweł Aleksandrowicz ŻK (86, 3. Mateusz Barszczewski) - 17. Krystian Ziarkowski (60, 15. Marcin Spirydon).

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Mrągowo.